Treść opublikowana przez kosa225
-
Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10
Ok już działa ;) Co prawda nie wszystko, ale silnik i skrzynie sczytuje także jest ok ;) A co do moich przedmówców, poszukajcie na innych chomikach w wyszukiwarce, ja tak robiłem i zgodnie z instrukcja szedlem;) Polecam ;)
-
Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10
Zainstalowałem zgodnie z instrukcją i po przekręceniu kluczyka ignition i batery wskakują na "on" Czyli rozumiem, ze połączenie jest...ale za cholere co dalej, w lewym dolnym rogu jest cały czas na zielono "running":/ Macie moze jakiś filmik jak t powinno pracować, chodzi mi o sprawdzaie błędów itp ?
-
Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10
Witam, mam e39 530i, zakupiłem kabel i rwę włosy z głowy...tzn rwałem dopóki nie trafiłem na ten artykuł ;) Ale mam parę...będe instalował wszystko jak w instrukcji z pierwszej strony. Czy muszę wyłączać zaporę windows? Czy dopisywać ścieżkę c:\ediabas\bin w PATH (zmienne środowisko) ? I jako, że mam e39 to ściągnąłem SP Daten e39 ale : w instrukcji napisane jest, zeby postąpić analogicznie do tego schematu: "Skopiuj wszystkie pliki z: 49.0_sp-daten_E89_lite\ECU do C:\EDIABAS\ECU 49.0_sp-daten_E89_lite\DATEN do C:\NCSEXPER\DATEN 49.0_sp-daten_E89_lite.rar \DATEN do C:\NCSEXPER\DATEN\E89 (jeśli chcecie inne auta niż E89 to ściągacie inną wersję SP-daten (np. do E46) i tworzycie katalog np. E46, a z resztą postępujecie analogicznie. 49.0_sp-daten_E89_lite\SGDAT do C:\NCSEXPER\SGDAT" tylko, że w moim sp daten e39 nie mam katalagu z rozszerzeniem "rar" ;( czy to może jest jakiś błąd ? Dziękuję i pozdrawiam ;)
-
E39 program do diagnostyki
Troszkę odświeżę ;) Kupiłem kabel, ściągnąłem ipnę i nie mogę dać sobie z nią rady... dodam, że mam windowsa 7 i e39 530iA z 2001r. Czy może poprowadzić ktoś mnie przez konfigurację ipny, bo nie ogarniam i bładze we mgle ;)
-
Adapter INPA
Aha heh, no sierota ze mnie, druga ma własnie jakas przejsciowke, czyli nie dla mnie, a jak z tym urzadzeniem ? Warte uwagi ? Czy darowac sobie allegrowe wynalazki ?
-
Adapter INPA
Witam wszystkich forumowiczów ;) Wczoraj stałem sie szczęśliwym posiadaczem 530i :cool2: Mam do Was pytanie, interesuje sie adapterem INPA. Jako, ze auto jest z gazem wiec zdaje sobie sprawe, ze moga sie pojawiac bledy, a nie chce z kazdym razem wyskoczy CHECK jechac do mechanika i placic za podpiece. Chcialbym móc sam zdiagnozowac problem i ewentualnie wymazac blad ;) Znalazlem na allegro 2 urzadzenia: http://allegro.pl/bmw-kabel-usb-e46-e39-e90-e60-x3-e83-inpa-pl-obd2-i3612863106.html i http://allegro.pl/bmw-kabel-usb-e46-e39-e90-e60-x3-e83-inpa-pl-obd2-i3612863106.html mozecie mi poradzic, czy warte jest to uwagi no i jaka jest roznica miedzy pierwszym, a drugim urzadzeniem ;) Dziekuje i pozdrawiam serdecznie !!! Krzysztof ze Szczecina
- gaz w M43
-
gaz w M43
Witam i mam pytanie. Mam BMW 316 E36 Coupe rocznik 1994 silnik M43 skrzyni automatyczna i ostatnio zacząłem zastanawiac się nad wstawieniem do niej gazu. Czy moze ktoś ma ten silnik z gazem, jaka instalacja i jak się zachowuje. Z góry dzięki.
-
Jak jeździć automatem
Wow!!! Chłopaki jesteście super. Dzięki za odpowiedzi. Nie sądziłem , ze aż tak bużliwa debata wyniknie z mojego pytania he he. Jeszce raz dzięi za rady!!! Pewnie nie ostatnie;)
-
Jak jeździć automatem
Chodzi mi generalnie o funkcje NEUTRAL. Jak dojeżdżam do skrzyżowania moge wrzycić na "N" i jak się zmienia światło to "D". Czy cały czas "D" i tylko hamulcem czekać aż sięzmieni światło. Czy takie oczekiwanie na "N" niezaszkodzi skrzyni?? Może banalne pytanie, ale wydaje mi się, ze bardziej niezdrowe dla skrzyni jest oczekiwanie na "D" przy hamulcu. Jestem laikiem w sprawach mechaniki więc sie podpytuje;) POzdrawiam gorąco!!!!
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witam wszystkich od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW ale sie narazie urzędy załatwiają i nie moge na moge z niecierpliwości usiedzieć;) POzdrawiam serdecznie forumowiczów i zespół administratorsko moderujący;)