Skocz do zawartości

voss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. voss odpowiedział(a) na voss temat w E46
    wężyki ok sprawdzone i szczelne Przepływomierz pokazuje na wolnych to co widać =13,2 kg/h pozy tym wartości są przekonywujące = plausibel po dołączeniu obr. spadają ale potem się wyrównują i jakoś chodzi Ma może ktoś wartości dla tego silnika dla wolnych tzn masa powietrza, kat zapłonu, obciążenie, Lambda napięcie przed i po kacie, co oznacza Lambda integrator ? i ile powinien być co oznacza Adaptionswert ? i ile powinno być dzięki z góry voss
  2. hej nie mam zbyt dużego doświadczenie w benzynach. Ale ja bym się zastanowił czy te szarpnięcia to naprawdę coś się blokuje ( bo chyba tak sadzisz ) czy raczej szepniecie powodowane jest chwilowym brakiem zapłonu. Tu myślę o tej kontrolce lądowania jeśli ona się zapala a alternator jest ok i się kreci tzn. ze od strony zasilania klema 15 nagle nie ma plusa. Wtedy zapala się kontrolka i nic co wisi na K15 nie ma prądu w tym sterownik silnika. Jeśli się to zdarza często to odepnij niebieski kabelek ( czasem jest pojedynczy czasem wtacza dwa lub trzy piny w zależności jaki alternator ) od alternatora i podaj na niebieski + np. od akumulatora. Ta wtyczka od alternatora może być na czas prób odłączona. Jeśli teraz w czasie szarpnięcia zapali się kontrolka ( nie będzie się palić na zapłonie i stojącym silniku ) to masz 100% pewności ze to nie alternator. wtedy trzeba zacząć szukać w instalacji, Czasem zdarza się nawet stacyjka wprawdzie w innej marce nie w BMW ale kto wie. pozdr. voss
  3. voss odpowiedział(a) na voss temat w E46
    hej dzięki nyguss-spec-BMW sprawdzę z ta klima, chodź to trochę mało prawdopodobne, dmuchawa chodzi słuchowo jak należy- ale sprawdzę. no właśnie niema żadnych szarpnięć w czasie jazdy błędy tez nie wyskakują. Dziś rano efekt po odpaleniu auto chodzi na ~1100 obr. temp na dworze ~ 3° potem ładnie spadaja obr do ~900 Ruszam i po przejechaniu 1-2km jak auto się toczy i wyciskam sprzęgło obr. skaczą tak 500-950 i po 5-10sec. się to powoli uspakaja. Ale jeśli auto zatrzymam ( wyhamuje ) uspakaja się od razu. po przejechaniu ~10 km wszystko przechodzi i obr. jak malowane. Niby się auto nagrzało. Ale po ~4h ( auto zimne temp na dworze ~ 7°) odpalam i mam obr jak książka pisze lepiej być nie możne. Tylko ze się obawiam ze jutro znów będą skakać. pozdr voss
  4. voss opublikował(a) temat w E46
    Witam Panowie 318 kolegi poszła do mechanika z powodu skaczących wolnych obr. Mechanik zdiagnozował nieszczelna odme = zawór odpowietrzenia silnika ( skrzyni korbowej ) i go zakleim ?! :shock: Auto wróciło do właściciela i chodziło gorzej niż przed naprawą dodatkowo pluło olejem z każdej uszczelki. Wymieniłem odme, poza tym mechanior pozamieniał wtyczkę od regulatora alternatora z wtyczką potencjometru przepustnicy. Auto po przejechaniu paru km ( sterownik " nauczył się nowych ostawień ) zaczęło chodzić cacy. Ale po paru dniach znów zaczęły skakać obr. tak od 500-950. Szczególnie kiedy auto się jeszcze toczy na sprzęgle. Posprawdzałem: odme i cały dolot = szczelny ok ustawiacz wolnych obr. = chodzi lekko nie zacina się ok potencjometr przepustnicy = wartości ok na wolnych INPA pokazuje wolne czujniki temp = wartości poprawne - plausibel wartości sczytane INPA na wolnych: http://img835.imageshack.us/img835/8559/analog1.th.jpg http://img811.imageshack.us/img811/7544/analog1a.th.jpg http://img848.imageshack.us/img848/1451/analog2s.th.jpg http://img534.imageshack.us/img534/8510/analog3.th.jpg http://img546.imageshack.us/img546/2050/laufunruhe.th.jpg Może ktoś bardziej doświadczony zerknie na te wartości. Dodam ze wartość Lambdy przed Katalizatorem skacze cały czas na wolnych miedzy 0,16 0,20 0,50 0,80 i z powrotem, wartość drugiej Lambdy ( za Katem ) są ~ stale. Ręce mi już opadają z tym silnikiem dzięki z góry pozdr. voss

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.