Treść opublikowana przez zibiolot
-
E34 525i dymienie z wydechu
jutro lecę w lekką trasę (140 km) i jak nie zapomnę to nakręcę na zimnym i rozgrzanym, ale nie obiecuję, a wieczorkiem auto idzie do mechanika to we wtorek będą fotki środka
-
E34 525i dymienie z wydechu
ale chodzi Ci o dymienie, czy o bebechy silnika?
-
E34 525i dymienie z wydechu
Panowie diagnoza, że w cylindrach jest woda została postawiona przez service Boscha, a auto będę robił u naprawdę zaufanego mechanika. Żaden naciągacz, on chciał potwierdzenia z innego źródła zanim się zgodził robić. Co do odpalania auta w 98% jest na tzw. dotyk, ale zdarza się nieregularnie, że się jakby "zawiesza". Można kręcić, dodawać gazu tak jakby zalany był. Po 10-20 sekundach odpala, ale jakby po kolei włączały się gary. Płynu w chłodnicy ubywa 0.2-0.5 na miesiąc/dwa. Dodam, że zanim auto trafiło do mnie to stało w garażu kilka lat, może uszczelka pod głowicą sparciała :think:
-
E34 525i dymienie z wydechu
Mechanik do którego jadę robić - nie chce mi tego robić :mrgreen: Też nie jest przekonany, ale jakaś przyczyna dymienia musi być. Chcę też zajrzeć, żeby ocenić stan bo jak się wyklarują pewne sprawy to myślę o uturbieniu :twisted:
-
E34 525i dymienie z wydechu
Przy odbiorze dowiedziałem się jeszcze, że sonda OK, spaliny OK, gdyby nie para. Brak CO2 w płynie chłodniczym bo według mechanika pęknięcia/szczeliny są na tyle małe, że silnik tylko zaciąga wodę. We wtorek idzie na zdjęcie głowicy. Następnie test szczelności, ew. planowanie i nowa uszczelka. Jakiej firmy uszczelkę polecacie? Jak już będzie otwarte serducho na co zwrócić uwagę dodatkowo?
-
E34 525i dymienie z wydechu
Telefon z serwisu i diagnoza "niestety ma Pan w dwóch cylindrach wodę". Teraz pytanie uszczelka czy głowica poszła? Jak byście podeszli do tematu?
-
E34 525i dymienie z wydechu
Dzięki za pocieszenie, ale wolę się upewnić i dlatego podjadę w czwartek na analizę spalin + podpięcie do kompa. Zobaczymy co wyjdzie bo odkąd mam bume to jeszcze nie była na diagnostyce komputerowej.
-
E34 525i dymienie z wydechu
Według mnie i nie tylko za dużo białego pojawia się za autem. Wczoraj byłem pomierzyć ciśnienie, na każdym jest od 10.5 do 11. Uszczelniacze zaworowe wymienione, zawory wyregulowane, świece czyściutkie, oleju nie bierze. Za tydzień mam wizytę u niebieskich (BOSCH serwis) i pytanko zdać się na nich, czy można jeszcze coś samemu pomierzyć/posprawdzać w aucie. Spaliny jak auto chodzi w pomieszczeniu są takie "gryzące" i wydaje mi się, że jest ich więcej jak auto się zagrzeje. Spalanie w normie 10-14 litrów.
-
[E34] listwy chromowane przydachowe jak zamontować?
Się udało, najpierw spinki zakładamy na rant dachu i dopiero na nie wciskamy listwę Ja, na początku, oczywiście robiłem odwrotnie, ale tak ładnie się wsuwały w prowadnice listwy te spinki, że byłem pewny, że taka ma być kolejność.
-
[E34] listwy chromowane przydachowe jak zamontować?
Witam. Auto szło do polakierowania, demontaż listew między drzwiami a dachem poszedł słabo, tzn połamałem spinki. Wczoraj założyłem nowe spinki i z godzinę kombinowałem jak założyć te listwy i tylko się :mad2: Ktoś zakładał te listwy, trzeba je wsunąć, czy wcisnąć z baaardzo dużą siłą? Właśnie przyszło mi do głowy, że może po lakierowaniu ta rynienka metalowa na której mają trzymać się spinki pogrubiała od "podkład+baza+lakier" i dlatego nie chcą się zatrzasnąć i trzeba by zeszlifować go trochę :? Dobrze kombinuję?
-
[E34] Regulacja wycieraczek i światła.
Coś takiego bym z chęcią dołożył do auta. Ten układ to moduł, który można podmienić, jak to wygląda? U mnie się nie wyświetla, chyba, że jak kolega wyżej pisał od 1991 roku. Znowu pytanie, co to znaczy bogatsza wersja, inny komputer, moduł? Da radę podmienić i jak to programować?
-
[E34] Regulacja wycieraczek i światła.
Kilka razy już zdarzyło mi się zostawić auto z włączonymi światłami. Wcześniej miałem fiata i tam światła automatycznie gasły po wyjęciu kluczyka. Wiem ,że można dokupić na allegro uniwersalny wł/wył świateł, ale czy było coś podobnego fabrycznego w e34. Drugie pytanie to praca wycieraczek, jak dla mnie to jest za mało trybów. Szczególnie brakuje mi pomiędzy ciągłym i czasowym. Były w e34 inne przełączniki do wycieraczek?
-
E 34 520i M50B20 pare problemów
4. wyjmij liczniki (2 śrubki i rozłączenie 4 kostek z tyłu zegarów), dobierz się do płytki,w miejscu, gdzie wciskany jest pręcik do kasowania, wyczyść zaśniedziały styk i pryśnij np. kontakts, u mnie pomogło. Wyczyść sobie od razu drugi pręcik.
-
Regulacja zaworów w m20b25, byłem u mechanika, ale....
Dzięki za rozjaśnienie tematu. Do mechanika wrócę bo to tzw. "zaufany" tylko jeszcze nie regulował w BMW zaworów. Wolę takiego co się dopyta jak nie wie, niż np. fachowców z BOSCH SERVICE, co oni nie wymyślali z CLIO DCI żony i tak nie naprawili, a ile skasowali :mad2: .
-
Regulacja zaworów w m20b25, byłem u mechanika, ale....
poprosił, żeby się zorientować, czy płytki mają mieć szerokość 31mm (wtedy nie ma problemu i zrobi regulację), czy jakieś inne potrzebne? W sumie nie wiem o co mu chodzi z tymi 31 mm, myślałem, że najzwyklejszy szczelinomierz wystarczy? Uszczelkę to obowiązkowo zmieniamy przy takiej operacji, czy do oceny i ew. wymiany?
-
Jak kosztowne jest położenie nowego lakieru
Mi z poprawkami blacharskimi na 3500 zł wyliczył jeden lakiernik za całe auto, ale najpierw mechanicznie musi być idealne i dopiero kosmetyka.
-
E34 Maglownica używka, czy regeneracja?
Jakie macie doświadczenia w tej materii. Myślę o regeneracji, ale...
-
Jak ulepszyć światła mijania w E34?
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jak tylko znajdę wolną chwile to biorę się za czyszczenie, dam znać jak poszło.
-
Jak ulepszyć światła mijania w E34?
Nie wiem, czy z racji wieku, czy ten model tak ma, ale mijania w moim e34 są słabiutkie mimo założonych firmowych żarówek +50%. Długie są OK. Pytanie co można z nimi zrobić, żeby lepiej świeciły (xenony odpadają,chyba, że były fabryczne)? Na allegro widziałem, że można wymienić same szkło lub tylko reflektor mijania. Jakie żarówki polecacie do lamp mijania, mogą mieć krótszą żywotność, tylko, żeby mocno świeciły i nie topiły klosza.
-
nierówna praca e34 m20 b25
Jednak dalej nie rozumiesz, wybrałem firmowe na podstawie min. opinii sprzedawców o ilości reklamacji tanich przewodów WN, a nie ceny. Pewnie jakbym planował wymieniać przewody co 10-15 tkm to kupowałbym po taniości. Ty posłuchałeś wujka, ja kolegi mechanika i git :cool2:
-
nierówna praca e34 m20 b25
Pytał w kilku sklepach i Ci co sprzedawali tanie sami odradzili bo dużo reklamacji było. Dopatrzyłem, że masz gaz i tym bardziej się dziwię, że nie zainwestujesz w porządne przewody WN. Bo "dobry" zamiennik i 10-15 tkm żywotności to żart.
-
nierówna praca e34 m20 b25
Gdy wymieniałem min. przewody u siebie kolega mechanik zaczerpnął tematu i stwierdził, że nie ma sensu zakładać żadnych tanich przewodów i namówił mnie na Boscha, ale cena około 600 zł do takiego samego modelu jak ty masz.
-
E34 i filtr kabinowy...
Orientuje się ktoś, czy można dołożyć filtr kabinowy + osprzęt (jaki?) do E34 < 06.90? Wykonalne bez rzeźbienia?
-
E34 i filtr kabinowy...
Pamiętam, że zleciłem niedawno koledze mechanikowi wymianę filtra kabinowego. Doczytałem, że ma być za schowkiem. Kolega stwierdził wtedy, że tam nie ma żadnego filtra i nie wymienił. Ostatnio przez nawiew poleciały syfy do środka kabiny i sobie przypomniałem o tym filtrze. Były E34 bez filtra kabiny? Jeśli były bez to znacie jakieś rozwiązanie coby tak nie syfiło. Od razu zapytam, czy wystarczy dołożyć taki moduł, żeby mieć centralny z pilota?: http://allegro.pl/sterowanie-zamka-bmw-e30-e32-e34-e36-e39-diodalogo-i1587782239.html
-
Ciągle wyskauje "1 bremslicht"......
żarówki wymienione wszystkie w tylnych lampach, styki przeczyszczone, a błąd jak wyskakiwał tak wyskakuje. Myślałem, że to może wina zegarów bo mi wariowały, ale po wymianie tydzień temu na inne błąd dalej wyskakuje. Ma ktoś pomysł, gdzie szukać? Ostatnio, ale to różnie bywa, po ruszeniu błąd pojawił się przy pierwszym hamowaniu. Czasami pojawia się podczas jazdy, jakby na nierównościach/wybojach? W większości przypadków pojawia się zaraz po uruchomieniu silnika.