Skocz do zawartości

pantrawa

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pantrawa

  1. pantrawa odpowiedział(a) na BMW e39 temat w E39
    e39 530d 1999r 184km rekord trasy 5.4L zima tylko autostrada, 6.0 - 6.7L trasa ok 8 godz jazdy (bardzo szybko 150km/h w górę do oporu :lol: ) ) w miescie do 11L a srednio jest SUPER nie licze paliwa tylko momenty frajdy jakie daje mi to auto :P
  2. sprawdze te "sopelki" jesli będą to jestes WIELKI
  3. mecenasie zrobilem jak radziłes. wymieniona odma, przy okazji filtr oleju i sam olej, od siebie dołozyłem filtr paliwka. Dodam z przyjemnoscia iz rezultaty juz widac- autko ozywiło sie troszke... :P dzieki ps. za kilka dni napisze czy gdzies wydmuchuje olej, bo dokładnie wyczysciłem wszystko kompresorem.
  4. pytanie do mecenasaa niech bedzie ze odma do wymiany ale co z zapocona pompą podcisnienia, skad ten olej?
  5. odma zmieniana rok temu przejechane ok 24 tys km filtry zmieniane na czas wczoraj sprawdzilem powietrza(wymieniany w pazdzierniku ok 11tys km temu) tylko z jednej strony lekko przybrudzony
  6. nie jestem specjalista w dziedzinie mechaniki ale moje podejrzenia padaja na oring pod pompa podcisnienia. myle sie?
  7. dzis w pracy pozdejmowałem osłony pod silnikiem oraz skrzynia. sucho i czysto. po dokreceniu śrub pojechałem do pracy i z powrotem nie oszczedzajac sprzetu(160-180km/h) nie widac nawet kropelki oleju w tych okolicach.mam pytanie czym jest spowodowane te minimalne pocenie?
  8. troszke dokreciłem i zobacze jutro jak wroce z pracy.
  9. Witam! dzis gdy jechałem do pracy pojawił mi sie komunikat- sprawdz poziom oleju! zdziwiony byłem co nie miara, bo od wymiany do wymiany auto nie bralo nawet kropli oleju. Az do dzis. Wiec po pracy szybko imbus w reke i odkrecamy osłony silnika i co widze troche napocone we wskazanym przeze mnie miejscu. Oczysciłem to miejsce na blysk, odpalam silnik troche pogazowalem i pojawilo sie we wskazanym miejscu kilka kropli oleju. Czy ktos moze mi pomoc? Co jest przyczyna tego stanu rzeczy?http://img219.imageshack.us/img219/3871/zestrzaka2.png' alt='zestrzaka2.png'>[/img]
  10. pantrawa odpowiedział(a) na x-men temat w E39
    nie potrafiłem tego zakumac. mam auto od prawie roku i poprzedniej bardzo mroznej zimy ( - 25 ) nie pokazywał mi sie ten komunikat. A dzis wychodze po południu załozyc mate na szybe zeby nie skrobac jej rano przekrecam kluczyk w stacyjce i ... usiadłem na kompa i szukam co to jest. Dzieki kolego za szybko podpowiedz
  11. pantrawa odpowiedział(a) na x-men temat w E39
    Witam! Co mam zrobic jezeli pojawia mi sie na wyswietlaczu ten komunikat, jest cos do wymiany czy nie?
  12. pantrawa odpowiedział(a) na pantrawa temat w E36
    kolega klucz zamawiał w aso. zapłacił ok 500 zl za dwie sztuki nie wiem jakie bo dopiero za kilka dni je dostanie.
  13. pantrawa odpowiedział(a) na tomek_st temat w E39
    kolega cezarbmw ma racje, nie masz e 39 nie wiesz co to ZYCIE!!! :D moja E39 jest moim drugim bmw i jak na razie nie wymienie tego samochodu na zaden inny
  14. pantrawa odpowiedział(a) na pantrawa temat w E36
    kluczyki juz dorobione. moze teraz ktos napisze jak nalezy je "oswoic" z immobilajzerem...
  15. pantrawa odpowiedział(a) na BMW e39 temat w E39
    Od zakupu mija jakieś 5000km, 220000km. Zero ubytków podczas wymiany rolki klimy obejżałem cały silnik, żadnych oznak pocenia. Olej 0w40 Mobil, poprzedni właściciel stosował ten sam, jazda dynamiczna i bardzo dynamiczna spalanie od 9 do 12L/100km. P.S. dla świetego spokoju i na wszelki wypadek chciałbym wymienić filtr odmy, czy może mi ktoś napisać jak to zrobić, bedę wdzięczny za dodanie zdjeć.
  16. pantrawa odpowiedział(a) na Manolito77 temat w E39
    Witam! Dołącze się do dyskusji. Sam też jakieś trzy tygodnie mialem podobny wyciek. Na szczescie była to tylko uszkodzona koncówka wężyka, skończzyło sie na jej skróceniu o ok.1,5ck i założeniu nowej opaski zaciskowej. Dodam tylko, iż od nie dawna mam E39 i praktycznie każda którą ogladałem przed zakupem swojej miała problemy z tym miejscem-było wilgotno od diesla
  17. pantrawa odpowiedział(a) na pantrawa temat w E36
    Podziekowania!!! Tak mu mówiłem tylko pewności nie miałem. :cool2:
  18. pantrawa opublikował(a) temat w E36
    Witam. Choć jestem posiadaczem E39 mam pytanie dotyczące E36. Otóż zdarzyło sie nieszczeście i w zeszłym tygodniu ukradziono mojemu koledze z pracy BMW E36-kombi 1997r. Na szczeście samochód szybko się odnalazł jednak bez kluczyków-dodam,iż kolega posiadał tylko jeden komplet. I stąd moje a raczej jego pytanie; czy istnieje możliwość dorobienia w ASO kluczyków podając kod VIN auta. Jeżeli jest to niemożliwe niech napisze ktoś kto miał podobna przygodę i jak z niej wybrnął. Pozdrawiam :lol:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.