Treść opublikowana przez pezet955
-
Przekaźnik Świec e46 320D 136 KM m47
Witam mam problem ze świecami , a może nawet nie ze świecami bo je wymieniałem , problem z przekaźnikiem świec . Mam pytanie , czy to wina przekaźnika ? Podłączyłem multimetr do fajki plus i do masy minus, po przekręceniu stacyjki nie idzie prąd na fajce, dopiero , po odpaleniu jest tam około 11 V . Czy to wina przekaźnika ? Dowiadywałem sie z instrukcji , ze przekaźnik w tym modelu jest pod maska z prawej strony w puszce. Wymieniał ktoś ? Ewentualnie da sie jakoś to pomierzyć ?
-
BME E46 136 KM wymiana wtrysku sterującego
Dzięki wielkie za odpowiedz :) . Reset ustawień poprzez odpięcie klemy itd ? Czy jakoś w inpa/dis ?
-
BME E46 136 KM wymiana wtrysku sterującego
Witam serdecznie wszystkich z forumowiczów bmw-klub! Chciałbym z zapytać , tych którzy wymieniali wtrysk sterujący , lub wiedza cokolwiek na ten temat , czy po wymianie wtrysku sterującego , muszę robić jakaś adaptacje ? Czy wystarczy wymieć i powinno wszystko byc Ok ? Czy trzeba ustawiać jakiś kat wtrysku itd ? Ps czy wtrys sterujący to ten na samej gorze ( pierwszy od szyby )
-
Bmw E46 320D 136Km BŁĄD czujnik wzniosu końcówki wtryskiwacz
Witam , dzis podpiąłem bmw pod delphi , niestety nie mam kabla di inpa , ale wyskakuje mi tylko ten błąd , (5) Czujnik wzniosu końcówki wtrskiwacza . Czy ktoś może powiedzieć mi czy to wtrys sterujący padł ? Mam objawy w aucie , ze mocno dymi podczas wciśnięcia pedału w podłogę, drgania na biegu jałowym , przymulony samochód . Wymiana wtryskiwacze sterującego powinna Pomoc ?
-
BMW E46 113KM Wymiana Filtra Paliwa ( pod maską )
Witam, chciałbym w weekend wymienić filtr paliwa, u mnie j 136 KM silniku , jest on pod maską z prawej strony , kolo pompy wspomagania . Wiem, ze po wymianie filtra układ paliwowy, może sie zapowietrzyć , oglądałem różne filmiki, że zalewają filtr dieslem , i odpompowywuja strzykawą ,aby nie zostalo powietrze, tylko , że to pokazane jest na filtrach metalowch , typu co jest we 150 KM motorze, pod progiem . A ten filtr jest z jakiegoś materiału , lub cienkiej tektury. Czy mam go zalać dieslem? I wypompować przez wąż paliwo, dopoki strzykawka nie będzie pobierała powietrza?
-
Jaki program do bmw e46 pod elm 327
Witam posiadam interfejs elm 327 , na pewno nie obsługuje on. Impy . Wiem ze delphi chodzi pod nim , ale czy są lepsze programy diagnostyczne , które da radę obsłużyć ten interfejs ? Jest to obd2 Chciałbym sprawdzić przepływomierz oraz live data , wiem ze w inpa da radę , ale nie obsługuje ten interfejs inpy
-
Bmw e46 320d 136KM 2001 Brak PINu/ bolca we wtyczce od przep
Witam , mojemu autu brakuje mocy , czasami sie dusi , lub wchodzi w tryb awaryjny przy 130 km/h . I więcej nie chce jechać . Dzis odpialem przepływomierz ponieważ myślałem ze może coś to da, ale moim oczom okazało sie , ze po wyjęciu wtyczki od przeplywki brakuje jednej blaszki w tej kostce . Pierwsza z prawej . Czy może ktoś wie od czego jest ten pin, bo ich jest 5 , wiadomo ze od przepływomierza , dlatego pewnie zle mierzy i ten brak mocy ?
-
E46 320D 113 KM Świece czy tryb awaryjny?
Witam jak odpalę samochód po nocy , obojętnie czy jest zimno czy ciepło , samochód odpala , ale za jakieś kilka sekund spadają obroty i słychać ze chodzi na nie wszystkich cylindrach . Czy to możemy być wina świec. ? Czy to jakiś tryb awaryjny , jak silnik sie rozgrzeje ( wyjdzie za niebieskie pole wskazówka ) to silnik pracuje juz równo . Mogę dodać tez , ze ta dioda od świec raz sie palił 15 sekund i gaśnie , potem jeszcze raz włączam zapłon i podgrzewam . A czasami jest tak ze pali sie tylko sekundę i gaśnie , nie ważne czy jest ciepło czy zimno . Ogolnie im zimniej to powinna sie świecić dłużej ( ze dogrzewa ) a ona czasami dłużej swieci jak jest cieplej , ale to nie zawsze . Raz dłużej raz krótko
-
Zawór EGR zaślepiony pomoc
Ok, mam zaslpeiony, i zamkniety, bo jakby byl otwarty to sapliny by wydmuchiwal (na odlaczonej rurze) , jeszcze pytanie, czy potrzebny jest elektrozawor do egr, skoro mam zaslepiony? Bo chcialem go do Turbo przezlozyc, bo tam mam nie sprawny.
-
Bmw E46 320D 113 KM Dziurawy wydech
Witam. Niedawno kupiłem samochod e46 320 d 113 km i problem polega na tym, ze auto czasami jak sie jedzie zaczyna mulic, faluaj oibroty , skaczą i jest tak jakby duszenie silnika prez kilka sekund, potem jest ok, potem znow dusi , najczesciej jak przyspieszam , z niskoch obrotow, strasznie wolno sie rozpęddza . Dzis podczas gazowania na postoju zobaczylem, ze lecą mi spaliny spod samochodu i rowniez spod maski , oznacza to dziurę zaraz za kolektorem wydechowym , nie jestem pewny ale mozliwe, ze zlącze elastyczne . Czy mozliwe jest to szarpanie i brak mocy czasami przez tą dziure ?
-
Zawór EGR zaślepiony pomoc
Czyli jak mam zaślepiony , to powinien być w środku zamknięty ? Ale ja mam go zamknąć ręcznie ? No bo chyba juz sam nie zamknie sie skoro wężyk od podciśnienia zaślepiony ?
-
Zawór EGR zaślepiony pomoc
Witam dzis rozebrałem swój zawór egr , który mam zaślepiony ( w wężyki wkręcone są śrubki ) Moje pytanie polega na tym czy , zawór zaślepiony wężykami ( czyli juz nie powinen działać ) powinen być s pozycji otowartej ? Czy zamkniętej ? U mnie on jest otwarty , wiec chyba coś jest nie tak ? Wiec wydaje mi sie ze on sie nie otiwera i nie zamyka juz skoro wężyki są zaślepione . Da sie jakoś zamknąć ten zawór manualnie na stałe ? Bmw e46 320d 136 KM
-
E46 320 D 136 KM Dziwny objaw na zimynm silniku
Witam, przed wczoraj kupiłem BMW e46 320D 136 KM . ( Podobno uszkodzone mialy byc wtryski bo koles niby czyscil i samochod lepiej chodził ) - tak powiedzial mu mechanik, bez podlaczania BMW pod komputer. A mianowicie Rano ( temp okolo 2-4 stopni celcjusza ) gdy silnik jest zimny, kiedy zapale BMW, (pali od strzala, nie kiedy trzeba poczekac 2 -3 sek ) slychac jak silnik nie pracuje rowno oraz drga trochę cała buda . Gdy ruszam po chwili odczekania samochod jest strasznie zamulony, nie da sie przekroczyc 2 tys obrotow , a nawet ciezko do nich rozkrecic silnik . Jadac okolo 500 m samochod zaczyna jakby sie dusic , brakuje mu mocy . Kiedy przejedzie sie okolo 900 m ( kreska temp silnika wyjdzie za niebieskie pole ) BMW zaczyna wkrecac sie powyzej 2 tys obrotow ,ale tez czasami ma takie objawy jakby duszenia ( latam jako kierowca w przod i w tyl ) nie wiem jak to napisac. po dluzszej jezdzie jest wszystko ok , tyle ,ze samochod na 1-3 biegu jest w miare wyrywny to od 4-5 juz ma bardzo malo mocy , da sie go rozpedzic do 170 km/h ale trzeba na prawde dlugo dlugo jechac . Rowniez po wcisnieciu pedalu gazu, strasznie kopci na czarno , gdy otworze maskę pod pokrywa silnika jakby wlasnie z wtryskow leci dymek . Strasznie czuc ropę w samochodzie i na zewnatrz . Auto jak jest rozgrzane jedzie ok, ale poprostu jakby sie ciągnęło przyczepkę za sobą 2 tonową . EGR mam zaslepiony . Czy to wina wtrysku czy moze pompy? A moze cos innego? Wiem ,ze na forum nie ma wrozek, i nie da sie zdiagnozowac ,ale moze jakies podpowiedzi, moze mial ktos identyczne objawy?