Treść opublikowana przez dejok
-
BMW 525i m50b25 e34 24V 192KM 1992r. - instalacja gazowa
No to i ja sie wypowiem, mam taki sam silnik jak Ty, oraz mam staga. Co do spalania to powiem Ci tak, mieszkam w górach i na butli 58 litrowej robie jakieś 350km. 2 miesiące temu jechałem na chorwację 4 ludzi, FULL w bagazniku ale to naprawdę full, pełny bak paliwa(jakoś pewniej się czuję;) ) klima szła non stop i na tych 58 litrach zrobiłem jakoś 500-510 km oczywiście praktycznie cały czas tempomat jechałem aż mi na benzyne przęłączy także moge powiedzieć że źródło wiarygodne:D Komputer pokazał mi średnie spalanie na poziomie 10l benzyny. Zaznacze także że na autostradach jechałem cały czas około 130-140km/h czasami więcej. Także moge powiedzieć ze z tego wyniku jestem zadowolony :)
-
Lewa wycieraczka(od kierowcy)
Ja także rozwiązałem mój problem. Raz kupiłem wycieraczki z BOSCHa a teraz tylko pióra zmieniam i jest git:)
-
Brak nawiewu na kierowcę
weź sobie sprawdz od strony kierowcy sobie odkręć tą taką małą maskownice i tam w samym rogu to jest strasznie dupiaty dostęp;P
-
Brak nawiewu na kierowcę
Nie zmieniałeś czasem filtru kabinowego? tam sie z tylu taka kostke wyciaga do ktorej kable idą, u mnie te kable okazały sie dochodzic do tej kostki z dwoch stron. i jak ja wyciaglem to z drugiej strony tez wyrwalo te kable i wtedy mi właśnie nie wiało na kierownicę.:] elektrozawory wogole nie reagowały.
-
fajki? czy cewki z fajkami?
No właśnie podczas wymiany świec(2000km temu) wymieniłem świece i nie były w zbyt dobrym stanie te fajki także zamawiam jak zmienie to dam znać :)
-
fajki? czy cewki z fajkami?
Mam problem otóż dzisiaj auto zaczęło mi dziwnie chodzić tak jakby nie na wszystkie gary. Po wymianie świec okazało się że fajki były w niezbyt dobrym stanie... po Przejechaniu około 2500 km auto zaczęło tak dziwnie chodzić czy to tylko fajki? czy też fajki razem z cewkami? Jaka jest cena samych fajek a jaka cewek?
-
E34 i filtr kabinowy...
No właśnie nic nie było... Jest jakas obramowka na ten foltr albo cos takiego??
-
E34 i filtr kabinowy...
Wrzucam fotki z zapytaniem gdzie ten filtr tam miałbym włożyć? http://imageshack.us/photo/my-images/857/14052011334.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/263/14052011335.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/542/14052011336.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/716/14052011337.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/5/14052011338.jpg/
-
E34 i filtr kabinowy...
Problem w tym że po rozkręceniu tego wszystkiego nie mam tam filtra... a klime mam... i co teraz? później dodam zdjęcia co tam mam. może był filtr tylo go ktoś wywalił...
-
E34 i filtr kabinowy...
Ja tego filtra wyciągnąć nie umiem;/ to jest na troksach przykręcone?
-
Visco sie konczy?
Mój brat miał coś takiego (w nowszej bmw) że visco mu padło i szlag trafił chłodnice i termostat. Cena wymiany 750zł... Teraz jak ma nowe visco to muto tak dmucha że aż sie wiatr wieje. Teraz też sie zastanawiam czy w mojej tego nie wymienic... tym bardziej że jest to koszt rzędu 100-200 zł...
-
Olej przy świecach
Tak jak w temacie podczas wymiany świec zauważyłem olej w 4 z 6 świec. Wydaje mi się że jakąś uszczelke trzeba wymienić tylko którą? Może ktoś jakiś link podać?
-
trzęsie całym samochodem
Najpierw proponuje zawieźć auto do gazownika niech podepnie pod kompa i wyreguluje gaz, jak nie pomoze to wtedy sie dalej zastanawiaj
-
nierowne obroty na biegu jałowym
Tak jak w temacie. I teraz pytanko czy przyczyną mogą być fajki od świec? BO wymieniałem świece i nie były w najlepszym stanie te fajki. powiem jeszcze ze auto tylko czasami nierówno chodiz na jałowym biegu.
-
nie jeżdzi na pb , lpg ok
tak otwórz to odkręć pompke i podłąćz pod prostownik jak buczy to działą:D
-
nie jeżdzi na pb , lpg ok
Miałem to samo. Sprawdź pompe paliwa. Jak nie buczy przy włączeniu zapłonu to już wszystko wiesz. przed tym popatrz jeszcze na bezpieczniki bo jeden jest odpowiedzialny za pompe paliwa. Ile miałeś paliwa w baku?
-
Wymiana świec 525i 24v
Chodziło mi o to żeby ich nie "przekręcić" :P :P
-
Wymiana świec 525i 24v
Akurat sprzęt do odkręcania mam dobry firmy Proxxon. Bardziej chodziło mi o dokręcanie.
-
Wymiana świec 525i 24v
A to nie trzeba czasem jakiegoś specjalnego klucza do odpowiedniego "dociągnięcia" świec?
-
Wymiana świec 525i 24v
Doszłem do wniosku że czas ma wymiane świec. mam takie pytanie CO do tego potrzebuje? jakies specjalne klucza zeby je odpowiednio dokręcić?
-
Lewa wycieraczka(od kierowcy)
POstaram sie jutro zrobić, mam autko u mechanika olej sie zmienia w skrzyni biegów...
-
Lewa wycieraczka(od kierowcy)
Tak jak mówi kolega wyżej... pasują tylko orginały s Boscha. Czyli rozumiem że tylko zmiana ramienia pomoze?
-
Lewa wycieraczka(od kierowcy)
U mnie ten uchwyt jest jakoś na odwrót i jak byłem w sklepie jak chciałem kupic "banany" to mi powiedzieli że mi nie będą pasowały bo mam to ramie na odwrót...
-
Lewa wycieraczka(od kierowcy)
Mam takie pytanko czy jest możlwiość założenia na lewą strone tej miekkiej wycieraczki(banan)? Ona sie chyba nazywa aero czy jakoś tak.
-
Filtr pyłkowy
Ostatnio strasznie ciężko szyby odparowywują... i myślałem że to właśnie przez ten filtr. możliwe?