
zielak4
Zarejestrowani-
Postów
66 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Articles
Treść opublikowana przez zielak4
-
Dzisiaj problem rozwiązałem wcześniej sprawdziłem czy jest Iskra na świecy okazało się że tak. Ciśnienie paliwa też wynosiło 3, 5 bara. wymontowałem też pompę paliwa żeby sprawdzić czy wszystko okej i potem okazało się że wskazówka od paliwa spadła z 20 l praktycznie na 0 Po dolaniu 3 l paliwa Auto odpaliło na strzała.
-
Nie mam jak zczytać błędów bo jestem za granicą i nie mam tutaj sprzętu. Przyszedł dzisiaj ten czujnik firmy VDO, ale auto nie odpala, jednak trzaski przy odpalaniu zniknęły. Teraz auto jakby chciało załapalic, ale mu się to nie udaje. A najważniejsze co zauważyłem to to, że cały czas podlewa mi świece. Osuszylem je, następnie odpalałem ponownie kilka razy bez czujnika wału żeby osuszyć silnik. Po ponownym założeniu świec auto jakby chciało zapalić ale świece zostały zalane i auto nie odpaliło. Co może być przyczyną zalewania świec? Ja obstawiam za regulator ciśnienia paliwa...?
-
Wymieniłem czujnik na VDO ja auto dalej nie odpala. Słychać też po przekręceniu kluczyka że pompa pracuje. Spróbuję ewentualnie kupić jakiś spray do rozruchu silnika i zobaczymy czy auto zagada. posiadam instalację gazową więc jeżeli auto by przyłączyło się na gaz mógłbym nim jechać
-
Po wymianie czujnika auto kręci i nie słychać trzasków ale dalej nie odpala Nie wiem co to może być: https://youtu.be/CjKZyabwlus Czujnik mam tej firmy: https://rag-autoteile.de/Kurbelwellen-Sensor-BMW-3er-E36-5er-E39 Czy ktoś się orientuje czy to dobra firma?
-
Na razie nie miałem wyboru ważne żeby auto uruchomić i wrócić do domu Później kupi się coś lepszego to tylko tak tymczasowo.
-
Zamówiłem już czujnik wału i czujnik wałka rozrządu. Nie ma co oszczędzać jestem Szwajcarii. Jeżeli to by mi przyszło naprawiać auto to zapłaciłbym minimum 1000 Franków. Tak zapłaciłem za czujniki około 70 Franków Maile i Delphi
-
To ma być czujnik położenia wału czy wałka rozrządu. Przypomniało mi się kiedyś że w moim E39 nie mam taki sam problem i wymieniłem jakiś czujnik przy głowicy jak on się nazywa?
-
Zamowie w ciemno dwa czujniki i już. Wyjścia nie mam. Gdzie one się znajdują?
-
Problem jest taki że nie mam dostępu do komputera ponieważ teraz jestem w Szwajcarii będę musiał to jakoś ręcznie sprawdzać. Mówisz że miałeś takie same objawy? Czy też tak miałeś że na początku auto nierówno chodziło na wolnych obrotach?
-
Witam, Problem jak w opisie. Wcześniej auto nierowno chodziło na wolnych obrotach. Nagrałem film z tą usterka. Czy ktoś spotkał się z takim problem?
-
Muszę pojechać do warsztatu i to sprawdzić, tylko nie ma kiedy :( bo wracam w soboty i jest nieczynne.
-
Wymiane filtrów miałem przed tym jak mi się to stało (około tydzień). Sprawdzał mi cos tylko ale na postoju. Szarpanie dzieje się tylko na postoju i jak jadę i ujmę noge z gazu. Jak dociskam gaz to jest ok.
-
Posiadam całą instalację BRC oraz pomarańczowe wtryski chyba tez BRC. Rozwierty na kolektorze mam. Serwisowałem 2 tygodnie temu instalację, wymieniali mi wszystkie filtry i sprawdzali komputerem. Nie mam jak podjechać do gazownika, ponieważ pracuję cały czas w Niemczech a wracam w piątek w nocy. W sobotę żaden gazownik u mnie nie pracuje, dlatego pytam najpierw tutaj. Nierówna praca dzieje się tak tylko na wolnych obrotach.
-
Witam wszystkich, Po przełączeniu auta na gaz zaczyna się nierówna praca silnika, obroty zaczynają falować. Problem występuje tylko przy włączonej instalacji LPG - na benzynie wszystko jest ok. Podczas jazdy nierówna praca jest wyczuwalna minimalnie, ale katastrofy nie ma. Mało kto by się zorientował, że coś jest nie tak. Żeby usunąć usterkę zacząłem od: - Wymiany świec - sprawdziłem ceweki zapłonowych, podmieniając je od innego auta. - Odma wymieniona miesiąc wcześniej, ponieważ miałem problem z wolnymi obrotami, ale na zimnym silniku. Proszę o rady BMW E39 528i 1997 rok
-
Wszystkie chodzą cylindry jak jest ciepły silnik. Przyspieszenie dobre itp.
-
viewtopic.php?f=72&t=117890 Na zimnym silniku gaśnie mi silnik i obroty są niestabilne (falują). Posiadam instalację LPG, ale jak mam włączoną benzynę to tak samo się dzieje. Musze dodawać gazu na postoju żeby nie zgasł. Co może być przyczyną?
-
No właśnie może dlatego że akumulator się naładował w 100% i dlatego pokazuje prawidłowe ładowanie.
-
Dzisiaj przejechałem 100 km i regulator się chyba dotarł, ponieważ ładowanie cały czas pokazuje 14,2-14,4V. Na wysokich i na niskich obrotach ładowanie jest niezmienne.
-
Ok dzięki chłopaki. Spisaliście się na medal. Dziękuje jeszcze raz za pomoc.
-
Dzisiaj wymieniłem regulator napięcia - zajęło mi to godzinę. Kontrolka akumulatora zgasła :) Niepokoi mnie tylko to, że teraz ładowanie na komputerze w Test 9 pokazuje 13,8 V na wolnych obrotach, a jak dodam gazu to 14,1 - 14,2 V. Wcześniej pokazywało mi 14,6V. Może to wina szczotek które muszą się uformować do kształtu alternatora? Jakie jest prawidłowa wartość ładowania aku? Z góry dzięki wszystkich za pomoc i wskazanie usterki (regulator napięcia)
-
Już wyciągnąłem i zamówiłem nowy regulator napięcia. Dam znać czy to faktycznie była przyczyna zbyt wysokiego ładowania.
-
Dzięki za pomoc. Zaraz zabieram sie do roboty. Mam nadzieje że to faktycznie regulator napięcia jest do wymiany. Myślałem że też Visko jest demontażu żeby wyciągnąć alternator. Czy to możliwe że przez uszkodzony regulator napięcia rozładowało mi kompletnie akumulator?
-
Dzieki za informacje
-
Dam radę, ponieważ dzięki temu forum wymieniłem: -wentylator klimatyzacji -wszystko co jest związane z chłodzeniem -elektryczną roletę tylnią -naprawiłem problem związany z dmuchawą Wszystko staram robić się sam bo z mechanikami to wiemy jak jest :) Myślałem że ktoś w skrócie opisze jak długo i czy kłopotliwa jest wymiana regulatora.
-
Czy jest problem z wymontowaniem alternatora?