Treść opublikowana przez pantrawa
-
Spalanie Bmw e39 benz diesel
e39 530d 1999r 184km rekord trasy 5.4L zima tylko autostrada, 6.0 - 6.7L trasa ok 8 godz jazdy (bardzo szybko 150km/h w górę do oporu :lol: ) ) w miescie do 11L a srednio jest SUPER nie licze paliwa tylko momenty frajdy jakie daje mi to auto :P
-
Prośba o diagnostyke e39 3.0d 1999r
sprawdze te "sopelki" jesli będą to jestes WIELKI
-
Prośba o diagnostyke e39 3.0d 1999r
mecenasie zrobilem jak radziłes. wymieniona odma, przy okazji filtr oleju i sam olej, od siebie dołozyłem filtr paliwka. Dodam z przyjemnoscia iz rezultaty juz widac- autko ozywiło sie troszke... :P dzieki ps. za kilka dni napisze czy gdzies wydmuchuje olej, bo dokładnie wyczysciłem wszystko kompresorem.
-
Prośba o diagnostyke e39 3.0d 1999r
pytanie do mecenasaa niech bedzie ze odma do wymiany ale co z zapocona pompą podcisnienia, skad ten olej?
-
Prośba o diagnostyke e39 3.0d 1999r
odma zmieniana rok temu przejechane ok 24 tys km filtry zmieniane na czas wczoraj sprawdzilem powietrza(wymieniany w pazdzierniku ok 11tys km temu) tylko z jednej strony lekko przybrudzony
-
Prośba o diagnostyke e39 3.0d 1999r
nie jestem specjalista w dziedzinie mechaniki ale moje podejrzenia padaja na oring pod pompa podcisnienia. myle sie?
-
Prośba o diagnostyke e39 3.0d 1999r
dzis w pracy pozdejmowałem osłony pod silnikiem oraz skrzynia. sucho i czysto. po dokreceniu śrub pojechałem do pracy i z powrotem nie oszczedzajac sprzetu(160-180km/h) nie widac nawet kropelki oleju w tych okolicach.mam pytanie czym jest spowodowane te minimalne pocenie?
-
Prośba o diagnostyke e39 3.0d 1999r
troszke dokreciłem i zobacze jutro jak wroce z pracy.
-
Prośba o diagnostyke e39 3.0d 1999r
Witam! dzis gdy jechałem do pracy pojawił mi sie komunikat- sprawdz poziom oleju! zdziwiony byłem co nie miara, bo od wymiany do wymiany auto nie bralo nawet kropli oleju. Az do dzis. Wiec po pracy szybko imbus w reke i odkrecamy osłony silnika i co widze troche napocone we wskazanym przeze mnie miejscu. Oczysciłem to miejsce na blysk, odpalam silnik troche pogazowalem i pojawilo sie we wskazanym miejscu kilka kropli oleju. Czy ktos moze mi pomoc? Co jest przyczyna tego stanu rzeczy?http://img219.imageshack.us/img219/3871/zestrzaka2.png' alt='zestrzaka2.png'>[/img]
-
[e39] Kontrolka świec żarowych
nie potrafiłem tego zakumac. mam auto od prawie roku i poprzedniej bardzo mroznej zimy ( - 25 ) nie pokazywał mi sie ten komunikat. A dzis wychodze po południu załozyc mate na szybe zeby nie skrobac jej rano przekrecam kluczyk w stacyjce i ... usiadłem na kompa i szukam co to jest. Dzieki kolego za szybko podpowiedz
-
[e39] Kontrolka świec żarowych
Witam! Co mam zrobic jezeli pojawia mi sie na wyswietlaczu ten komunikat, jest cos do wymiany czy nie?
-
Zagubione kluczyki
kolega klucz zamawiał w aso. zapłacił ok 500 zl za dwie sztuki nie wiem jakie bo dopiero za kilka dni je dostanie.
-
Jak oceniasz swoje E39...
kolega cezarbmw ma racje, nie masz e 39 nie wiesz co to ZYCIE!!! :D moja E39 jest moim drugim bmw i jak na razie nie wymienie tego samochodu na zaden inny
-
Zagubione kluczyki
kluczyki juz dorobione. moze teraz ktos napisze jak nalezy je "oswoic" z immobilajzerem...
-
ILE BIERZE WAM OLEJU BMW E39
Od zakupu mija jakieś 5000km, 220000km. Zero ubytków podczas wymiany rolki klimy obejżałem cały silnik, żadnych oznak pocenia. Olej 0w40 Mobil, poprzedni właściciel stosował ten sam, jazda dynamiczna i bardzo dynamiczna spalanie od 9 do 12L/100km. P.S. dla świetego spokoju i na wszelki wypadek chciałbym wymienić filtr odmy, czy może mi ktoś napisać jak to zrobić, bedę wdzięczny za dodanie zdjeć.
-
e39 525D wyciek paliwa
Witam! Dołącze się do dyskusji. Sam też jakieś trzy tygodnie mialem podobny wyciek. Na szczescie była to tylko uszkodzona koncówka wężyka, skończzyło sie na jej skróceniu o ok.1,5ck i założeniu nowej opaski zaciskowej. Dodam tylko, iż od nie dawna mam E39 i praktycznie każda którą ogladałem przed zakupem swojej miała problemy z tym miejscem-było wilgotno od diesla
-
Zagubione kluczyki
Podziekowania!!! Tak mu mówiłem tylko pewności nie miałem. :cool2:
-
Zagubione kluczyki
Witam. Choć jestem posiadaczem E39 mam pytanie dotyczące E36. Otóż zdarzyło sie nieszczeście i w zeszłym tygodniu ukradziono mojemu koledze z pracy BMW E36-kombi 1997r. Na szczeście samochód szybko się odnalazł jednak bez kluczyków-dodam,iż kolega posiadał tylko jeden komplet. I stąd moje a raczej jego pytanie; czy istnieje możliwość dorobienia w ASO kluczyków podając kod VIN auta. Jeżeli jest to niemożliwe niech napisze ktoś kto miał podobna przygodę i jak z niej wybrnął. Pozdrawiam :lol: