Treść opublikowana przez mmazi
-
730I 91r Automat. Kabel który idzie od + w akumulatorze ...
Mam pytanie odnośnie kabla przy akumulatorze który idzie przy + taki dodatkowy co jest doczepiony do głównego. Do czego on służy? Albo za co odpowiada? Gdzie on idzie? Do czego jest podłączony? Bo jak zakładałem nowy akumulator to go wygiąłem za mocno i musiał się rozwalić i nie da się odpalić samochodu do puki go dobrze nie ustawię ale na doku się zruszy i znowu samochód nie pali a mianowicie nie ma prądu w pompie paliwa i nie ma iskry jak się zruszy;/
-
730i 91r Automat. Mam kilka pytań odnośnie dziwnego zachowan
Właśnie będę się wybierał tyle że to jest jakieś 20km ode mnie i boje się że jak się umówię i pojadę to stanie mi w lublinie znowu na skrzyżowaniu samochód i koniec. Będę musiał poczekać aż ktoś ze znajomych będzie miał czas i w razie czego by pojechał ze mną innym samochodem by jak coś wziąć na hol auto. Mam jeszcze pytanie jedno. Jak się przytrzymuje prawy przycisk na zegarach i przekręca kluczykiem by zaczęły się zegary sprawdzać i tam jest pod koniec CODE i czy nie powinien tam być jakiś kod? bo we wcześniejszej mojej BMW miałem tam napisany kod bodajże 2837 a w tej jak sprawdzam to pisze CODE -0000 a po za tym niby wszystko inne jest ok.
-
730i 91r Automat. Mam kilka pytań odnośnie dziwnego zachowan
Bo normalnie jak wkłada się kluczyki do stacyjki w automacie to powinien pojawić się tryb E a jak się przejedzie kilka km to silnik gaśnie i pojawia się literka S na zegarze i nie da się już odpalić samochodu, trzeba odpiąć akumulator na jakieś 12h albo i dłużej i wtedy można odpalić normalnie ale znowu się przejedzie jakiś kawałek i znowu to samo się dzieje. Zauważyłem że jak wyskakuje ta literka S i silnik gaśnie to niema prądu na świecach i nie ma prądu w pompie paliwa ale co się dzieje to do tej pory tego nie mogę usunąć. Raz myślałem że to pompa paliwa to kupiłem nową, później mechanik do mnie że to czujnik położenia wału to kupiłem nowy, później że to sterownik sinika to kupiłem na allegro drugi i nadal to sam się dzieje. Jutro jak będzie jasno to rozkręcę i zobaczę przy liczniku wszystkie kable a i przy sterowniku od przepustnicy też zobaczę czy wszystkie kale są ok. A a co do tego jak wyskakuję S to próbowałem odłączyć licznik i zobaczyć czy będzie działać ale nic z tego brak prądu na świecach i w pompie paliwa.
-
730i 91r Automat. Mam kilka pytań odnośnie dziwnego zachowan
Mam z wcześniejszej BMW zegary i już próbowałem przemienić i nadal pali się EML na tych co mam w samochodzie i na wcześniejszych tak samo jak z tym gaszeniem się silnika i wyskakiwaniem S nic to nie daje
-
730i 91r Automat. Mam kilka pytań odnośnie dziwnego zachowan
Witam, Ostatnio pisałem posta na ten temat ale nikt mi nie opisał więc wymieniłem sterownik do silnika i nadal mam ten sam problem tyle że teraz doszła jeszcze jedna rzecz. Po pierwsze nie dość że dzieje się to samo co wcześniej po wymianie sterownika w silniku czyli samochód potrafi sam zgasnąć i zapali się S i już nie odpali. a do tego wyskoczyło mi na zegarach EML i po rozładowuje mi akumulator samochód, po zamknięciu go pali się cały czas ta kontrolka i nie chce gasnąć. Co to jest mógłby mi ktoś napisać bo szukałem w internecie ale najwięcej pisze na niemieckich stronach ale że nie znam niemieckiego to nie wiem nadal co to oznacza.
-
problem z gazem i brak iskry 3.0i 91r automat
Ustawiłem się z kolesiem na sprawdzenie komputerów w samochodzie i przekaźników, ciekawe, co z tego wyjdzie. Za tysiąca nigdy bym nie sprzedał ;P przed tym paliła na dotyk z tego, co widziałem na necie to jak bym sam na części ją pchał to od 4 do 5tys bym wyciągną za nią, ale szkoda, bo samochód cacko tyle ze od problemów nie ucieknie a trzeba będzie się z tym uporać, bo aż szkoda jak widzę, że tak stoi pod blokiem ;/
-
problem z gazem i brak iskry 3.0i 91r automat
Ja nie mam już pojęcia, co może dolegać ;/ Całe okablowanie od a do z zostało sprawdzone i jest ok, co do paliwa to doszedłem i okazało się, że bezpiecznik się spalił, ale co do tego, że jak postoi z 12h bez akumulatora to odpala i jedzie a tu nagle po jakimś czasie trach i silnik padł ;/ sprawdzam i znowu iskry nie ma ;/ dzisiaj zrobiłem ponad 100km i wszystko ok aż pod blokiem znowu zgasła i iskry nie miała ;/ sprawdzałem ten palucha, cewkę zapłonową, czujniki i wszędzie wykazuje, że jest wszystko ok ;/ Zastanawiam się czy to może przypadkiem któryś z komputerów się nie zwalił albo któryś z przekaźników chociaż jak sprawdzałem to na oko nic nie widać pojadę z tym jeszcze gdzieś do elektryka i niech zobaczy a jak się okaże że i to jest ok. to ja się poddaję bo nie mam już pojęcia co to może być
-
problem z gazem i brak iskry 3.0i 91r automat
Witam, Ostatnio kupiłem Bmw 730i Kat z 91r w automacie nie chciałem mieć gazu, bo mi strzelał pod maską i cały parownik się zamrażał jak i kable, więc odpiąłem butlę wyrzuciłem parownik i było do czasu wszystko ok aż zaczęła mi spalać 1litr paliwa na 1km i teraz podczas jazdy zgasł mi silnik i nie dość, że nie mam iskry to pompa paliwa nie działa a jak staną mi to nie mogę przełączyć ze sportu na ekonomiczną jazdę ;/ Wie ktoś, co się może dziać, bo jak nie to na części ją sprzedam, chociaż szkoda mi, bo niecały tydzień temu zrobiłem przegląd i ubezpieczyłem ;/
-
Problem z felgami i ABS
To można w taki sposób zrobić, będę musiał poprosić kolegę by mi to zrobił bo nie mam lutownicy ;/
-
Problem z felgami i ABS
Przeleciałem wszystkie czujniki i są sprawne ale po ponownym przyjrzeniu się bliżej zauważyłem że jest kabelek lekko nacięty i jak go poprawiłem to ikonka zgasła i ABS działał do pierwszego dołka, po wjechaniu znowu się zapalił i trzeba znowu było poprawiać. Da się dokupić ten kabelek co idzie od czujnika w przednim kole od pasażera ? Bo jak by dało radę dokupić go to tylko zostało by go wymienić i po kłopocie by było ;]
-
Problem z felgami i ABS
To można w taki sposób jeszcze zrobić, to już jutro pójdę zobaczyć jakie mają napięcia i może doję który padł ;]
-
Problem z felgami i ABS
Aha, dzięki za odp ;]
-
Problem z felgami i ABS
Sprawdzałem w każdym kole czujniki, kabelki są nietknięte a czujniki są na miejscach, można je sprawdzić w taki sposób że od kolegi bym wziął dobry czujnik i do mnie zamontował by sprawdzić czy może któryś padł? czy trzeba pojechać i bawić się w podłączanie pod komputer ? ;/
-
Problem z felgami i ABS
Aha ;] Ok;] To ja idę odkręcić koło i zobaczyć jeszcze raz bo wcześniej na drodze sprawdzałem na szybko to wydawało się ok. To pójdę teraz na spokojnie zobaczę ;] jak coś nie będę wiedział albo będzie wydawało się wszystko na sprawne to będę pisał.
-
Problem z felgami i ABS
Witam, ostatnio wjechałem w dziurę która była przesypana śniegiem na drodze i wygięła się felga w mojej e36, mam takie pytanko czy można do niej zarzucić alu felgi od e32 na tył. one są 215X55X15 7J a aktualnie mam 185X65X15 6,5J, rozstaw śrub pasuję tylko czy się zmieszczą? Jak by dało radę zarzucić to będzie spalała więcej jak mam 1,8tds ? A drugi problem mam taki że po wjechaniu w tą dziurę w drodze zapaliła się ikonka od ABS i teraz nie działa ;/ mógł czujnik paść ? czy mogło coś więcej. Proszę o odpowiedź.
-
Problem ze wskazówką od obrotów.
Dokładnie to wskazówka non stop lata po odpaleniu od 3-7 tyś i nie spada a jak przy gazuję to wskazówka przekracza 7 tyś i leci jeszcze dalej i później znów gdzieś tak od 3-7 tyś wskazówka lata.
-
Problem ze wskazówką od obrotów.
Mam problem ze wskazówką od obrotów a mianowicie po odpaleniu samochodu obroty na wskazówce szaleją a silnik chodzi normalnie. Wiecie może, czego to może być przyczyna i jak to nareperować.