Treść opublikowana przez robertostefano255
-
BMW X3 E83 2006 r woda kapie na tylną kanapę
Witam, jestem posiadaczem BMW X3 E83 z 2006 r. Ostatnio uszczelniłem wszystkie drzwi w aucie z powodu mokrej wykładziny po deszczu. Ale po kilku dniach, jak zaczęło padać, zauważyłem krople na tylnej kanapie z lewej strony. Woda cieknąca z dachu na drzwi i między karoserię a uszczelkę wdziera się do środka i po wewnętrznej uszczelce u góry drzwi przesuwa się i spada na kanapę i brzeg kanapy z tyłu. Co zauważyłem, to brudne uszczelki górne wewnątrz drzwi z jednej i drugiej str. z tyłu. Pytanie, czy można drzwi jakoś ustawić, by dociskamy mocniej, ewentualnie jakie porady, wskazówki. Z góry serdecznie dziękuję. Pozdro. Robert. Dodam, że szyberdachu nie posiadam. Co dokładnie było uszczelniane w tych drzwiach i czym - same uszczelki, folia/membrana pod boczkiem, odpływy, czy jeszcze coś? W środku, tam gdzie oryginalne pianki, by woda spływała na zewnątrz odpływami, a nie do środka. Czy tylne lewe drzwi albo szyba odstają/źle się zamykają i czy woda leci też na postoju przy samym deszczu lub polewaniu wodą, czy tylko podczas jazdy? Drzwi dobrze się zamykają, nic nie odstaje, zauważyłem to na postoju. Podczas jazdy nie sprawdzałem. Auto na razie stoi.
-
Ukryte menu w zegarach E83 a diagnostyka
Witam serdecznie. Jestem posiadaczem BMWX3 2.0 diesel z 2006 r . Nie mam możliwości włączenia ukrytego menu, chciałem włączyć temperaturę płynu chłodzącego, niestety za każdym razem wywala mnie do resetu zegarów jeśli dobrze pamiętam to 022 . A chodzi mi głównie, czy ktoś miał podobny problem jak ja, w skutek czego nie mogę połączyć się interfejsem DS150E Delphi, ponieważ "zegary mnie blokują" tak wyczytałem. Łączy mnie z silnikiem a z resztą podzespołów nie. Jakieś sugestie, porady co robić? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam Robert
-
BMWx3 połączenie interfejsem
Witam serdecznie. Może opiszę w skrócie. Mam BMWx3 E83 z 2006 r 2..0 diesel 150 km . Przehustane ponad 350 tyś km. A sprawa wygląda tak mam zjechany- czujnik ABS koło lewe tylne tarła po nim koronka ABS. Zakupiłem ostatnio interfejs Delphi DS250E i wykonałem diagnozę - skanowanie. Oprócz silnika nie połączył się z żadnymi modułami w aucie. Moje pytanie, czy ktoś miał podobną sytuację? Dowiedziałem się , że udałoby czujnik może mieć zwarcie i sieje błędami i innymi zakłóceniami, które zaśmiecają i zakłócają połączenie z atutem. Dodam, że interfejs jest sprawny - i syna w Audi A5 8T śmiga jak lala. . proszę o porady, wskazówki oto. Pozdro. Robert
-
Oprogramowanie do BMWx3 E83
Witam serdecznie. Na wstępie przejdę odrazu do rzeczy, otóż jestem posiadaczem BMW X3 E83 z 2006 r 2.0 diesel . Niestety nie mam garażu, a czeka mnie trochę roboty przy aucie , to też mam pytanie do wszystkich znających temat z własnej autopsji. Mam pytanie , czy ktoś może ma do sprzedania sprzęt - laptop z okablowaniem i oprogramowaniem do BMW X3 E83 np Inpa- + Ista-D potrzebnych do skanowania błędów i obsługi serwisowej? Sprzęt używany w rozsądnej cenie. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas.
-
Trzy kontrolki śmierci
Czy lubię? Raczej nie mam na razie wyboru. Na szczęście będzie to tylko sporadyczna jazda na krótkich dystansach. Może jeszcze zapytam Cię jeśli można. Co myślisz na temat usuwania( zaślepienia ) EGR?
-
Trzy kontrolki śmierci
Spoko nie ma problemu. A tak na moją logikę to jak wyciągnę bezpiecznik 26 i nie będzie działać nastawnik skrzynki ATC400 to będę miał auto jak opisałeś RWD - mi się wydaje, że do czasu naprawy jak go wyciągnę, to już nic nie powinno się tam popsuć . A tak poza tym jeszcze raz dzięki za pomoc i porady.
-
Trzy kontrolki śmierci
Witam deebee, mam pytanie dlaczego napisałeś mi bezpiecznik nr 28 a on jest do ogrzewania klimy i tylnej szyby, zaś chodzi o bezpiecznik nr 26 i nie przemądrzam sie i nie twierdzę, że nie wiesz, myślę , że bardzo dobrze wiesz na temat BMW X3 i nie tylko, to zaś zwykła pomyłka. Pozdrawiam
-
Trzy kontrolki śmierci
Cześć, sorry może to głupie pytanie ale jeśli wyciągnę ten bezpiecznik nr 28 i nie będzie szarpać, to co to oznacza? Tak naprawdę nie wiem kiedy się za to wezmę, jak to się mówi zawsze i teraz też będę to robił pod chmurką, to dlatego chcę wiedzieć jak najwięcej. Nie jestem żadnym mechanikiem ale od lat grzebałem zawsze coś przy samochodach, nie były to bardzo poważne pracę, ale zawsze coś. Jeszcze raz z góry dziękuję za informację i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Pozdro.
-
Trzy kontrolki śmierci
Bardzo dziękuję za pomoc. A czy jazda z np uszkodzoną skrzynką VTG czymś poważniejszym grozi?
-
Trzy kontrolki śmierci
Mam pytanie ten gościu, co od niego kupo alem BMW powiedział, że filtr DPF jest wycięty, oraz , że klapy w dolocie także usunięte. Czy jest możliwość, żeby to jakoś sprawdzić?
-
Trzy kontrolki śmierci
Coś sobie przypomniałem, jak podpiąłem interfejs do gniazda OBD2 to wyświetl się tylko jeden błąd P0401 czyli coś związanego z EGR.
-
Trzy kontrolki śmierci
Witam Bardzo dziękuję za wskazówki i porady dotyczące usterek w moim BMW. Co do szarpania na skręcie - tak jest takie szarpanie "żabkowanie" A propo nie wiem czy dobrze zrozumiałem - jeśli odkrecę nastawnik od skrzynki ATC400 to palcami mam obracać tę zębatkę i ma być wyczuwalny opór? Sorry, że pytam auto ma przejechane 350 tyś km czy problemem może być ten olej zużyty, być może nigdy nie wymieniany. Z góry serdeczne dzięki za wszelką pomoc i porady. Pozdrawiam.
-
Trzy kontrolki śmierci
Przepraszam nie wiem jak zmienić tytuł, następnym razem będzie lepiej. Pozdro
-
Trzy kontrolki śmierci
Przepraszam to miało być w formie.pytania czy dobrze myślę, czy się chwalę, nie nie chwalę się , ale cieszę się że go mam. Jeszcze raz najmocniej przepraszam.
-
Trzy kontrolki śmierci
Witam, nie dawno kupiłem i jestem posiadaczem BMWX3 z 2006 r 2.0 diesel. W drodze do domu zapaliły mi się trzy kontrolki tj hamulec ręczny, system trakcji ESP i opona koło z wykrzyknikiem na żółto, gdy zgasze autu, a po jakimś czasie odpalę to nie ma ich w ogóle, po czym po jakimś czasie znowu się pojawiają, nie jestem pewien ale chodzi o zębatkę w nastawniku i o olej wszystko wyrobione , ponieważ auto ma przejechane 350 tyś km. Do tego dochodzi mi Check Engine - zapewne EGR, przepustnica, itp do czyszczenia. Silnik nie myty, nic niepokojącego nie zauważyłem. Zapewne czeka mnie trochę pracy i serca , które muszę wsadzić, by te auto normalnie działało. Ogólnie na moc, dobrze przyspiesza. Czas pokaże, co w trawie piszczy. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.