Skocz do zawartości

LeśnyDziad

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez LeśnyDziad

  1. Dla mnie to żadna różnica, był slot to wziąłem, ale z ciekawości to po co przesuwać? Silnik M50
  2. Moja zamówiona 14 listopada i odebrana 30 stycznia - wychodzi, że dość szybko. Sprzedawca mówił, że jest spory problem z pakietem M-pro (usuwają z konfiguracji), no i chyba auto ma spore wzięcie, bo nawet na M50 jest sporo zamówień
  3. Miałem Pirelli w G01 letnie (fabryczne) i puścił oplot, druty wyszły i komplet nowych gum (auto nie było obciążane, zostało jakieś 50% bieżnika). Kiedyś jeździłem na zimowkach sottozero i też za cholerę to się śniegu nie trzymało. Jeździłem za to na Michelinach i Goodyear i było super, więc mam jakieś takie ogólne uprzedzenie do Pirelli, choć możliwe, że scorpion to niezła opona. Mam założone Goodyear Ultragrip 20' i jest ok, ale jeszcze po śniegu nie jechałem. Z tego co wiem to chyba Michelin nie do końca pasują (któryś parametr jest inny).
  4. Spryskiwacz działa jakoś inaczej - nie spryskuje szyby tylko jakby same pióra wycieraczek i tylko w dolnym położeniu. Kolory ambientu - w trybie personal ustawiam jakiś kolor (biały), przerzucam tryb na sport, wracam na personal i znowu jest niebieski. Wczoraj auto zamknięte (chyba kluczykiem), dziś otwarte telefonem - za każdym razem ustawiony kolor biały, a tu znowu niebieski. Co robię źle? Fotele - po kolejnych 200km stwierdzam, że te w G01 były najlepsze na jakich siedziałem. Wieczorny szlif 200km trochę po górach (Poprad, Tatrzańska Łomnica, Bukowina itd), ruch średni, raczej spokojnie jechane, kilka wyprzedzań jednak było i takie coś:
  5. Faktycznie masz rację, tylko trzeba chwilę zaczekać bo po przełączeniu widoku przez chwilę jest jeszcze moc, która zmienia się w obroty po kilku sekundach. Szkoda, że w tym widoku rozsuniętym nie można tego zmienić, bo jakoś bardziej mi się podoba.
  6. Faktycznie jakoś nie brakuje przycisków, szczególnie że wreszcie działa obsługa głosowa i takie rzeczy jak temp czy ogrzewanie foteli robi się bez dotykania czegokolwiek. Zegary - mało się pobawiłem bo póki co przejechałem 180km i nie skupiałem się na tym, ale w zwykłym trybie są 3 motywy zegarów, w żadnym nie widziałem obrotomierza, dopiero w trybie sport się pojawił - ale chyba muszę się jeszcze pobawić. Wydaje mi się też że nie zapamiętuje koloru podświetlenia ambient - po ponownym wejściu do auta wracało do pierwotnego koloru Zdjęcie spalania - faktycznie nie dodałem:
  7. No właśnie się nie pokazał, jest tylko 40d... A że są restrykcje na pakiet M-pro i brak wydechów w tej wersji, to będzie to zwykła X3, tyle, że z fajnym silnikiem
  8. W porównaniu do G01 to bardzo podobny samochód, wygodny, cichy, dobrze się prowadzi, różnice widać przy wyprzedzaniu 😎 Zrobię pewnie z 2000km i pojadę zmienić olej, mam nadzieję że również opony - ale już teraz widać, że jest to cholernie szybki samochód. Na plus: iconic sound wcale nie brzmi tak sztucznie jak się spodziewałem (ale i tak wyłączyłem), nowe menu wbrew temu co mówią "jutuberzy" jest bardziej czytelne niż stare (mam idrive 6 w G01), nie ma miliona podmenu tylko wszystko na wierzchu, spalanie to jakiś śmiech (zdjęcie poniżej) no dźwięk - kiedy trzeba to słychać, kiedy nie trzeba jest cisza. Kolejny raz też usłyszałem w salonie, że jest to topowa wersja i nie będzie X3M, co w sumie też jakimś plusem jest, szczególnie przy utracie wartości. Na minus: zdecydowanie gorsze ambient light - w środku jest zwyczajnie ciemno, jest kilka kolorów ale nie ma bursztynu jak w każdym bmw do teraz, w normalnym trybie pokazuje wskaźnik mocy zamiast obrotomierza (albo nie umiem ustawić), jest wnęka na koło zapasowe, ale nie można go zamówić (więc pewnie dokupię osobno)
  9. Rodzina w komplecie 😎
  10. I jeszcze te Nexeny przepełniły czarę goryczy 😀
  11. Rozsądek to pokazuje Superba tdi 🙂 W X3 mam szyby ciche, 2,0d pali 6,5l, a szybciej i tak nie pojadę bo ograniczenia wszędzie, dlatego z myślą o trasach zamówiłem M50 🙂
  12. Dla Ciebie może śmieszne, ale dla kogoś może mieć znaczenie zasięg miedzy tankowaniami, pytać można też z ciekawości, a odpowiedź nie musi przesądzać o wyborze tej konkretnej wersji. Niby dlaczego nie? Jeden na trasy woli 5 lub 7, ja osobiście przestałem się męczyć w trasie odkąd wyżej siedzę (szczególnie w nocy), w X3 pasuje mi dosłownie wszystko i dlatego wolałem zaczekać na nowy model niż zamówić X5, które mi nie podeszło po jazdach.
  13. Zapytaj o rabat na konkretny samochód, cena ostateczna powinna wyjść w okolicach 365000 brutto (przy Twojej konfiguracji). Możesz powysyłać konfigurację do kilku salonów, a potem najlepszą ofertę pokazać swojemu handlowcowi - mając podkładkę powalczy pewnie o dodatkowy rabat. Pamiętaj, że cena ostateczna to nie wszystko, liczy się czas oczekiwania i warunki finansowania - dopiero wtedy można porównywać oferty.
  14. Możliwe, że chodzi o stosunek skuteczności nawiewu z tyłu do kubatury tylnej części - podbijając na początku temp z tyłu ta część szybciej się nagrzeje i temperatura w aucie się wyrówna. To tylko teoria, ale BMW już wielokrotnie pokazało, że potrafi przemyśleć coś czego inni producenci nie zauważają (np. już od lat ma wycieraczki, które zwalniają na postoju). Fajnie, że dobrze wyciszony, ale ciekawy jestem jak słychać silnik/wydech (oczywiście ten prawdziwy) - czy jest to zauważalne i przyjemne czy może nic praktycznie nie słychać. Mam też nadzieję, że tego "iconic sound" nie trzeba wyłączać za każdym razem. No i powiedz jak spalanie.
  15. Na jeździe próbnej miałem wersję 20 w M-pakiecie i z zawieszeniem adaptacyjnym - jechałem po dość dziurawej drodze i nie czuję żadnej różnicy w komforcie w porównaniu mojej obecnej X3 (którą przyjechałem do salonu - więc wrażenia na świeżo), która jest X-line na standardowym zawieszeniu. Zamówiłem oczywiście adaptacyjne. Sprzedawcy ogólnie mają często braki wiedzy (wspomniany wyżej piano black też wyłapałem sam), ale ten Twój to chyba serio nie przeczytał ulotki...
  16. Muszę wybrać opony zimowe - nie chcę kół 19', nie widzę też sensu kupować całych kół 20', więc chcę zamówić same opony: w rozmiarze 20' z homologacją widzę 4 modele, w tym dwa od Pirelli, które skreślam na starcie, zostaje więc Michelin Pilot Alpin 5 lub Goodyear Ultra Grip Performance 3. Oba modele mają dobrą opinię i podobną cenę - ale może ktoś ma i powie jak się jeździ.
  17. Można wziąć "M-pakiet" ale bez zawieszenia sportowego (przynajmniej tak pokazuje konfigurator), można też wziąć adaptacyjne, ale sportowe M na kolach 19' (czyli standard w M-sport) dalej będzie wygodnym samochodem. Wybór zwykłej wersji oznacza rezygnację z fajnej kierownicy i czarnej podsufitki - a to dużo daje w codziennym użytkowaniu. Aby przekroczyć 400tys to trzeba zamówić chyba wszystko z konfiguratora i do tego nie poprosić o rabat - M50 już w standardzie jest bardzo bogato wyposażona. Po doposażeniu (pełny pakiet asystentów, hak, pakiety innowacji i premium, kolor, zawieszenie itd) z rabatem wyszła poniżej 360tys. W obecnych czasach chyba ciężko o samochód, w którym dostaniesz tyle za takie pieniądze. Do niedawna faktycznie nie było M50 do jazd, teraz (po premierze) powinny być, a jeśli Twój dealer nie ma akurat na stanie to zawsze możesz iść do konkurencji, oczywiście uprzednio rezerwując termin.
  18. Około 12% z CL, M50, zamówiona na początku listopada, dwa dni temu prawdopodobnie wjechała na statek, oficjalnie odbiór w styczniu.
  19. Możliwe, choć widocznie ja się nie dokopałem, ale o X3M mówiło się, że będzie
  20. Pojawił się nowy film od Bawaria Motors: i jest kilka ciekawostek i nowości: - aktywna redukcja szumów/dźwięków - podobno nowość w tym modelu, choć wydaje mi się, że już kiedyś było (nie wiem czy w X3) - 40d od maja, ale nie będzie to jak dotąd M40d - obsługa głosowa po polsku - wreszcie, i jeśli będzie działać to może być to sposób na brak przycisków - i chyba najciekawsze: nie będzie X3M - trochę się tego spodziewałem, bo M50 ma sporo akcentów zarezerwowanych dla M (lusterka, wydech, grill, kierownica), więc nie wiem czym M miałoby się wyróżniać. Nie będzie też X4
  21. Zaczynam się przekonywać do tego co robi BMW - niby plastikowe klamki, brak listew na progach czy innych ozdobników, ale dalej mamy świetnie jeżdżący samochód z wygodnymi fotelami i całkiem fajnymi silnikami - co ważne w relatywnie dobrej cenie. Biorąc pod uwagę jak wszystko przez kilka lat podrożało te samochody nie są dużo droższe niż poprzedni model 5-6 lat temu. Widać to też po cennikach innych, głownie (kiedyś) sporo tańszych samochodów. Inne marki suva z 2-litrowym 200-konnym silnikiem nazywają już sportową wersją, a w X3 to podstawowa, mamy też M50 i w tej cenie ciężko o tak dobry samochód. Zamiast ubolewać nad klamkami itp. cieszmy się, że można jeszcze kupić fajne auto z mocnym silnikiem, bo niestety jest ich już coraz mniej.
  22. No właśnie może nie masz tego samego silnika, w opisie masz 518d, a w f10 mogłeś mieć 520d. Miałem trójkę 320d a później 318d i faktycznie silniki chodziły zupełnie inaczej - zdaje się, że choć pojemność ta sama 2,0l to inny jest układ wtryskowy i 18d zwyczajnie bardziej klepie (oczywiście jest słabszy, jest też kilka innych różnic, jak np. brak klap w kolektorze). Teraz znów mam 20d, jest ciszej i lepiej.
  23. Obecnie mam w G01 zwykłe zawieszenie (X-line plus opony 19' bez RF) i bardzo lubię komfort jaki daje, choć faktycznie czasami trochę buja, dlatego zacząłem mieć wątpliwości co do tego M, szczególnie, że w G01 pojawiały się opinie, że za twarde. Zmieniłem zamówienie i będzie adaptacyjne - dopłata w zasadzie żadna (po rabacie jakieś 3100zł), żywotność przy mojej jeździe pewnie 150-200kkm, więc faktycznie głupotą by było nie brać.
  24. Jeżdżę głównie po autostradach, lokalne drogi w mojej okolicy są całkiem dobre, wybrałem koła 20' i zawieszenie M - ale pytanie czy nie lepiej wziąć adaptacyjnego? Jakie są plusy i minusy? Bardziej zależy mi na komforcie, i pytanie czy zwykłe zawieszenie M nie będzie zbyt twarde. Samochód raczej zostanie ze mną dłużej, więc koszty serwisowania też mają jakieś znaczenie.
  25. Silnik jest ok, jeździ się bardzo fajnie, w zasadzie bardzo podobnie do G01, fotele na szczęście wygodne i moim zdaniem w środku też ok. Rabat o jakim piszesz chyba typowy, na wejściu coś mniej mogą dać, po lekkiej negocjacji tyle dostaniesz, ale jak bierzesz w lease to chyba ważniejsze finansowanie, a tu były już różne oferty - nie zawsze najtańsze auto miało najniższa ratę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.