Treść opublikowana przez michal730v8
-
kto produkuje wahacze do E39, jaka firma??
no sprawdziłem te ceny z tej stronki i za głowe sie można złapac,robiłem cały przód w e 32 i np za dolne wachacze lemfordera kompletne dałem po 150zł,w górnych za tulejki oryginały 80zł za sztuke,a główke regenerowałem,powiecie regeneracja be,niekoniecznie mamy w polsce dobrych fachowców ,i trzymają sie lepiej niż oryginał który wcześniej zakładałem,radze więc dobrze poszukać i wudaje mi sie ze zapłacisz wiecej za robote niż za częsci(mowa o wachaczach alu)pozdro
-
oszukany test air bag
dzięki że sie ktoś w końcu odezwał :P ,bo już myślałem że mnie nikt nie lubi albo zarzucam za cięzkie tematy hehe,dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że poduszka powinna mieć ok 2,5 ohma ,dziwna sprawa bo na opornikach jest prawie 5 i test się robi,albo kłamią,albo coś mam popie.....,czy moglibyście skonfrontować (pamiętajcie odłączyć minusową kleme od aku)z góry dzieki,a i jeszcze jedna akcja ,odłączyłem wczoraj kompa od silnika na chwilę na podpietym aku i zaczeło sie falowanie na niskich obrotach+gasniecie na jałowym ,odpiąłem aku i zwarłem klemy,jak ręką odjął dziwne..........a może normalne??????pozdrowionka
-
m40 z 92 roku abs nie działa help
więc kolego masz wiekszy problem,komp przekażniki lub mnóstwo innych dopereli,a w razie czego to mam kompa od absu od e32 onr 0265 100 410,lub 34.52-1160 410,nie wiem który nr jest pomocny więc podaje dwa,oddam go za 50zł,nie wiem czy to dobra cena czy nie tyle za niego dałem w uk(10 fuli),wiec jakby ktoś reflektował to dajcie znac
-
oszukany test air bag
naprawiając gong(spalona scieżka zasilania)odkrylem u siebie ze kabelki do poduszki nie są podpięte do poduchy,a obwód jest zamknięty dwoma opornikami połączonymi szeregowo po 2,5 ohma każdy,oczywiście test sie robi,ale pomyślałem że poduszka jest walnieta i dlatego ten bajer,jak sie okazało airbag oryginał,nienaruszony,oporność 3.7ohma.Podłączył bym ją ale nie wiem co może stać się podczas jazdy,no np.nikontrolowany wystrzał hehe,no i musiał być jakiś poowód ze ktoś oszukał układ,przy okazj czy któś zna fabryczne przedziały rezystancji dla poduszek w e32moja jest z 93 z marca,i mam dwie poduchy,a czy w e32 tez były te maty na siedzeniach(te od pomiaru cieżaru),i czy ma na układ srs wpływ testu od zapietych pasów ,bo tez to mam i chciałbym doprowadzić fure do porządku,ale przy okazji sie czegoś dowiedzieć.z gory dzieki pozdrowionka
-
m40 z 92 roku abs nie działa help
witam kolego tez miałem podobny problem,tzn ktoś wyciągnal zarówke,test robił sie ok po załozeniu zarówki,czyli styczniki i bezpieczniki ok,ale po przekroczeniu pewnej predkości zapalała sie lampoka od absu,czyli nie było sygnału z kół,okazało sie ze dwa czujniki z tylu padły,miały po 1,36ohma oba ,powinny mieć ok 1ohma(oczywiscie jest tolerancja ok 0,10-0,15),wykreciłem na szrocie z jakiejs trójki,dosztukowałem kable,bo były za krótkie,i myslałem ze bedzie ok,a tu porażka,okazało sie ze impulsator w prawym przednim kole byl od czegoś innego założony i nie czytał sygnału,teraz jest ok,wiec radze najpierw sprawdzic bezpieczniki,potem wykręcić licznik i sprawdzic zarówke,jesli nie bedzie robic testu(nie zgasnie)to szukaj w kompie lub przekażnikach.powodzenia
-
problem z ogrzewaniem kierowcy
ja osobiście podejrzewałbym silniczki,lub sterowanie nimi,tzn chodzi mi o te silniczki sterujące klapkami do ogrzewania,oczywiście zakładam że w innych częsciach samochodu jest wystarczająco ciepło,rada:poprztykaj przełącznikami od kierunków nawiewu i słuchaj czy wszystkie klapki otwierają się i zamykają,możesz tez reką sprawdzić czy zmienia sie siła strumienia powietrza ,ja u siebie wyjąłem filtr przeciwpyłkowy i jest jak w bajce,nie był stary ale szyby mi zamarzały,oczywiście założe go z powrotem na wiosne pozdrowionka i powodzenia
-
Problem z ogrzewaniem
jesli nie posiadasz filterka to możesz mieć "zasyfioną"nagrzewnice,podobna akcje miałem kiedyś w passacie ,tam była jeszcze zakamieniona ,zasyfiona tzn zabrudzona kurzem ,liśćmi itp,spróbuj jeszcze zakryć chłodnice ,jesli to nie pomoże a termostat i płyn są ok to nie widze inaczej jak wyjąć nagrzewnice i obczyścić .ja do środka nalełem kreta tzn takiego śodka do czyszczenia kanalizacji,ale z tym to uważaj,bo świństwo żrące,zeby ci dziurki nie wypaliło :P
-
Problem z ogrzewaniem
ja u siebie po prostu wyjąłem filtr przeciwpyłkowy :D ,wymieniałem go w marcu 2005,wiec wydaje mi sie ze niedawno,ale teraz stary w samochodzie nie da sie wysiedziec,tak gorąco,wczesniej zamarzała mi przednia szyba,zkryłem również cała chłodnice i nic sie nie dzieje,tzn nie grzeje sie,a jezdze cały czas,spróbuj :) ,u mnie zadziałało.pozdrowionka i oby do wiosny
-
Czujnik temperatury.
mam taki czujnik nie wiem jaka cene walnąć ,bo to taki duperel,ale jak zadziała to cieszy :D ,sprawdz czy masz miejsce do zamontowania ,bo u mnie nie chciał działć "w powietrzu"dopiero jak go włozylem w tą dziurke to zatrybił.może to tylko przypadek.zadzwon 606730861 lub napisz ,napewno sie dogadamy,pozdrowionka z lublina :8)
-
tempomat w manualu,nie działa???????
dziex stary,byłem w paru miejscach i nie wiedzą od czego ten włacznik,a co do tempomatu,myśle ze brakuje styczników,co najmniej jednego,bo jest miejsce z wtykami abs działa a stycznika nie ma ,przysle zdjatka to popatrzycie pozdro :D
-
Chce kupić nową pompe paliwa - jaką wybrać ?
u mnie jest troszke inna bajka z gazem,mam bi-gas(wtrysk fazy lotnej),który jednocześnie gorąco polecam(30 tys km i cisza ),jest to pełny automat tzn odpalam na benzynie i nie mam wpływu na to kiedy sie przełączy,po pierwsze musi sie parownik nagrzac,po 2 z obrotami.w praktyce w zimie po przejechaniu ok kilometra na prostej.gadałem z gaziarzem o odcieciu pompki,mowił ze próbował,ale w tej instalacji to sie nie sprawdza (robi norme euro 4 na spaliny i to ma wpływ)zalecenia wytwórni.wierze gościowi bo ma e32 z m60 i ma taki sam gazik.po 2 jest pierwszym gościem który zrobił rs6 na bi-gas,i samochód smiga juz 4 latka bez probsow,wiec to swiadczy o jego kwalifikacjach pozdro
-
Chce kupić nową pompe paliwa - jaką wybrać ?
stary jesli pompa ci śmiga ,to po co wymieniać ,profilaktycznie????????????daj lepiej ta kaske dla biednych dzieci,a jak chcesz zeby ci pochodziła to nie schódz ponizej 20 litrów w baku i bedzie ok.moja (do 730v8)stoi w sklepie ok 1000-1200złboscha,ja zarzuciłem uzywke od 518 z 88r i mam wrazenie ze smiga lepiej niz stara ,bo jest na niej zawór przelewowy,wiec jak jest na gazie to sie nie meczy. :) pozdrowionka papa
-
tempomat w manualu,nie działa???????
czaje która to gałeczka ,niestety zero reakcjii,brakuje mi jednego stycznika w pudełku od abs(tego bliżej pompy abs)może to to??????? daj namiar na goscia który ma ten tempomat w manualu,jeśli dasz radę ,z góry dzieki;)pozdrowionka
-
tempomat w manualu,nie działa???????
witam,mam problem z tempomatem.tzn nie działa lub ...nie potrafie go właczyc,wczesniej mógł nie działać bo nie trybił abs,teraz jest ok(bez ingerencji w elektryke)ale tempomat ani drgnie.mam taki dziwny przycisk przy radiu z lewej strony,jest on bez opisu :?: może to to.dzieki za pomoc pozdrowionka papa :D