Treść opublikowana przez marcin9303
-
[X3 F25] - dezaktywacja spryskiwaczy reflektorów przednich
Cześć, Chciałem wyłączyć opcję spryskiwania przednich reflektorów. Posiadam złącze OBD, ale chciałem zapytać się czy jest jakieś narzędzie poza BimmerCode które to umożliwi? Jeśli tak to proszę o wskazanie sprawdzonego software'u. Pozdrawiam, Marcin
-
Skasowanie komunikatu po wymianie klocków i tarcz
Ręczny nie był zaciągnięty ani raz podczas procedury restartu. Okazało się, że przewód czujnika był uszkodzony. Dzięki za wskazówki! Pozdrawiam
-
Skasowanie komunikatu po wymianie klocków i tarcz
Tak, był wymieniony. Pozdrawiam
-
Skasowanie komunikatu po wymianie klocków i tarcz
Udało mi się wejść do interfejsu diagnostycznego ale niestety wykonanie restartu nie było możliwe. Mimo tego, że na wyświetlaczu widnieje napis "restart możliwy" to po wykonaniu procedury pojawia się komunikat: "Nie wykonano resetu" Jakieś sugestie?
-
Skasowanie komunikatu po wymianie klocków i tarcz
Witam, Wymieniałem w swojej X3 klocki i tarcze z przodu. Po wymianie próbowałem usunąć komunikaty przypominające o wykonaniu akcji serwisowej. Niestety nie wiem jak wejść do MENU, które pozwoli to zrobić. Po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku od resetującego dystans ilość kilometrów zeruje się i powraca wartość pierwotna a następnie są widoczne opcje, które uniemożliwiają wykonanie resetu (screen poniżej). Wiem, że istnieje możliwość uruchomienia "drugiego" menu tą procedurą ale nie do końca wiem jak to zrobić. Prośba o wsparcie w temacie. Pozdrawiam
-
Inspekcja olejowa - podwójne wykonanie
Witam, W dniu dzisiejszym wymieniałem olej w X3. Po wymianie przypadkowo została wykonana dwukrotnie procedura resetu wymiany olejowej. Obecny stan zakłada wymianę w listopadzie 2024 roku i przebiegu 25000 (powinien być listopad 2023). Pytanie moje, czy jest możliwość przywrócenia ustawień w komputerze tak aby wskazywał on kolejną wymianę w listopadzie 2023? Jeśli tak to jak należy tego dokonać? Pozdrawiam
-
X3 f25 20d 184KM szarpie silnik
Cześć, Mam dokładnie ten sam problem. Konsultowałem temat z mechanikiem ale stwierdził, że wszystko w porządku. Gdyby ktoś posiadał wskazówki co może być przyczyną takiego zachowania auta prośba o podzielenie się tą wiedzą. Pozdrawiam
-
BMW X3 Aktualizacja oprogramowania
Hej, Jesteście w stanie powiedzieć co zawiera ta aktualizacja? Jakich zmian dotyczy? Pozdrawiam, Marcin
-
2014 F25 X3 - Słynne 3 światła BŁĘDÓW
Cześć, Miałem ten sam problem co Ty. Okazało się, że uszkodzony został czujnik ABS z przodu po lewej stronie. Po wymianie czujnika i skasowaniu błędów do dzisiaj wszystko jest ok.
-
OBD [X3] [F25]
A na iOS również występuje to oprogramowanie? Jeśli tak to podaj proszę bezpośredni link, bo jak sprawdzałem to jest kilka aplikacji i nie wiem, która jest właściwa ;)
-
OBD [X3] [F25]
A co z oprogramowaniem? Aby korzystać z wszystkich opcji konieczne jest wykupienie pełnej wersji oprogramowania czy można to załatwić jakoś inaczej?
-
OBD [X3] [F25]
Cześć, Poszukuję złącza OBD do mojej X3 F25 2011r.. Generalnie zależy mi na sprawdzaniu błędów o ile takie występują. Możecie polecić jakieś sprawdzone złącza + oprogramowanie umożliwiające obsługę tego? Pozdrawiam
-
[X3] [F25] - Napęd xDrive
Cześć, Mam do Was 2 pytania: 1. W jaki sposób można sprawdzić poprawność działania napędu xDrive w X3 F25? 2. Zauważyłem, że przy maksymalnym skręcie kierownicą w lewą stronę podczas jazdy (bez gazu, jazda w koło) wyczułem w pewnych momentach (nie wiem jak to określić) "poderwanie, pociągnięcie" do przodu. Sprawiało to wrażenie jakby przedni napęd pracował chwilowo z wyższą prędkością. Przy wyprostowanych kołach nie zauważyłem czegoś takiego. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Jest to normalne zjawisko czy jednak powinno się tym bardziej zainteresować? Pozdrawiam
-
[F25] - Awaria światła cofania
Dzięki za wskazówki! Temat ogarnięty. Również wymieniałem na LEDy i póki co komunikat o awarii światła cofania nie pojawia się :)
-
[X3 F25] - Skrzypiące szyby
Cześć, W moim X3 podczas domykania szyb (głównie przednich od strony kierowcy i pasażera) słychać skrzypienie. Jakieś pomysły co może to wywoływać i w jaki sposób naprawić?
-
[F25] - Awaria światła cofania
Nie jestem jakimś specem w tej dziedzinie. Po zdjęciu plastikowej osłony w jaki sposób zdemontować żarówkę żeby niczego nie uszkodzić?
-
[F25] - Awaria światła cofania
Cześć, Od jakiegoś czasu po odpaleniu auta losowo co jakiś czas pojawia mi się komunikat "Awaria światła cofania" pomimo tego, że światło wsteczne działa poprawnie. Komunikat ginie samoczynnie po przejechaniu kilku kilometrów, ewentualnie czasami po zgaszeniu i ponownym odpaleniu. Jakieś wskazówki/porady co może to wywyoływać? Pozdrawiam
-
[F25] - BMW - X3 F25 - wyświetlacz
Dzięki za wskazówki. Spróbuję tego z pastą polerską ;)
-
[F25] - BMW - X3 F25 - wyświetlacz
Cześć, Macie jakiś sprawdzony sposób na wyczyszczenie wyświetlacza w BMW X3 F25? Próbowałem różnego rodzaju płynów do szyb ale niestety bezskutecznie.. Pozdrawiam, Marcin
-
Kamera cofania X3 f25 - problem z obrazem
Dołączam zdjęcie jak to wygląda w rzeczywistości:
-
Kamera cofania X3 f25 - problem z obrazem
Czyściutki :) Aczkolwiek zauważyłem, że czasami pojawia się malutka plamka pary (na pewno to ma jakiś wpływ na obraz). Jeśli ta plamka pary "zniknie" to i tak obraz jest nieczytelny. Podejrzewam, że jakaś wilgoć mogła się wdać. W jaki sposób można tą kamerkę zdemontować w celu osuszenia układu?
-
Kamera cofania X3 f25 - problem z obrazem
Cześć, Od jakiegoś czasu w mojej X3 (2011) pojawił się problem z obrazem przekazywanym z kamery znajdującej się z tyłu pojazdu. Po włączeniu biegu wstecznego kamera uruchamia się normalnie lecz obraz jest całkowicie rozmazany i niewiele da się na nim zobaczyć. Wiecie co może być tego przyczyną? Od czego mogę zacząć sprawdzanie tego elementu? Jakieś rady/wskazówki?