Treść opublikowana przez jacekopony
-
E60 520d drgania i wibracje całego samochodu
witam kture tuleje musiałeś wymienić z przodu czy z tyłu
-
Problem z odpaleniem N43 w E90
a co do ciężkiego odpalania miałem podobny problem z moim BMW z silnikiem 2.0, 170km, N43, u mnie był taki problem,że auto odpalało na zimny dobrze , a po nagrzaniu do temp. roboczej i zgaszeniu i po ok. pól godz. był problem z uruchomieniem silnika. Kiedy już odpalił i od razu sie go zgasiło i nie czekajac odpaliło wtedy zapalal dobrze. Niektorzy tutaj pisali na forum , ze mogą to być czujniki położenia wałka rozrządu lub czujnik połozenia wału korbowego lub czujnik temp. lub pompa wysokociśnieniowa wszystko to wymieniłem wraz z czujnikami wysokiego i niskiego ciśnienia w listwie i nic nie pomogło, problem nadal został, oczywiście komputer nie wykazywał żadnych błędów założone były jeszcze nowe cewki i świece zapłonowe i nadal auto nie paliło dobrze na ciepłym silniku jak postało, więc problem Panowie leżał w wysokim cisnieniu dopiero kiedy udalem sie do kolejnego mechanika zapytał sie mnie czy sprawdzałem wtryskiwacze pod względem utrzymywania ciśnienia po zgaszeniu silnika, wykonał prosty test podłaczajac sprężone powietrze z manometrem oddzielnie do każdego wtrysku na samochodzie, ciśnienie 7 bar. Oczywiście auto wczesniej chodziło dobrze na wolnych obrotach osiągalo pełną moc, korekcja wtrysków podczas pracy na wolnych obrotach wychodzila w normie. Po sprawdzeniu wtryskiwaczy pod ciśnieniem wyszło ze trzy wtryskiwacze nie utrzymują ciśnienia po zgaszeniu silnika. Od razu kupiłem 4 nowe wtryski i auto wrociło do życia nie ma juz żadnego problemu z odpaleniem silnika na ciepłym. Stare moje wtryski miały przejechane 60 tyś.km. Najlepszą diagnozą jest podłączenie silnika pod komputer, w czasie kiedy bedzie ciepły silnik wchodzimy w opcje ktore pokazują wysokie cisnienie na rampie i po zgaszeniu silnika ciśnienie w rampie powinno utrzymywać sie cały czas , a nie spadać szybko do wartości niskiego ciśnienia, i to jest Panowie cały problem - problemu odpalania silnika N43 na ciepłym silniku - po tym wszystkim sam wrócilem do zycia :-)
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
koła wanosa ok i to na wale terz ale mechanik zalecił wymiane w koplecie z rozrządem a nowe to koło to koszt 30zł
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
koła wanosa ok i to na wale terz ale mechanik zalecił wymiane w koplecie z rozrządem a nowe to koło to koszt 30zł
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
witam mam takie same objawy jak u kolegi głośna praca na zimnym i potem cisza wymieniłem napincz na nowy na chwile pomogło i potem tak samo! przebieg auta 140 tyś do wymiany łańcuch rozrządu koszta to kopletny rozrząd 360 zł plus koło na dole 30 zł i uszczelka pokrywy zaworów i zimering na wale to 240zł robocizna u mechanika 350 zł razem 980 zł .po rozmowie z mechanikem łańcych rozrządu ma być cały czas naciągnęty a nie raz luziny !!! to jest wada tych silników nie trwały rozrząd a poztym bardzo dobre mało palą ja mam ten n43 170 koni
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
witam mam takie same objawy jak u kolegi głośna praca na zimnym i potem cisza wymieniłem napincz na nowy na chwile pomogło i potem tak samo! przebieg auta 140 tyś do wymiany łańcuch rozrządu koszta to kopletny rozrząd 360 zł plus koło na dole 30 zł i uszczelka pokrywy zaworów i zimering na wale to 240zł robocizna u mechanika 350 zł razem 980 zł .po rozmowie z mechanikem łańcych rozrządu ma być cały czas naciągnęty a nie raz luziny !!! to jest wada tych silników nie trwały rozrząd a poztym bardzo dobre mało palą ja mam ten n43 170 koni
-
[e87]Po kasowaniu inspekcji świecą tylne klocki do wymiany
ja milem tak u siebie zrobiłem zworkę na czujniku od klocków i skasowałem na desce i pojawił się następny serwis i za ile kilometrów a na początku było jak u ciebie paliły się kreseczki zamiast kilometrów
-
e87 32d 2005 czy zmieszczę felgi 15" (zima)???
tak mieszczą się ja mam 116 i z 2007 roku i mam na zimę felgi 15 cali od e 46 z oponami 195/65/15