Treść opublikowana przez Pawel_SE
-
Problem z 6HP21 320d N47
Kolego, jest coś takiego jak synchronizacja. Być może użyłem złej nomenklatury, natomiast po wlaniu większej ilości oleju, należy zsynchronizować / zalać zawory solenoid, co mniej więcej oznacza, że należy na postoju wrzucić D potem R, potem znowu D oraz 1szy bieg oraz 2gi. Po takiej procedurze należy jeszcze dolać oleju do skrzyni. Adaptacja swoją drogą,ale na koncu
-
BMW E60 530i M54B30 Przegrzewająca się automatyczna skrzynia
Kolego skoro piszesz, że wymieniłes wymiennik ciepła oleju skrzyni to pozostają Ci następujące opcje: - któryś z przewodów wodnych jest zatkany (ten idący od pompy do chłodniczki oleju lub powrót do pompy) - Być może wyjście z termostatu chłodniczke oleju jest zatkane - Czujnik temperatury oleju jest uszkodzony, ale skoro zauważasz uślizg to pewnie czujnik jest sprawny Skoro skrzynia działa gładko i sprawnie to probowałbym wymieniać przewody wody i oleju. Może pomoże. Pozdro /EDIT Sprawdz pompe wody czy daje taki przeplyw jaki powinien byc. Jezeli jest uszkodzona to bedzie za malo wody pompowala.
-
E60 550i problem automatycznej skrzyni biegów
Hej, Do wymiany masz najprawdopodbniej konwerter, olej oraz czujnik położenia skrzyni biegów oraz lewarka. Pozdrawiam, Pawel
-
Problem z 6HP21 320d N47
Hej, A czy po wymianie oleju była robiona synchronizacja? Czy po synchronizacji dolewałeś olej na rozgrzanej skrzyni? Pozdrawiam, Pawel
-
Problem z modułem USB HUB w E60 LCI
Koledzy odkopuje temat. Czy ktoś ma instrukcje jak zakodować VIN w nowym usb hub? Dziękuję z góry
-
E60 non stop ciepłe powietrze na przednia szybe
Z tego co wyczytałem, to jest to właśnie takie zaprojektowane. Jest to bardzo nie przemyślane przez BMW, w aucie momentami robi się aż za gorąco, dopóki nawiew nie uzyska odpowiedniej wilgotności powietrza. Jak dla mnie mało komfortowe, w moim 20 letnim Volvo S60 lepiej to wymyślili.
-
E60 non stop ciepłe powietrze na przednia szybe
Koledzy mieli na myśli elektrowazór nagrzewnicy. W N54 jest nad przednim lewym nadkolem, pod filtrem powietrza. Wykonałem tę operację i o ile pomogło z ciepłym powietrzem na nogi, tak na szybe wciąż leci ciepłe, w każdej pozycji temperatury, oprócz ustawień na maksymalne chłodzenie. Rozmawiałem również z gośćmi od kodowania iDrive i stwierdzili, że to z programem nic nie ma wspólnego. Wychodzi na to że hinduscy inżynierowie BMW nie do końca rozkminili temat... /EDIT/ Znalazłem ciekawe wyjaśnienie problemu tutaj: https://www.bimmerfest.com/threads/ac-issue-with-windshield-blowing-hot-air.828732/ Można spróbować wyczyścić kody błędów