Treść opublikowana przez damianbuli09
-
M43b16 Twarda praca silnika..
po odłaczenu czujnika nic sie nie dzieje ;(
-
M43b16 Twarda praca silnika..
Sprawdze to dzis... odłacze go.. i zobaczymy co bedzie sie działo ?
-
M43b16 Twarda praca silnika..
Podłaczyłem dzis w pracy.. moją Bunie pod kompa.. i Błedów nie mam. Patrzałem.. parametry silnika i tam mi sie na odpalonym silniku wszystko wyswietla.. i wszystko jest ok... oprócz... spalania stukowego. ??/ ( Korekcja spalania stukowego nieaktywna... Wie ktos moze czemu...
-
M43b16 Twarda praca silnika..
Sprawdze dzis jeszcze raz w pracy . błedy i zobacze ten czujnik... napisze co i jak..
-
Pilne Wał Korbowy M42b18
Masz racje.. tylko z silnik to koszt rzedu 1000zł.. sporo... Bede szukac.. cos sie trafi... ;)
-
M43b16 Twarda praca silnika..
Koledzy.... Wasze tez sa dobre.. TRylko ze juz to wszystko co piszecie.. Zrobiłem... komputer nie pokazuje czyjnika spalania stukowego.... mało tego sterownik ma nie aktywne spalanie stukowe... to mnie dziwi... może w tym jest wina ??
-
M43b16 Twarda praca silnika..
Witam... ja i w temacie... moj silnik twardo pracuje... i czasem dosadza z niego stuki.. ( tylko na ciepłym silniku) Co sprawdziłem.. Popychacze sa całe.. panewki w stanie idealnym.. Na korbowodach brak luzu...Pierscienie tez w porządku.. łancuszek napinacz tez ok.. Juz nie wiem gdzie szukac przyczyny..
-
Pilne Wał Korbowy M42b18
Witam.. Kurcze kolego szukam wału z tego powodu. ze na moim sie obruciły panweki... i mocno zniszczyły wał.. A nigdzie nie moge znalesc wału... sa ale do m44b18.. nie stety... juz od miesiąca szukam wału ale bez skutku...
-
Pilne Wał Korbowy M42b18
Wie ktos może czy te wały sa takie same i czy beda pasowac.... ??
-
Pilne Wał Korbowy M42b18
Witam .. Pisze z zapytanie ... O wał korbowy.. czy pasuje wał z silnika m44b18... Do m42b18.. ???/ Wie ktos może ...
-
318i m43 swap z m40 na m43 zapala ale po chwili gaśnie
imobilajzer rozłancza pozdro
-
E36 M43b16 KOLEKTOR SSĄCY OD 18IS ???
AAa. no może tak .. ale m40 a m43 to rurznica .. a jak chciałem załorzyc z m42 do m43 ... Wygląda na to ze pasuje... bo jak go skrecałem to idealnie pasował...
-
E36 M43b16 KOLEKTOR SSĄCY OD 18IS ???
Ktoś robił juz kiedys taką przeróbkie __??
-
E36 M43b16 KOLEKTOR SSĄCY OD 18IS ???
WITAM ... Ostatnio wpadłem na pomysł.. przerobienia mojego silnika... Czyli chce do 316i załorzyc kolektor ssący od 18is z przepływka od 18is itp .. co o tym myslicie ... NBiedługo wysle pare zdjec jak mi to wyszło .. pozdrawiam
-
Falujace obroty e 36 compact 1.6 benz./gaz
Witam . Pomoge ci z tymi falującymi Obrotami. ! ;) Ale po pierwsze zmien mechanika ! A wiec. Sprawdz gume ( RURE ) co idzie od przepływki do kolektora. wyczysc przepływke umyj ja dokładnie.. Sprawdz cy klapka w niej otwiera i zamyka sie bez rzadnych otarc. I czy domyka sie do kaca.. nastepnie Sprawdz odme wąż czy jest szczelny. Nastepnie sprawdz czy miarka oleju w silniku. czy te dwa oringi co sa na niej czy nie sa poparciałe.. Czy aby czasem tamtedy nie dostaje sie jakies powietrze.. Idziemy dalej.. spryskaj cały kolektor ssący płynem i odpal auto popatrz czy nie ma tam nie szczelnosci... jak nie bedzie ... To auto nie ma prawa falowac.. Jak to co napisałem nie podziała.. to napisz.. powiem ci dalej co robic... Przede wszystkim sprawdz tą miarke.. Pozdrawiam...
-
[e36] 1.8is 92r + LPG ciężkie ranne odpalanie
Prawdopodobnie padł ci czujnik temperatury.. Ten niebieski.... dlatego ci cieszko odpala... bo dostaje za durzo paliwa ... Jedz na komputer do kogos .. i sie dowiesz co jest do wymiany
-
[e36] 1.8is 92r + LPG ciężkie ranne odpalanie
No Dokładnie..
-
[e36] 1.8is 92r + LPG ciężkie ranne odpalanie
A Zapomniał bym wymieniłem jeszcze przy okazji filtr paliwa... Tylko nie polecam tych tanszych. !! Bo przepływ paliwa może sie zmiejszyc... I wtedy może uszkodzic sie pompka paliwa...
-
[e36] 1.8is 92r + LPG ciężkie ranne odpalanie
No dokładnie to ja wymieniałem ten regulator... I teraz to jest petarda Becia pali od strzała i mniej pali .. Moc wzrosła... Może u ciebie bedzie to samo .. pozdro
-
Gasnie Odpalajac na Ciepłym Silniku m43 1.6 Pomozcie..
Już ci mowie jak to sprawdzic .. Sonda twoja ma 4 kabelki prawda ... dwa białe ,jeden czarny i jeden szary ...... A wiec ten czarny jest masowy a szary plusowy w nie dwa wsadz miernik i zobacz czy jest 12volt..... jak jest to wszystko powinno działac.. A bład sondy itak musisz skasowac....pozdrawiam...Jak cos to pisz ...
-
Gasnie Odpalajac na Ciepłym Silniku m43 1.6 Pomozcie..
I co z twoja Bmw problem minoł ?? pomogłem .. Miałem to samo w Swojej coupe .. wymieniłem sonde . ale nie miałem masy na sonde wiec nie działała podłaczyłem nowa ,mase i zaczeło pieknie działac...
-
Gasnie Odpalajac na Ciepłym Silniku m43 1.6 Pomozcie..
Miernikiem można sprawdzic czy jest napiecie ... tak samo mase mozna sprawdzic, np. Żarówką.. jak napiecie jest i masa tez to sonda działa... tylko podk komputer trzeba bedzie sie podłaczyc i sprawdzic czy jest bład sondy ?? jak tak . to skasowac go i bedzie juz wszystko ok .. pozdrawiam
-
Gasnie Odpalajac na Ciepłym Silniku m43 1.6 Pomozcie..
Sprawdz kolego czy idzie zasilanie na sonde lambda ??? i sprawdz czy masa do sondy jest ... Bo jak tego nie bedzie to takie zeczy beda sie działy ??? Radził bym sprawdzic czujnik teperatury .. ( niebieski ) potem przepływke umyc powinno pomuc .. jak nie pomorze to filt paliwa może byc przypchany ... Badz co badz .. Moż sie kaczyc Regulator cisnienia paliwa .. Pozdrawiam
-
E36 318i Buczenie i wycie nie wiadomego pochodzenia
Witam łorzysko można w łatwy sposub sprawdzic wystarczy podniesc samochud ... połorzyc reke na sprerzynie ... zakrecic kołem .. I bedzie sie czuło czy łorzysko jest całe czy tez nie .. Pozdrawiam ... Mysle ze pomogłe
-
Bmw e36 m43b16 coupe Cięszko Odpala na zimnym Silniku
Temat Rozwiązany po wymianie regulatora.. Bmw chodzi jak złoto !! Pozdrawiam