Treść opublikowana przez matywald
-
e30 320i Coupe 1986 by Kubik
Fajnie, że ruszyły prace. Ja nadal nie mam mojej E30. Szukam i wybrzydzam. Pozdrawiam. PS raportuj na bieżąco no i fotostory.
-
Auto gaśnie na redukcji po wciśnięciu sprzęgła
Pierwsza rzecz jaka mi się nasuwa to właśnie, że rozrząd źle ustawili. Ale skoro komputer nic nie pokazuję to dziwne także. Ciekaw jestem swoją drogą czy rozrząd zamieniali z dedykowanymi blokadami czy kombinowali na znaki - bo tu może tkwić sekret dalszej usterki. Napisz jaki łańcuch ci wsadzili? Chodzi oczywiście o markę. Optymistycznie może to wina oleju bo wiem z portalu goldenline (Andrzej Odprysk się kłania), że zalałeś olejem 5w40 a to chyba za gesty do tego silnika.
-
e30 320i Coupe 1986 by Kubik
Dzięki za odpisanie:) w tzw: międzyczasie doczytałem w innych wątkach i częściowo zaspokoiłem swoją ciekawość odnośnie tego silnika. Jak będę wybierał e30 to bym oscylował w silnik 1.6 z uwagi na bardzo prawdopodobne małe zainteresowanie wśród "dresików". To nie motor na jazdę bokiem i palenie kółka. Ale nadal trzeba uważać na śliską nawierzchnię. Dziś DTC w mojej e87 poratował mnie jak na gołoledzi traciłem przyczepność:) Twój typ na model e28 także popieram ale zastanawiałem się nad tym pod kontem kosztów. Możliwe że koszta do takiej zabawy również będą duże - to przecież jeszcze starszy pojazd. Jednak mogę się mylić nie badałem sytuacji pod tym kontem. Pewnie znasz projekt bmw e28 tzw: "kucharza" jednak je rozbił. Oto link http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=69242&start=0 mam nadzieję, że mi się nie dostanie to w końcu konkurencyjne forum:) Szczytem marzeń byłoby bmw 2002 ale to abstrakcja. Pozdrawiam i nadal czekam na rozwój Twojego wozidełka do zabawy:)
-
e30 320i Coupe 1986 by Kubik
Ponownie pozwolę sobie Ciebie zapytać o kila kwestii związanych z twoją e30. Ale najpierw w gwoli ścisłości chcę się wytłumaczyć, że jestem nowym użytkownikiem forum więc wybacz jak coś uczynię niezgodnie z przyjętymi zasadami. Napomknę również, że sam Betą e87 jeżdżę od maja tego roku więc mało mam pojęcia w ogóle w kwestii BMW ale auto i marak dużo, dużo wcześniej była mi bliska. Tak na notabene już w rodzinie była jedna e30 ale to już przeszłość. To były czasy gdy jeszcze nie było nawet e46 - więc szkoda, że nikt nie zadbał o jej zachowanie do dziś dnia. Ale wracając do meritum - wczytuję się na temat uwag i sugestii dotyczących e30 na tym i innych forach i widzę sporo Twoich postów. Napisałeś że oscylowałeś w kwotę 5300 zł na swój egzemplarz ale nie obyło się bez dodatkowych napraw. Ciekaw jestem czy sam naprawiałeś silnik - bo pisałeś że panewki masz po zakupie naprawione. Wiem że koszt generalnego remontu silnika w BMW e87 to fortuna, która chyb jest większa niż jakiś SWAP a tu w BMW e30 jak to się kreśli jeżeli chodzi o koszt takich napraw jak panewki (to przecież cały silnik idzie do planowania i sporo roboty - pomimo, że silnik nie jest aż tak skomplikowany ale zawsze to robota u podstaw:) Ciekawy jestem także czy masz rozrząd na pasku czy łańcuchu i czy silnik już ma zmienną faz rozrządu tzw: VANOS czy jeszcze nie? Nie wiem tego bo jak już nadmieniłem dopiero zaczynam przygodę z Bawarkami:) Jeżeli to nie jest dla Ciebie kłopot napisz mi jeszcze co myślisz o większym bracie e30 czyli e34? Pozdrawiam.
-
Rozebranie / wymiana konsoli / deski rozdzielczej w e87
Bardzo porządnie i rzeczowo opisane Twoje działanie względem deski w e87. Na pewno przydatna rzecz. Ze swojej strony mogę dodać dla innych użytkowników BMW e87, że w przypadku gdy mają problem z trzeszczącą / hałasującą deską rozdzielczą (to często opisywany problem BMW e87 w innych wątkach i forach) to to, że trzaski i hałas zlokalizowane często są w osłonach słupków A (najczęściej prawa osłona). Wystarczy je wypiąć tak jak to Kubik pokazał na fotografiach i przesmarować punkty styku listwy (osłony) z plastikowymi okrągłymi zatrzaskami przytwierdzonymi do słupka. Warto użyć smaru do plastików aby nie obawiać się, że jakiś tawot będzie nam zmiękczał i rozpuszczał plastik. Uwaga na końcu listwy w miejscu gdzie wpasowujemy ją do deski rozdzielczej wystają dwa (jeden dłuższy drugi krótszy) płaskie zaczepy - je również smarujemy z dwóch stron. Najprawdopodobniej to właśnie te dwa zaczepy pracują i ocierają o ściany otworów w, których są osadzone. Cała opisana praca jest prosta nie wymaga wielkiej filozofii, a ulga natychmiastowa i jak na razie trwała. Problem dotyczył w moim przypadku tylko tych osłon. Warto się przejechać po ich zdjęciu i sami się przekonacie czy coś jeszcze trzeszczy, zgrzyta i hałasuję w waszych BMW e87. Powyżej opisana metoda u mnie okazała się skuteczna - bez klejenia, sznurków żeglarskich, kabli, kołków czy innych wynalazków. Pozdrawiam użytkowników:)
-
e30 320i Coupe 1986 by Kubik
Witaj Kubik. Jestem bardzo zainteresowany rozwojem Twoich modernizacji w tej pięknej BMW e30. Sam mam ochotę na takie cacko. Obecnie posiadam BMW e87i przy okazji wielkie dzięki za foto z rozbioru deski do Twojej sztuki. Ja nie muszę rozbierać deski ale kto wie co w przyszłości, a twój watek to czysty profesjonalizm. Dzięki!!! Pozdrawiam i wracam do szukania mojej przyszłej BMW e30 lub e34.