Treść opublikowana przez tommywie
-
Śląskie
pytam o warsztaty z dobrą relacją cena-jakość :) jak ma być taniej, a słabo zrobione, to wolę dopłacić ;)
-
Śląskie
chciałbym oddać auto do posprawdzania i drobnych napraw (ogrzewanie, nierówna praca silnika, woda pod nogami) w okolicach Katowic - ktoś poleci jakiś warsztat? Tylko Krystian na Dudy-Gracza i M-Auto w tych okolicach są spoko czy jeszcze gdzieś warto uderzyć? :) może gdzieś jest coś taniej?
-
e60, które stało 2 lata - warto?
tommywie odpowiedział(a) na tommywie temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażpewnie za tydzień się pojawi za 60 tysi w polsce ;)
-
e60, które stało 2 lata - warto?
tommywie odpowiedział(a) na tommywie temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażja jestem kumaty :) więc pisze tyle, że stało pół roku na dworze, 1,5 w garażu, ale jeździ. I to, że szyba jest pęknięta, co widać na zdjęciu zresztą
-
e60, które stało 2 lata - warto?
tommywie odpowiedział(a) na tommywie temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKoleś pisze, że pół roku stało na dworze, a półtora stoi w garażu
-
e60, które stało 2 lata - warto?
tommywie opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMyślicie, że warto czy jednak zbyt duże ryzyko? O ile ogłoszenie nie jest ściemą przede wszystkim ;) viewtopic.php?f=44&t=72889
-
e39 (FL) vs X5 (e53)?
Witam :) Chciałbym w tym temacie spróbować Was namówić do porównania BMW e39 po lifcie z BMW X5 pierwszej generacji :) Owszem, zdaję sobie sprawę, że to są dwa zupełnie różne auta i zdaję sobie również sprawę, że może być to próba trochę karkołomna i mocno subiektywna. Pewnie większość napisałaby "zależy czego kto szuka i potrzebuje", z czym się w pełni zgadzam. Dlatego też, chciałbym porównać te 2 samochody w odniesieniu do konkretnej (mojej) sytuacji. Mam 25 lat, za 2,5 roku planujemy z narzeczoną wesele, pewnie pojawi się (prędzej czy później) jakiś nowy członek rodziny :) Wiadomo, że auto, to nie wyrok i można je w każdej chwili zmienić, ale chciałbym założyć sytuację, że auto kupuję w tym roku i przez parę lat miałoby mi służyć. Samochodem pokonuję średnio jakieś 1500-2000 km miesięcznie, mieszkam na Śląsku, więc żadne góry, bagna, lasy, itp :) Cały czas w głowie miałem kupno e39 po lifcie i od wczoraj mi zakiełkowało, że może jednak jakiś SUV. I teraz konkretniej - chodzi mi o auta z silnikiem 4.4 (ewentualnie w przypadku x5 ciekawie wygląda 4.6is - a'propos, jakie są opinie o tym silniku?). Chciałbym porównać te auta na różnych płaszczyznach - od finansowych, przez komfort, bezpieczeństwo, radość z jazdy czy funkcjonalność. Przykładowo, jaka jest różnica cenowa jak chodzi o te auta z podobnego rocznika i za jakie REALNE pieniądze można kupić zadbany egzemplarz każdego z nich? Jak duża różnica jest jak chodzi o eksploatację tych samochodów? Domyślam się, że SUV, jak to SUV, będzie droższy w utrzymaniu, ale jak znacząca jest to różnica? Jak chodzi o komfort, które z tych aut jest wygodniejsze i fajniejsze do jazdy po naszych dziurawych drogach? Które się lepiej prowadzi, pewniej i bezpieczniej? Które będzie bardziej praktyczne w mieście? Wydaje mi się, że chyba oba nie są idealnymi autami do miasta, ale jeśli już, to które wypada korzystniej? Jak wygląda sprawa ładowności (wiadomo, wózek dla dziecka, bagaże na dłuższe trasy, które się zdarzają przynajmniej 2 razy do roku) i przewozu jakichś rzeczy? Nie będę owijał w bawełnę, że model 540 e39 chciałem kupić, żeby mieć radość z jazdy - moc pod butem, fajne auto do postawienia czasem bokiem... Jak to wygląda w przypadku x5? Czy w tym aucie jest możliwa jakaś chwila szaleństwa czy nie bardzo? :) Poza tym, że można nim zjechać z trasy i wjechać na jakąś mało stromą górkę ;) I wszystko w ogóle co wam przychodzi do głowy... Jak najbardziej czekam też na subiektywne opinie właścicieli jednych albo drugich, a najlepiej tych, którzy mieli dłuższy kontakt z oboma samochodami :) Z góry dzięki za pomoc :)
-
Co to za felga?
Hej, ktoś może się orientuje co to za felga? Albo gdzie taką dostanę i pod jaką nazwą? :P http://img406.imageshack.us/img406/820/zmiana2.jpg
-
Do usunięcia
u mnie brak kompresji i zmiana silnika...
-
Do usunięcia
no właśnie ostatnio zmierzyłem i wyszło, że na 1 i 3 (czyli tam, gdzie odpinałem cewki) mam 1 bar i 0 barów... auto poszło do mechanika, a silnik najprawdopodobniej do wymiany...
-
Do usunięcia
zdiagnozuje to wszystko na kompie?
-
Do usunięcia
ale z czym jest związane, że po odpięciu kabla z 4-ej cewki silnik w ogóle nie zmienia swojej pracy, a po wyjęciu kabla z 6-tej minimalnie gorzej chodzi?
-
Do usunięcia
hmmm, auto zalewa się paliwem... po odpaleniu nie chodzi na wszystkie gary, po odpięciu 4 cewki brak reakcji, po odpięciu 6 cewki minimalna reakcja - myślałem, że może w takim razie te cewki, ale po wymianie tych dwóch cewek dalej ten sam problem... Ktoś ma jakiś pomysł?
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Odpisz na PW bo nie wiem czy ci moje wiadomości dochodzą
-
E46 323i by tommywie
autko sprzedane, wiec w zasadzie mozna zamknac temat
-
Instalacja LPG Śląsk - GDZIE?
Witam, przeszukałem forum i nie bardzo coś znalazłem jak chodzi o nowe posty, więc zakładam nowy temat :) Jako, że kupiłem wreszcie betkę, to chciałbym zapytać gdzie na Śląsku znajdę zakład z najlepszym stosunkiem jakość/cena i który osobiście znacie i polecacie :) silnik M52B25 :)
-
E46 323i by tommywie
szczerze, to nawet polubilem juz tę felgę i szkoda mi na razie wyciagac taka gruba kase, zeby ja zmieniac :) bardziej zalezy mi na wymianie radia na cos z plytą, poza tym zalozenie elektrycznych szyb na tył, zmiana kierunków na białe czy przyciemnienie szyb :)
-
E46 323i by tommywie
Hej! Dzisiaj wreszcie stałem się posiadaczem BMW :) Akurat tak trafiło, że pomimo, iż ostatecznie szukałem E39, to wpadlo E46 :) przypadkowa okazja, miejmy nadzieję, że okaże się niezawodna :) Autko jest z 11.11.1998, przebieg 151 kkm, pierwszy właściciel - pan doktor urodzony w '51 roku :) zostawił swoją betkę w rozliczeniu za nowego mercedesa i tam mi się udało ją dorwać :) podobno samochód jest bezwypadkowy jak chodzi o wyposażenie to na pewno fajna skóra, w dobrym według mnie stanie :) a na minus to tylne szyby na korbki :D troszeczke tez lakier jest poprzycierany w roznych miejscach, ale nie moge narzekac, bo to w koncu nie jest nowe auto i cena byla bardzo adekwatna :) http://img713.imageshack.us/img713/4500/p3251497.jpg http://img843.imageshack.us/img843/6549/p3251507.jpg http://img535.imageshack.us/img535/8061/p3251500.jpg http://img191.imageshack.us/img191/1848/p3251499.jpg http://img823.imageshack.us/img823/8344/p3251486.jpg
-
e39 Zamość - warto?
tommywie odpowiedział(a) na tommywie temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażno wlasnie w ogloszeniu jest 520, wiec pewnie jakas zla naklejka na aucie albo sprzedawca nie wie co sprzedaje
-
e39 Zamość - warto?
tommywie opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam, właśnie znalazłem ogłoszenie sprzedaży ładnego e39 - proszę was, o forumowi spece, o ocenę auta po zdjęciach :D z góry dzięki http://otomoto.pl/bmw-520-klima-xenon-skora-stan-bdb-C21648685.html Pierwsza dziwna rzecz, to to, ze w ogloszeniu jest 520, a na aucie 523 :? :?:
-
Car detailing - co i jak, porady
nie nie, w zyciu sie nie odwaze uzyc chemii do czyszczenia silnika wewnatrz samochodu ;) az taki nie jest brudny, zwlaszcza, ze wiekszosc tapicerki to skora, ktora bym chcial fajnie odnowic, porzadnie wyczyscic zaniedbane felgi i fajnie wyczyscic, wypolerowac i nablyszczyc lakier :)
-
Car detailing - co i jak, porady
hej, mam dosyc pilna sprawe :) chce fajne odpicowac tesciowi Meśka W211 - szukam jakiegos zestawu kosmetykow do tego w okolicach mysle 200 zl :) pomozecie cos? auto jest dosyc zaniedbane, zwlaszcza w srodku, a ma fajne skorzana perforowana tapicerke i az mi jej szkoda... wiec jakis taki zestaw da sie wyczarowac?
-
[E46] 330d 2000 M-technick - Przeprowadzone naprawy
a ty widziales kiedys czerwonego CRXa z czarna maska? :)
-
[E46] 330d 2000 M-technick - Przeprowadzone naprawy
jak to mozliwe, ze cie na siemcach nigdy nie widzialem? :) a moze nie zwrocilem uwagi tylko?
-
Czym wyczyścić fotele z materiału?
polecam pianke Tuff Stuff firmy STP :) calkiem dobrze spiera plamy i brud, nie porownywalem z innymi preparatami :)