
redline
Zarejestrowani-
Postów
18 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Articles
Treść opublikowana przez redline
-
Witam, mieszkam w Frechen. Czasowy zbytnio nie jestem ale chwila na pogawędkę zawsze się znajdzie.
-
Trzy dni temu przerabiałem problem. Przeczyść wtyczkę i gniazdo tunera radiowego w bagażniku.
-
Z tego co mi wiadomo silniki M54 lubią wypić trochę oleju i jest to dla nich norma. Znajomy w 330ci musi się liczyć z dolewką ok litra na 10tys km. Ja i mój kumpel nie dolewamy nic a mamy pod maską M52TU.
-
Koło nie daje się poruszyć do góry po podniesieniu auta lewarkiem. Stukot występuje po dociśnięciu auta do ziemi od spodu. Przyjrzę się jeszcze dokładniej temu sworzniowi wahacza.
-
Chodzi o to łożysko widoczne po zdjęciu zaślepki przy kolumnie amortyzatora? http://allegro.pl/item406135887_lozysko_amortyzatora_przedniego_bmw_e39_e46.html Stukanie dochodzi raczej z dolnej części kolumny,odgłos łożyska z pewnością byłby słyszalny od góry.
-
Sprawa wygląda następująco.Miesiąc temu przednie zawieszenie zaczęło stukać przy pokonywaniu nierówności przy niskiej prędkości. Po kontroli okazało się że tuleje wahaczy są w opłakanym stanie. Wymienione zostały na Meyle i wszystko było ok przez miesiąc. 2 dni temu znowu zaczęło walić, najczęściej wtedy gdy nierówności pokonuje tylko jedna strona auta. Jest to odczuwalne na karoserii auta. Najbardziej czuć po stronie kierowcy. Co ciekawe przy skrzyżowaniach na skręconych kołach nie stuka. Wskoczyłem pod auto i ciągnąc za przednią belkę w kierunku góra-dół słyszę stukanie od strony kierowcy jednak trudno zlokalizować źródło. Przykładając dłoń do wahacza czuć że gdzieś jest luz. Łączniki stabilizatora profilaktycznie zmienione. Zanim zdecyduję się na wymianę wahaczy chciałbym się upewnić ze to one. Ma ktoś dobry sposób na szybkie sprawdzenie stanu wahaczy? Auto ma przejechane 160tys i patrząc na śruby nic nie było ruszane.
-
Wentylowane tarcze z przodu znajdziesz w każdej e46. Masz dwie opcje jeśli chodzi o rozmiar: 300mm x 22mm z 328/325i (oraz niższych modeli po lifcie), potrzebne Ci będą tarcze oraz jarzma zacisków (sam zacisk jest ten sam), klocek również ten sam co przy tarczy 286mm.Minimalny rozmiar felgi to 16 cali. Druga opcja to hamulce z 330i/d rozmiar 325mm x 25mm. W tym wypadku zacisk i klocek jest już inny więc trzeba wymienić wszystko (tarcze,klocki,jarzma,zaciski). Minimalny rozmiar felgi-17cali. Dla porównania E46 M3 ma z przodu tarcze w rozmiarze 328mm x 28mm i wymagają one więcej pracy aby zaadaptować je do zwykłej E46.
-
Trzeba wymienić moduł świateł lub przekodować stary.
-
BMW zaleca olej przekładniowy ATF Dexron III
-
U mnie podczas jazdy jest 95, wentylator zaczyna się kręcić od 96-97. Z racji faktu że mam termostat sterowany elektronicznie temperatura drastycznie spada przy wciśnięciu pedału gazu. Po kilkunastu sekundach z pedałem w podłodze temperatura spada do 78-80 stopni po czym znowu wraca do normalnego poziomu.
-
Odkąd kupiłem auto mam problem z ostrym szarpaniem silnika przy mocnym wciśnięciu gazu do ok 1700obr. Powyżej nie ma problemu. Auto miało myty silnik więc pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem świece. Jedna miała przebicie na izolatorze więc wymieniłem cały komplet na nowe. Niestety nic to nie pomogło. Gdy będe miał okazję podmienię cewki na próbę. Guma od przepływomierza do kolektora sprawdzona. Słyszałem że takie objawy może powodować również czujnik położenia wału. Gdzie go szukać?
-
Wpadła mi w ręce rozspiska przekaźników od e36 i są tam przekaźniki od wentylatora ( nawet dwa, dla małej i dużej prędkości). Czy nikt nie posiada takiej rozpiski do e46 ?
-
U mnie jest tak samo i właśnie przerabiam problem z niedziałającym wentylatorem. Nie mogę znaleźć przekaźnika odpowiedzialnego za ten wentylator
-
Czy chodzi o 2pinowy czujnik który jest po lewej stronie na dolnym wężu chłodnicy (stojąc przed maską) ? Sprawdzałem go i na zimnym silniku daje przerwę, na gorącym jeszcze nie testowałem ale czy wentylator nie powinien załączyć się razem z klimą niezależnie od stanu tego czujnika? U mnie się to nie dzieje i w korku muszę wspomagać sobie ogrzewaniem żeby nie zagotować silnika. Wentylator po podaniu 12v i masy na wtyczkę wieje aż miło.
-
Czy ktoś orientuje się który przekaźnik odpowiedzialny jest za pracę wentylatora chłodnicy? W moim modelu nie ma visco, a wentylator nie załącza się. Zaznaczam że jest sprawny. 12V i sterowanie obecne we wtyczce ale brak masy.
-
Sytuacja wygląda troszkę inaczej niż na początku bo po wymontowaniu i podpięciu na krótko wentylator działa. Zaznaczam że zasiliłem wentylator przez moduł wentylatora (+ - 12V, sterowania nie podpinałem). Okazało się że we wtyczce od strony wiązki samochodu nie ma masy. Po przekręceniu stacyjki pojawia się 12V na plusie, około 1V na przewodzie sterującym ale masy we wtyczce brak. I teraz pytanie: Czy możliwe żeby masa była załączana przekaźnikiem? Później z ciekawości zmierzyłem rezystancję czujnika temperatury na dolnym wężu od chłodnicy. Czujnik ma przerwę. Podejrzewam, że tak ma byc gdyż zwarcie robi wtedy kiedy płyn chłodniczy się nagrzeje i trzeba załączyć wentylator. Wydaje mi się, że to jednak masa gdyż mimo niskiej temp. wentylator powinien załączyć się razem z klimą. Z jakiego punktu bierze się masa? Wiązka idzie pod szybą do środka auta.
-
Tak przypuszczałem. Czy taki sterownik da się dostać luzem czy szukać całego wentylatora?
-
Witam. Dzisiaj w potężnym korku temperatura silnika skoczyła mi gwałtownie prawie pod czerwone pole. Troszeczkę płynu wyleciało korkiem przy chłodnicy.Zatrzymałem się odrazu i odczekałem aż wystygnie. Okazało się że wentylator chłodnicy (nie mam visco) nie załącza się. Sprawdziłem już bezpiecznik (duży 50A) w schowku oraz wtyczkę połączeniową wentylatora. W tej dużej wtyczce 3-pinowej są dwa grube przewody oraz jeden cienki. Domyślam się że te grube są od zasilania wentylatora. Czy mogę go sprawdzić "na krótko" ? Dodam jeszcze, że wentylator stoi w miejscu nawet po załączeniu klimy (sprężarka pracuje i chłodzi). Można go bez problemu obrócić palcami.