Treść opublikowana przez Ndzwdz
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Ja tam na wskazaniach widzę ~90km/h a nie 140.. ;) mph :)
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Turbina nie była wymieniana ani regenerowana. Ale z drugiej strony, żeby kończyła się już od prawie 80tys., nie pogarszając sie znacząco przez ten okres? Szczerze to tracę już pomysły, cały dolot sprawdzony bez skutku. Przed chwilą zamieniłem elektrozaworki - wydaje mi się (może tylko mi się wydaje) że auto jedzie inaczej, bardziej płynnie, ale jest słabsze i nie ma tego momentu około 1700obr, jak było wcześniej. Co ciekawe obydwa są Pierburga, czyli były już wymieniane przez niemca. Być może kupię jeden nowy i zobaczymy co z tego wyjdzie. A czy czujnik ciśnienia doładowania może mieć tu jakieś znaczenie??
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Ostatni zrzut poprawiłem, dzieki za uwagę :) Poprzednie robione były na 3 biegu przy ok 140km/h Co do czarnej chmury, od jakiegoś czasu pokazuje się chmurka (w nocy do świateł, w dzień dla mnie niezauważalna), wcześniej natomiast nie było nawet chmurki, a auto jeździło tak samo jak teraz. Właśnie dlatego wrzuciłem 2 zrzuty, i raczej na pewno tak wyglądają prawdziwe wartości.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Udało mi się zmierzyć trochę parametrów. Oceńcie to i może macie jakieś sugestie? Pierwszy pomiar, ok 3000obr. pedał w podłodze: http://thumbnails38.imagebam.com/15286/4f9857152856432.jpg Drugi podobny: http://thumbnails25.imagebam.com/15286/3a55b9152856647.jpg Kolejny, na postoju, ok 3000obr. http://thumbnails56.imagebam.com/15287/faa8ba152864022.jpg Wygląda na to, że przepływka jest ok, natomiast wydaje mi się ciśnienie jest zbyt niskie.. Jeżeli faktycznie tak jest, to od czego zacząć?? Pozdrawiam
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
No właśnie, ja jeszcze nie miałem okazji sprawdzić ile mierzy moja przepływka. Natomiast co do oleju w dolocie, nie chodzi mi o rurę turbo-IC tylko platikową rurę od przepływki do turbo. To na niej (szzególnie od strony turbo) znajduje się olej
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Powoli zbieram wszystkie filtry narzędzia i czas:), do poważniejszego przeglądnięcia mojej strzały. Dzisiaj jednak z ciekawości wyciągnąłem przepływkę, i ku mojemu zdziwieniu ma ona nr 468 (auto z 99r). Teraz zasadnicze pytanie: jak sprawdzić czy ECU jest przeprogramowany na "nową" przepływkę? I czy możliwe jest, że nie zostało to zrobione w Niemczech?? Mam także pytanie do was drodzy koledzy, co może być przeczyną oleju w dolocie do turbiny od filtra powietrza? I czy rura/dolot nachodzący na turbo powinien być czymś ściśnięty? Bo u mnie nachodzi luźno, a nie bardzo jest możliwość założenia opaski bo to plastik.. A, no i zakupiłem dziś interfejs, na czasie sprawdzę ile mierzy ta nieszczęsna przepływka.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Jakiś czas temu podpinałem się pod kompa, ale nie wywalało żadnych poważnych błędów.., przez ostatnie pół roku nawet przyzwyczaiłem się do tego, ale ostatnio przejechałem się 525d i chyba bym jej nie dogonił, i znoou włączyła się faza "za słaba". Wczoraj odpiąłem przepływkę, przejechałem sie bez i nie zauważyłem żadnej różnicy. W przyszłym tygodniu wezmę się za czyszczenie niektórych rzeczy (kolektor ssący, filtr odmy, egr itp.) powymieniam filtry i bedzie widać.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Witam Moje BMW jest z 99r. i ma przejechane 370tys. Od zakupu zrobiłem już ok 70tys. bez większych awarii, jednak od samego początku jazdy autkiem występuje w nim coś takiego: Raz samochód przyspiesza super, nie mam nic do zarzucenia, po przejechaniu np 30 km po wciśnięciu gazu auto jest słabsze. Nie jest to ogromna różnica, ale jest odczuwalne. Auto nie ma wtedy tego p.........cia. Najlepiej jeździ na silniku nie dogrzanym w 100%, choć też nie zawsze, czasem też zdarza się że jest słabe. Inny przykład: kilka dni temu wybrałęm się do sklepu (1km). Wsiadam do auta (silnik w miarę rozgrzany, wskazówka w pionie) po odpaleniu samochód jedzie jak szalony, po prostu zapitala. 2 minuty później, po kolejnym odpaleniu pod sklepem auto jest słabsze, nie wyrywa już tak do przodu. Podobnie jest podczas dłuższej trasy, wtedy auto cały czas jest "słabsze", wówczas, gdy jest mocno rozgrzane. Turbo dopiero od niedawna zaczyna gwiżdżeć, od niedawna zauważyłem też trochę dymku za sobą po mocniejszym przyciśnięciu. Inną sprawą jest kwestia paliw. Moje BMW ma odpowiednią moc TYLKO po zalaniu paliwa z BP, po zatankowaniu na większości innych stacji moc spada, ale chciałem zaznaczyć, że owa sytuacja dzieje się również na paliwie BP, tylko może troszkę mniej to odczuwam. Oprócz tego na codzień jeździłem dwiema innymi 530 i tamte wyrywały cały czas bez względu na nic. Reasumując, po 2 latach jazdy nadal troszkę dziwi mnie ta sytuacja, bo nigdy nie wiem na co je dokładnie stać. Dodam jeszcze, że w ciągu tych 2 lat przerabiałem już wiele działań mających na celu poprawę przyspieszania ( dodatki do paliwa, wymiana filtrów, czyszczenie elektrozaworów, egr-u, intercoolera, wymiana węża turbo itp. ) niektóre poprawiały moc, ale opisywana przypadłość tkwi nadal. Może troszkę za bardzo się spisałem, ale nie umiałem tego prościej wyjaśnic. Koledzy może macie jakieś pomysły?? Pozdrawiam
-
Nagły brak mocy 530d
I wszystko jasne:) Problemem mocy był sparciały wąż podciśnienia idący do turbiny. Musiałem go gdzieś zruszyć i sie posypał. Teraz chodzi jak trzeba!
-
Przy jakich obrotach powinna załanczać sie turbina
Sprawdź sprawy podciśnieniowe, u mnie tak było i winny był przewód podciśnienia idący do turbiny, teraz hasa jak trzeba:)
-
Nagły brak mocy 530d
Dzięki za porady. Jutro wezmę się za to i zobaczymy. Chociaż wydaje mi się że ten kolektor może mieć na to wpływ. Wczoraj sprawdzałem wszystko dokładnie chyba z 5 razy. Jutro od początku wszystko rozbiorę i zobaczymy.. Narazie jestem dobrej myśli:) Jutro napiszę czy sie coś zmieniło.
-
Nagły brak mocy 530d
Czyli nie muszę się martwić tymi szpilkami?? Nie ukrywam że troche sie nimi przejąłem. I co może być przyczyną tego "dzwonienia" w okolicach kolektora? Dodam jeszcze że sprawdzałem i czujnik jest podpięty ( z tyłu kolektora, bardziej z lewej strony) :(
-
Nagły brak mocy 530d
Witam W moim 530d od jakiegoś czasu (ok miesiąc) przy 1100obr z okolicy kolektora ssącego wydobywa się dziwny dźwięk. Na początku myślałem że to jakaś blaszka, bądź rurka, jednak wczoraj na pewno okazało się, że dźwięk wydobywa się z okolicy kolektora (wtryskiwacz?!). Dźwięk jest tylko w jednym przedziale obrotowym, na wolnych jest ok, tak samo powyżej 1000-1100obr. Jest to strasznie denerwujące, jakby jakaś blaszka, więc wczoraj postanowiłem się tym zająć. Na początku ściągnąłem wszystkie plastikowe obudowy, poodkręcałem śruby na kolektorze ssącym (jest ich 12, myślałem o ściągnięciu kolektora). Jednak w międzyczasie zauważyłem, że metalowa rurka, przechodząca pod kolektorem (nie pamiętam od czego jest), była wyrwana z plastikowej obejmki i swobodnie latała na wszystkie strony. Wydawało mi się, że to na 100% jest przyczyną tego "dzwonienia". Dodatkowo rurka była przytarta z farby w miejscu gdzie przechodzi blisko egr. Wyciągnąłem egr, aby ułatwić sobie dostęp. Przy okazji go wyczyściłem. Rurkę przymocowałem na pasku zaciskowym (nie było innej możliwości). Przy dokręcaniu śrub kolektora ssącego 2 śruby zostały urwane (robiłem to z wyczuciem, nie silniej niż pozostałe, jednak 2 się u....ły, może z przegrzania?) Dodam, że kolektor nie był ściągany, popuszczone były tylko śruby, potem dokręcone z powrotem. Po założeniu egr, i poskładaniu reszty plastików niestety pozostał irytujący dźwięk wydobywający się z okolicy tyłu kolektora. To jednak nie wszystko - Po złożeniu Bmw jest zamulone, nie ma wogóle dołu, na chodzi na 115KM :( Dobre przyspieszenie zaczyna się przy około 2800-3000obr. Dodam że jeszcze wczoraj rano autko chodziło znakomicie, brak jakichkolwiek problemów z przyspieszeniem. Być może ktoś z was jest w stanie pomóc. Czy powodem mogą być te śruby? (2 urwane, pozostało jeszcze 10, które trzymają jak wściekłe), może egr się zawiesił czy coś... Wszystkie przewody i rurki na swoim miejscu.. Moje auto to 530d manual 99r. 184KM Pozdrawiam
-
530d webasto - podsumowanie.
Witam Spędziłem kilka godzin na forum i niestety nie dowiedziałem się konkretnie jaki problem tkwi w moim webasto. Mam nadzieje że ktoś obcykany mnie oświeci, mianowicie: Niezależnie od temp. zewnętrznej po otwarciu drzwi lub wciśnięciu centralnego z pilota słychać dźwięk pracującego webasto. Chwilę po odpaleniu silnika ( 10-sekund - minuta) webasto gaśnie. Wyczytałem że to nieprawidłowe, bo powinno załączać się poniżej pewnej temperatury. Co więc jest tego przyczyną? Druga sprawa - Moje webasto to top Z/C d. W aucie jest navi, a po wejściu w opcje ogrzewania/wentylacji jest oprócz czasów także zarówno ogrzewanie jak i wentylacja. Po włączeniu wentylacji nawiewy się włączają, panel klimatronika tez. Ale po włączeniu ogrzewania panel klimatronika załącza się na kilka sekund, a potem gaśnie. I to tylko za pierwszym razem. Po kolejnym włączeniu ogrzewania nic się nie dzieje. Dopiero po kilkunastu minutach jest to samo. Jak ustawię zegar, przychodzę rano, w aucie zimno, nic nie działa. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem. Z gory olbrzymie dzięki