Treść opublikowana przez ziomalo2010
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
powtarzam nic sie nigdy nie palilo(kontrolka) i nie bylo zadnych innych objawow. zaczelo klekotac po calowitym rozgrzaniu silnika i predkosci 120-130km/h na 5tce.
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
oj tlumacze ze na bank panewki, cisnienie oleju sie nie palilo, samrowanie bylo okej wiec to nie pompa i szybciej nie bylo zadnych problemow z silnikiem. olej lalem jaki byc powinien 10w/40. mam 520i w automacie(skrzynia stan bdb.) czasami zdarzylo sie pokrecic go do 4-5tys. obrotow gdy byl zimny ale to chwile. akurat stalo sie to gdy silnik byl mocno rozgrzany, jakos 50km od domu, ladnie chodzil na gazie. zgasilem auto, zaczalem ponownie jazde po 5min, przejechalem jakies 5km i zaczelo klekotac i to od razu mocno...zadnych przedtem stukow nie slyszalem .
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
moj budzet to maksymalnie 2000zl nie liczac robocizny bo sam powinienem sobie z kolega poradzic...chce jednak wybrac najlepsza opcje bazujac na opini innych. tak jak mowilem bylem kilkadziesiat km od domu i musialem wrocic, majac jakas tam wiedze na ten temat wiem ze jak juz slychac panewki to nic nie pozostaje zrobic i czekal mnie tylko szlif walu wiec postanowilem dojechac do domu i po drodze do mechanikow ktorzy potwierdzili moja diagnoze i mowili zeby juz nie ma co ratowac. nastepenie zrobilem jakies 10km i silnik przestal nagle pracowac. tak wiec prosze dalej prosze o opinie
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
ja sie wlasnie zgodze z tym ze 2.0 jest bardziej krecone bo ma mniej mocy i jest duzo ciezej wyprzedzac anizeli 2.8 wiec takie 2.0 moze byc o wiele bardziej wyeksplatowane anizeli 2.8 . z drugiej strony tez kazdy kto bierze wieksza pojemnosc to po to aby czasami spalic tego laczka. po swietach robieram miske od bmki ocenie cala sytuacje, jezeli to bedzie tylko wal i panewki to bawic sie w ich wymiane na jakas orginalna uzywke czy caly slupek wymienic ? :)
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
ile waszym zdaniem kosztuje kompletny silnik 2.8 wraz z osprzetem(bez walu i dyfra)? :D jeszcze takie pytanie w razie gdybym chcial robic ten 2.0 co mam to lepiej kupic slupek 2.0(ile moze kosztowac) ?? czy orginalny wal wraz z panewkami (jak go sprawdzic) ?:) dziekuje ze tak sie udzielacie :)
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
czyli silnik 2.0 jest bardziej podatny na uszkodzenie w wyniku jego "wyzylowania" ?
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
okej dzieki za informacje, to co teraz czekac na dobrego dawce i 2.8 robic nie?:D
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
kurde dzieki chlopaki za inforamcje no wlasnie szukam jakiegos dawcy ze zdrowa jednostka, jestem z pomorskiego i jest tylko jeden ale za niebagatelna kwote 5000zl, tez niby glowica po remoncie. cos z tymi 528, 728 jest nie tak, ze te uszczelki tak wywala?? tak nawiasem juz chyba zadecydowalem ze wole zrobic ten swap anizeli kupywac inne 2.0 lub goly slupek(ciezko dostac dobry ktory nie jest zamontowany w samochodzie) aniezeli duzo wolniej sie bujac a remont i tak trzeba zrobic i tak :(
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
mam mozliwosc kupienia wlasnie z anglika wszystkiego co trzeba poj. 2.8 automat jak u mnie. auto nie posiada juz zawieszenia wiec sie nie przejade ale silnik chodzi...podobno tylko uszczelka glowicy do remontu, troche mnie to dziwi bo silnik ma niby 80tys. mil tylko. cena za wszytsko do swapu 1000zl co o tym sadzicie?
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
mam auto z pazdziernika 1997roku i nie orientuje sie za bardzo ale raczej pojedynczy vanos. miski jeszcze nie rozberalem, szukam wlasnie jakiegos dawcy po wypadku z silnikiem 2.8 nastepna opcja to zakup jakiegos taniego kombi z zagranicy z moim silnikiem czy slupek silnika wyjety ze skrzyni automatycznej rozni sie czyms od skrzynia manualenej? jak sprawdzic mozna silnik przed zakupem dzieki za odpowiedz
-
e39 520i przekrecenie panewki, co zrobic?
witam. jestem od dluzszego czasu na forum jednak sie nie udzialalem. wczoraj w aucie przy predkosci 130km/h nagle zaczelo cos stukac. nic szybciej takiego sie nie dzialo. musialem jakos wrocic do domu wiec to zingnorowalem to i jak sie pozniej okazalo wszystko wskazuje na panewke-osluchalo silnik kilku mechanikow. powiedziano mi ze koszta sa nie oplacalne aby szlifowac wal itp. a bylo by wsadzic nowe serducho. mysle aby kupic calego kombiaka rowniez w automacie i przelozyc caly blok. moje pytanie brzmi co zrobilibyscie na moim miejscu?(myslalem tez o zrobieniu swapa na 2.8 ale tylko z auta ktore uleglo kolizji-wiadomo ze wymianie nie podlega tylko blok itp.) czy lepiej byloby mi kupic e39 w kombi tylko ze manualem(kolega ma i idzie lepiej niz moja) tylko z jakimi przerobkami by sie to wiazalo? dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam