-
Wymiana żarówek postojowych Ringi
Właśnie przerabiam temat wymiany żarówek postojowych (ringi) w e90. Może komuś się przyda. Przy wymianie "postojówek" nie jest potrzebne ściąganie obudowy klosza- drugi mniejszy znajduje się pod nim (przy lewej lampie po jej prawej stronie). Na zdjęciu już ściągnięty- wystają dwa kabelki- zielony i brązowy. Ściągnąłem dwa bo trochę się naszukałem. http://www.fotoszok.pl/upload/8fedbacd.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/9ecfc74a.jpg Tak wygląda zalana obudowa żarówki postojowej. http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fd1489c44e68.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c139afe85f8d.jpg Nie wiem jak wasze lampy ale w mojej zbiera się tyle wody, że śmiało wypełniłbym szklankę. W tym przypadku nawet nie będę tego wymieniał tylko kłania się wymiana całej lampy, bo oprócz postojówek zalewa też transmiter (czy kostkę jak zwał tak zwał) do skrętnych xenonów. http://naforum.zapodaj.net/thumbs/269ed638cea6.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d79246dffaf5.jpg Tyle z mojego zajebistego BeMWe:)
-
Sprzedam interfejs od nerwusa
aktualne?
-
odpala i gasnie...
Okazało się, że problemem był jakiś czujnik przy pompie paliwa. Wszystko zaczęło się od jakiegoś power boxa, od którego, poszły się dymać wtryski a nie (jak stwierdzili panowie w BMW w Norwegii) turbo. czujnik polozenia walu faktycznie moze powodowac gasniecie auta, ale nie tlumaczy tego szalonego zachowania obrotow Te obroty to tylko raz, przy tym jak pierwszy raz auto zdechło...
-
odpala i gasnie...
Mam najlepsze ubezpieczenie jakie było możliwe. A jak go kupowałem to już miał 8 lat więc "motor/girkasse" nie było dostępne... Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to chętnie podsunę je mechanikowi... btw dzięki za wszystkie odpowiedzi.
-
odpala i gasnie...
Aż tak mnie nie poniosło:) po otrzymanym tel. od serwisanta umówiłem się na spotkanie z dyrektorem salonu i wyszło na to, że zapłaciłem tylko za podpięcie pod komputer (900 NOK). Auto jest norweskie. Może byłoby taniej wymienić silnik ale turbina to częsta usterka i wymiana nie jest skomplikowana więc poszedłem tą ścieżką... Podobno komputer nie pokazuje żadnych błędów i tu jest sęk... Najgorsze jest to że auto stoi już tydzień w Polsce (plus około miesiąc w Norwegii) a muszę jutro nim wracać na północ... :cry2: EDIT: zapomniałem dodać, że wtryski też zostały wymienione (regenerowane w serwisie Boscha jeśli to ma jakieś znaczenie).
-
odpala i gasnie...
witam. Sorry, że tak prosto z bomby, bez powitalni, ale pali się... Tych co będą odsyłać do "szukajki" zapewniam... czytałem!!! Sprawa ma się następująco: Kupiłem w czerwcu br. i zesrało się w październiku :/ Do rzeczy- 320d 2005 m47 automat Przez kilka dni podczas dojazdów do pracy (około 15km) tracił chwilowo moc, po czym wszystko wracało do normy. Powiedzmy, że po pięciu dniach odpalił normalnie i po przejechaniu 500m (z górki, bez gazu), zaczął sam maksymalnie przyspieszać po delikatnej ingerencji na pedał gazu (jakby jechał na trójce, zredukował na dwójkę). Obroty na maksa, więc hamuję- dalej obroty na czerwonym polu obrotomierza i nie hamuje. Wrzuciłem więc na luz, żeby uniknąć kolizji- obroty dalej na czerwono przez około 5 sekund po czym wyświetliła się ikona chłodnicy, następnie ikona silnika i silnik sam zgasł (nie wiem czy dymiło bo było ciemno i byłem w zajebistym szoku). Dotoczyłem się na luzie na pobocze. Akurat serwis BMW najbliżej (w Norwegii- uprzedzając dalsze pytania) więc laweta i diagnoza, że to turbo (jakby ktoś był ciekawy to w sumie lekko ponad 25.000 NOK). Mówię mam BMW, mam na naprawę. A tu [BAD]... Panowie z serwisu wymienili turbo i dzwonią, że auto dalej nie odpala, i prawdopodobnie padły też wtryski ubezpieczając się przy tym, że może coś jeszcze. Bla,bla,bla... Auto jest w Polsce i.... No właśnie i.... Podobno odpala i gaśnie po kilku sekundach... Jakieś pomysły? P.S. Zajrzę do powitalni jak najszybciej a tymczasem zwracam się o pomoc.