Skocz do zawartości

mistrz_92

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mistrz_92

  1. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    http://images64.fotosik.pl/900/32bbc663d5b978d4gen.jpg
  2. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    http://images65.fotosik.pl/900/c2102b77a041eeeegen.jpg
  3. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    http://images65.fotosik.pl/900/1a48a155bbc98f09gen.jpg
  4. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    http://images64.fotosik.pl/900/fa8506093b3efe27gen.jpg
  5. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    Chwilę mnie nie było, wrzucę parę zdjęć żeby się pochwalić :D http://images63.fotosik.pl/898/3eca49c77a136917m.jpg http://images63.fotosik.pl/898/87b844018ada737em.jpg http://images65.fotosik.pl/900/95fe2fa80f75c73am.jpg http://images62.fotosik.pl/900/143b65fb59752d70m.jpg http://images63.fotosik.pl/898/c29f3cfd61e394ccm.jpg http://images61.fotosik.pl/897/6004ece208c700aam.jpg http://images62.fotosik.pl/900/04aaef53699a675dm.jpg http://images63.fotosik.pl/898/334845d48c684062m.jpg http://images63.fotosik.pl/898/52c031121f8882c5m.jpg http://images64.fotosik.pl/900/0870a35047ad6704m.jpg http://images65.fotosik.pl/900/806754fa69035205m.jpg http://images62.fotosik.pl/900/af9caa992ee1715cm.jpg http://images65.fotosik.pl/900/fff0637289cd3c58m.jpg http://images65.fotosik.pl/900/8015569edbc2b29fm.jpg http://images62.fotosik.pl/900/c6820b788e19b409m.jpg http://images61.fotosik.pl/897/d61401bfd1754700m.jpg http://images61.fotosik.pl/897/2dd2d4084b9e28a2m.jpg http://images64.fotosik.pl/900/fa11dc866f4a981em.jpg http://images62.fotosik.pl/900/6042a7039fd0c525m.jpg http://images62.fotosik.pl/900/323dfb718f4ea68fm.jpg http://images61.fotosik.pl/897/4d4ef470b33a55dem.jpg
  6. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    O matko :shock: To jaki w końcu mam kupić ten olej?? zgupiałem już doszczętnie :roll:. VALVOLINE MAXLIFE 10W40 będzie zły na dotarcie? Muszę się już powoli streszczać z olejem bo niedługo będę miał gotowy blok i czeka mnie składanie :D
  7. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    Zdecydowałem się już na olej VALVOLINE MAXLIFE 10W40 :D Wracając do docierana, przejeżdżam 2000km max 3000obrotów, spuszczam olej, zalewam nowy, przejeżdżam spokojnie jeszcze 50km. Po tym przebiegu można juz do odcięcia? :D :D. Po tych 2000km silnik będzię już gotowy??
  8. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    Jeśli chodzi o olej full syntetyk czyli 5w 40? jaki będzie najlepszy ? castrol edge?
  9. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    Zmartwiłem się trochę tą głowicą, że może nadawać się na szmelc, bo na pewno była drugi raz planowana. Podobno na głowicy są znaczki które wskazują ile można jeszcze przybrać materiału, zrobiłem zdjęcie żeby było wiadomo o co chodzi :D http://images63.fotosik.pl/584/7ca41b3a6ef0348f.jpg chodzi o ten znaczek w górnym lewym rogu, dokładniej o ten http://images64.fotosik.pl/586/76363f00c5b629e2.jpg
  10. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    Wiem już jak docierać silnik :D dzięki.
  11. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    Ile czasu i jak powinno się docierać na nowo złożony silnik? na necie nie mogę nic mądrego znaleźć :(
  12. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    Tłoki Z PIERŚCIENIAMI będę miał za dwa dni nadwymiarowe na pierwszy szlif ale oryginalne BMW, panewki tak samo tylko ze nominalne chociaż tyle dobrego. Rozrząd był wymieniany cały niecałe 1500km temu z termostatem i pompą wody, więc myśle ze sam pasek rozrządu wystarczy wymienic na nowy :D myśle ze z pierściąkami nie bede miał problemu powinno być wszystko opisane. głowica na 100% była zdejmowane przede mną, uszczelka nie była orginalna, a głowica za czysta, więc już drugi raz została splanowana, z dobraniem grubosci nowej uszczelki pewnie będzie problem. Boje się trochę zalać 5w wydaje mi się ze troche będzię za rzadki, silnik bedzie po generalce, ale to nadal stary silnik.
  13. mistrz_92 odpowiedział(a) na mistrz_92 temat w E34
    Mój blok jest nieźle zużyty, nie trzeba się znać, wyczuwalny pod palcem mega próg. Mam odłożone trochę gotówki i nie zamierzam na niczym oszczędzać :D Mam znajomego właściciela warsztatu samochodowego u którego zawsze zamawiałem części zamienne, obdzwonił dzisiaj wszystkie możliwe hurtownie itp, okazało się że tłoków do mojego BMW nie ma w całej Polsce :cry2: Jedynie można zamówić prosto z Niemiec ORYGINAŁ!!! :D koszt jednego tłoka z pierściąkami to 330zł plus przesyłka 100zł i do tego komplet panewek na korbowody 84zł. To prawie 2200zł!!! Kazałem zamówić, nie wiem czy dobrze zrobiłem ale chyba innego wyjścia nie ma, w głowice wsadziłem już ponad 1000zł, Sruby do głowicy juz mam, wszystkie simeringi, uszczzelki zamierzam kupić nowe. Z czystością przy składaniu nie będzie problemu używam do tego mnóstwa benzyny ekstrakcyjnej :D chce złożyć silnik na oleju Valvoline MAXLIFE 10W40 i póżniej takiego używać. Warta coś ten olej?? momentami dokręcania zajmuje się mój dobry kolega ma mnóstwo tych kluczy, z tym nie będzie problemu. Sprzęgło już sprawdziłem SPALONE :D
  14. mistrz_92 opublikował(a) temat w E34
    Witam. Jestem tu nowy, od niedawna posiadam BMW E34 525i 170KM 1989r silnik m20b25. pewnego dnia w BMW zapaliła się kontrolka oleju, po sprawdzeniu oleju okazało się ze jest nie ciekawie, praktycznie go nie było :shock: Uzupełniłem olej ale auto coraz bardziej kopciło :mad2: olej bardzo szybko ubywał. Postanowiłem zdjąć głowice, okazało się że jest mocno zużyta wszystkie prowadnice, zawory, gniazda wyrobione maksymalnie jak sie tylko dało. Głowice oddałem do regeneracji, została kompleksowo wyremontowana :D Wielu znajomych mechaników twierdziło, że jeśli uszczelnie idealnie głowice przy tak starym silniku puści dół. postanowiłem wyjąć cały sinik. Po rozebraniu okazało się że pierścieni olejowych na dwóch tłokach już prawie nie było. Postanowiłem przeprowadzić całkowity remont silnika. Gdy odbierałem głowice od fachowca, zostawiłem blok silnika, wał oraz korbowody z tłokami. Wszystko zostało pomierzone na miejscu. Fachowiec orzekł, wał idealny, na panewkach widać minimalne zużycie, ale blok silnika zalicz się już do szlifu i tym samym wymiana tłoków. Musze jak najszybciej kupić tłoki na pierwszy szlif i dostarczyć fachowcowi. PYTANIE DO WAS. MOŻE KOS JUŻ PRZEPROWADZAŁ REMONT TAKIEGO SILNIKA? NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ? JAKICH FIRM KUPOWAĆ CZĘŚCI? WYMIENIAĆ PANEWKI JEŚLI WYGLĄDAJĄ CAŁKIEM DOBRZE? JAK SKŁADAĆ? KAŻDA DOBRA RADA MI SIĘ PRZYDA. MOŻE JAKAŚ MODYFIKACJA? CHCE ZROBIĆ TO RAZ A PORZĄDNIE :D POZDRAWIAM

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.