Treść opublikowana przez Lysy475
-
e87 2.0i ubywa olej
Przede wszystkim, nie ma takiego silnika jak n45b20 w e87 wiec napisz poprawnie co tam masz.... n46b20, wybacz mój błąd
-
e87 2.0i ubywa olej
Witam, kupiłem beemke e87 n45b20 jakieś 3 miesiące temu. Wszystko fajnie było do czasu zapalenia kontrolki oleju żółtej. Jako, że to auto nie ma bagnetu normalnego tylko elektroniczny to wstrzymałem się z dolewką, myślałem, że czujnik wariuje, bo raz pokazywało max a raz powyżej minimum. Oddałem auto do mechanika, zlał olej, rzeczywiście było mniej, ale czujnik był dobry. Zrobił dolewkę i zaproponował remont, bo podobno kopci na niebiesko. Ja osobiście nie widziałem, żeby kopcił, a sprawdzałem wiele razy od odbioru od mechanika. W środku śmierdzi olejem na postoju, pewnie dlatego, że z pokrywy zaworów lekko poleciało na kolektor wydechowy. Jeżeli by palił olej to czy można jakoś zweryfikować podczas jazdy skąd? Czytałem, że przy moim przebiegu (163k) lubią padać uszczelniacze zaworowe, oddałbym do Mechanika, ale chce mieć pewność co jest nie tak z tym autem. Olej zalany motula 5w30, przy wymianie żadnych niepokojących rzeczy typu mała ilość czy opiłki.
-
Problem po wymianie zawieszenia
A masz jakieś zdjęcie jak to powinno wyglądać na tej gumie od dołu? Bo w sumie sam bym to zrobił
-
Problem po wymianie zawieszenia
Ok dzieki, bede dzialal
-
Problem po wymianie zawieszenia
Czym wywnioskowane? Ciekaw jestem, na tym sie za bardzo nie znam
-
Problem po wymianie zawieszenia
Amory zniosą to, odboje podcięte po równo i nadal to samo, springi hmm też mnie to trapi że są na odwrót założone, ale znajomy mówił, że są dobrze. Ogólnie liczyłem prześwit w progach to z przodu jest prawie 4cm wyżej niż z tylu. Mam zdjęcia porobione jak leży amor w zwrotnicy
-
Problem po wymianie zawieszenia
- Problem po wymianie zawieszenia
-40 na każdą oś, tyle ile dało się na seryjnym amorku posadzić- Problem po wymianie zawieszenia
Witam, borykam się z problemem po wymianie amorków i sprężyn z przodu i samych sprężyn z tyłu. Otóż problem polega na tym, że zamówiłem sprężyny MTS Technik obniżające i wszystko cacy pasują. Tylko martwi mnie jedna rzecz, ponieważ tył usiadł naprawdę ładnie, to przód to straszna koza. po wstępnych oględzinach stwierdzam, że odboje są za duże, bo auto dosłownie na nich stoi, załączam zdjęcia jak to wygląda. na jednym zdjęciu widać nowy amorek MEYLE właśnie te odboje. ta cała "harmonijka" jest wciśnięta na maksa i nie ma żadnego luzu, a nawet wciśnięta w odbój.- Nie działają stacje FM navi mk3
Witam, borykam się z małym problemem z moją e46, otóż nie odbiera mi fali FM, Bluetooth i płyty działają, czy jest to możliwe, że przestało to działać po wgraniu polskiego softa? Bo to właśnie się stało na przełomie tego czasu. Wcześniej mi to nie przeszkadzało bo puszczałem muzykę z telefonu, dopiero teraz tak pomyślałem, że wrócę do tego tematu. Czy jest to rzeczywiście możliwe przez softa?- VIN - prośba o rozkodowanie
Witam, jest możliwość rozkodowania? WBAUA71010VE62799- VIN - prośba o rozkodowanie
witam, czy mógłby ktoś rozkodować? WBAAP71010PN53039- 320d 150km 2005 ciezko pali na zimnym
Ja nie odczułem utraty mocy, ciągnął tak samo dobrze cały czas- 320d 150km 2005 ciezko pali na zimnym
Profilaktycznie sprawdziłem na zapas, ale aktualizując temat wszystko ogarnięte, pali jak szalony teraz, z egr nie odczułem jakiejś różnicy w "łapaniu od dołu" jak to niektórzy piszą. Choć i tak pojadę na ograniczenie zaworu. Dzięki Maniek za pomoc! :D- 320d 150km 2005 ciezko pali na zimnym
Dobra wyciągnąłem ten elektrozawór od sterowania i problemów ciąg dalszy, a bardziej zastanowienie bo do elektrozaworu i są dwa wejścia na wężyki (OUT i VAC) czy jakos tak i u mnie był tylko jeden wężyk podpięty, drugiego za cholerę nie idzie znaleźć. Jakieś wskazówki? Znalazłem rozwiązanie na ten błąd, zawór był cały, lecz nie był po prostu podłączony do magistrali podciśnienia, po zdjęciu kolektora było widać wszystkie węże zaślepione, kupiłem wąż do podciśnienia za 10 zł, podłączyłem tak jak Maniek mówił i błąd razem z checkiem zniknął, oddałem właśnie auto do znajomego na świece, bo ja się boję, że urwę jakąś hehe. dam znać co i jak :D A no i jeszcze przed tym sprawdziłem czy EGR się w ogóle otwiera, wyjąłem EGR, na krótko podłączyłem wąż jeden koniec do egr drugi do strzykawki 100ml i wytwarzałem "podciśnienie" domowym sposobem i było widać, że grzybek się rusza, podłączyłem jak należy i bangla :D- 320d 150km 2005 ciezko pali na zimnym
Dobra wyciągnąłem ten elektrozawór od sterowania i problemów ciąg dalszy, a bardziej zastanowienie bo do elektrozaworu i są dwa wejścia na wężyki (OUT i VAC) czy jakos tak i u mnie był tylko jeden wężyk podpięty, drugiego za cholerę nie idzie znaleźć. Jakieś wskazówki?- 320d 150km 2005 ciezko pali na zimnym
Sterownik Beru- 320d 150km 2005 ciezko pali na zimnym
Witam, mam mały problem otóż autko ciężko pali na zimnym, na kompie błąd 4 świec, sądziłem, że to sterownik to kupiłem nowy zamontowałem i klapa dalej 4 świece, wymieniać świece czy próbować coś innego I druga sprawa to check się zapala raz na jakiś czas i wywala błąd p0401, podobno coś z egr, ale poszedł na stół wyczyściłem go i załadowałem podciśnienie i klapka chodzi.. ogólnie to silnik chodzi ładnie, moc trzyma i fajnie sie zbiera tylko denerwuje mnie ten check co jakis czas… jakieś rady? Bo ja już nerwicy z tym dostaje - Problem po wymianie zawieszenia
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.