Treść opublikowana przez Olon
-
Wentylator chłodnicy działa cały czas. BMW120D 177KM 2007
Witam, chciałbym lekko odświeżyć temat. Wiem, że trochę czasu minęło ale dopiero dziś rozstało naprawione. Wadą okazał się czujnik temperatury płynu chłodniczego. Po wymianie i zresetowaniu kilku błędów wentylator już nie kręci a temperatura jak dojdzie do 90* tak trzyma + - 2* :) Dziękuję wszystkim którzy mi doradzili zarówno na tym wątku jak i na PW :)
-
Wentylator chłodnicy działa cały czas. BMW120D 177KM 2007
Dziękuję bardzo, z samego rana biorę się za robotę.
-
Wentylator chłodnicy działa cały czas. BMW120D 177KM 2007
Chciałbym lekko odświeżyć temat, na chwile obecną brak możliwości podłączenia pod kompa, ale mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś mógłby mi ( w bardzo prosty sposób) wytłumaczyć gdzie mogę znaleźć czujnik temperatury płynu chłodniczego ? Ponieważ chciałbym go odłączyć i sprawdzić czy wiatrak się wyłączy. Dziś odłączyłem wiatrak i auto normalnie jeździło, jestem mocno przekonany, że winą może być czujnik bo nie mogę w logiczny sposób wytłumaczyć, że od razu po odpaleniu silnika temp. wynosi 80*C przy -1*C na dworze.
-
Wentylator chłodnicy działa cały czas. BMW120D 177KM 2007
Ok dzięki, jak tylko podłączę go pod kompa dam znać co wyszło.
-
Wentylator chłodnicy działa cały czas. BMW120D 177KM 2007
Witam , od dwóch dni borykam się z problemem w mojej 120D. Odpaliłem silnik i po 2 minutach jazdy zaświeciła mi się kontrolka od temperatury silnik ( na żółto i zaraz na czerwono) po czym auto zgasło.Od tamtej pory wentylator chłodnicy działa od razu gdy tylko odpalam silnik i co chwilę zapalają mi się te kontrolki raz żółta zaraz zmienia kolor na czerwony . Sprawdziłem temperaturę silnika i od razu po odpaleniu wskakuje na 79*C i waha się pomiędzy 79*C a 120*C. Jest to trochę nielogiczne by od razu po odpaleniu silnika temperatura była tak wysoka. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Wydaję mi się, że może to być czujnik płynu chłodniczego ? Lecz mogę się mylić ...
-
BMW120D 2007 - Wymiana radia vs czujnik parkowania.
A czy nie da się tego w jakiś sposób ominąć tak by czujniki dalej działały ?
-
BMW120D 2007 - Wymiana radia vs czujnik parkowania.
Witam, to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość. Problem pojawił się dziś (dodam ze auto mam 5 dni) wymieniłem oryginalne radio na radio pioniera i nagle przestały działać mi czujniki parkowania(wsteczne). Czy mogłem coś odłączyć podczas montowania radia?