Treść opublikowana przez Nic3K
-
Problem z Webasto help ;]
Hmmm zaczyna kopcic na biało dużo białego dymu jak by sie coś paliło a na poczatku śmierdzi jak by sie kable palily potem wypuszcza dym i zapach spalin.... mniej wiecej ile czasu mam czekac i sie modlic az sie nic nie zapali ?
-
Problem z Webasto help ;]
Witam otóż tak wygląda historia... bmw e46 320d 98 rok ;) Odłączyłem aku bo bawiłem sie z egr itp.... Załączylem aku wlaczylem autko i [BAD] chyba 1 raz od 2 lat slysze jak mi webasto pracuje jak odkurzacz mysle fajnie w sumie 6,5 stopnia bylo ale po chwili autko juz chodzilo z 2 minutki a webasto jak by odkurzacz podkrecić i chodzi głośniej cale sie zrobilo gorące i kupa dymu czuć spalinami no ale kopcilo sie z nadkola tam gdzie webasto stoi i wgl z calej lewej strony błotnika czy to jest normalne ? bo tak sie wystraszylem ze po gaśnice chciałem leciec ;) tak jeszcze 2 razy zrobilem to samo sie dzialo i webasto odłączyłem... kto mądry mi powie co sie stało i co z tym zrobić ?
-
Zmiana Zwyklego Radia Na Navi Professional
:cool2:
-
Zmiana Zwyklego Radia Na Navi Professional
To Ci pomoże ;]
-
Czy Można pozbyć sie całego układu EGR
Odnośnie zasyfionego kolektora to u mnie nie było żadnych kilogramów smoły, tylko lekki nalot. U Ciebie moze i był saam nalot bo ktoś przed Toba sie tym interesował.. ale jak ja kupilem autko to tam już sadza jak w kominie była ;) więc niestety nie każdy ma szczęście z poprzednikiem ;) A co do disa ktoś poleci mi ten temat jak to sie robi co sie ściaga itp itd i gdzie kamel dostane ?
-
Czy Można pozbyć sie całego układu EGR
Co do dmuchania w kolektor to sie zgadzam bo nie ma to żadnego wpływu na moc akurat w tym silniku. Turbo i cały dolot razem z kolektorem jest na tyle szerokie w środku że nie bd to miało znaczenia, co innego gdby to bylo 4.0+d to tam jak najbardziej ma znaczenie ;) chodź to też jest zapewne przemyslane przez producenta... A z tym syfem to warto przeczyścić i tak i tak bo raczej nikomu nie było by miło wdychać opiłków odklejonej sie sadzy ;)
-
Kto mądry mi powie co to? jak to sie nazywa ?
Witam Jak w temacie jak to sie nazywa http://czesci.bmwsklep.pl/diagram.php?btnr=11_2107&mospid=47634&fg=40&hg=11#part09 nr 7 sruba aby przykrecic kolektor i pytanie co jest na tej śrubie bo tego potrzebuje iii jak nazwać te nakretki do których sie te sruby przykreca ? ;]
-
Czy Można pozbyć sie całego układu EGR
Misiu... Nie rzeźbiarz tylko dalej mi coś nie pasuje... wlasnie siedze i rozbieram ic kolektor egr chłodniczke itp itd caly dolot mozna powiedzieć... chcę te wszystkie rzeczy wyczyścić na błysk i zobaczyć jaki bd efekt ;] z egr moze masz racje przesadzony pomysl ale odłączenie i tak nic nie da bo dalej bd blad.... Wgl szkoda ze egr pracuje do jakichś tam obrotów... np patrzylem gdzies na yt jak pracuje egr w innych markach i on pracowal tylko na obrotach postoju jak poczul gaz to natychmiast sie zamykal... niestety tutaj nie jest... a co do płynów filtrów itp co tam napisales.. auto przeszlo wymiane silnika turbo wezykow podciśnienai itp wszystko robione w szkocji niby u dobrego mechanika ;] szkoda ze byl polakiem ;) kasy poszlo duzo czasu dużo a efekt taki ze niedociągniecia robię teraz sam ;] bo przecież teraz oddać auto do mecha w pl to jak podpisać wyrok ;) a oddać je do servisu to trzeba wziąść kredyt ;] nie wiem jak gdzie indziej ale u nas w cieplicach za wymiane turbo 1200zl chcial a jak mi wymienial uszczelniacz kola pasowego to 290 za wymiane ;] pozdro ^^ jedynie mogą diagnostyke wystawiać bo magicy ale co do roboty podziekuje ;) I jak napisalem wyżej jestem nowy ;] troche wyrozumiałości
-
Czy Można pozbyć sie całego układu EGR
bo jestem fanatykiem porządku ;] po co mi niepotrzebne rzeczy ? ;) Ja wiem ze bd wywalał błąd egr ale tu jest też moje pytanie jak mogę usunąć całkiem kwestie egr w tym modelu? czy nowy soft itp czy poprzez wgranie programu nowego bez egr czy cos takiego jest ogolnie możliwe ? ;) No i z chęcią jeszcze bym ic zrobił na masce jak w subaru sti tylko tam miejsca na to nie bedzie :evil:
-
Czy Można pozbyć sie całego układu EGR
No rewelacja ;] o to mi chodziło ;] a co zrobić z błędem egr po odłączeniu ? Da rade z kompa usunąć taki wątek jak egr ?
-
Problem z zawieszeniem- pomocy
hmmm dzieki up Patrzyłem na ceny optymalne oczywiście i może ktoś coś doradzi jaki komplet kupic ? http://allegro.pl/amortyzatory-gwintowane-mts-technik-bmw-e46-98-07-i3647027145.html ii czy coś takiego zdaje egzamin ?
-
Czy Można pozbyć sie całego układu EGR
hnmmm no tak racja ;] znalazłem wczoraj cały opis obiegu też to zobaczyłem sb ;] Ale jeszcze ktoś ma jakieś pomysły jak usunąć tą przepustnice z egr która wpuszcza te spaliny do kolektora ? Chodzi o ten środek jak go zaślepić bądż co dać na jego miejsce żeby cały układ dolotowy był pusty? propozycje ?
-
2.0d awaria walka korb. i walka rozrz.,160tkm,18tys zł.brac?
Witam ;] To że beta ma mały przebieg to jedno ale jak ono bylo eksploatowane to 2 rzecz skoro wał poszedl? Ja bym sie zastatnawiał ;]
-
Problem z zawieszeniem- pomocy
To jak już taki temat jest to ja sie dołącze do tematu Mam problem bo ostatnio ze sztywnej bety po wożeniu rzeczy do 300kg autko stało sie zbyt bujliwe ;d cokolwiek to znaczy po prostu za bardzo buja... I moje pytanie bo amortyzatory wymienialem nie caly rok temu i czy to bd wina starych sprężyn czy jednak amo trzeba wymienic? chodz mi sie zdaje ze sprężyny już do wymiany i też czy na te amo co mam mogę założyć spreżynki troche obnizone i usztywnione zeby już tak nie latało strasznie ? jakieś opinie ? mądre wypowiedzi co z tym zrobic ?
-
Czy Można pozbyć sie całego układu EGR
Dobrze Kolego K3m0T1989 ale co sie dzieje z tymi spalinami które chcą wylecieć przez ten egr ? Bo to że zaślepić to już przerabiałem wszystko przestudiowałem to forum aż w końcu wziąłem sie do założenia konta i po dyskutowania o tych nurtujących mnie sprawach ;) dla tego też myślę o tych spalinach ktore tam chcą jednak wylecieć.. co sie z nimi dzieje... no i czy wgl mozna pozbyć sie calego tego dolotu. no nie mówiąc już o błędzie egr który wystąpi po zatkaniu go
-
Czy Można pozbyć sie całego układu EGR
Witam Jestem nowy tutaj z góry pozdrawiam wszystkich znających sie na rzeczy klubowiczów.. Jak w temacie mam pytanie czy da rade w całości pozbyć sie calego układu egr w e46 320d 136ps bądź zrobić to tak aby byl zaślepiony a nie dmuchało tam spalin Pytanie ogolne czy da rade ;) pozdrawiam