Treść opublikowana przez gaman1984
-
4.0d - Pacjenta telepie
Patrząc na poduszki sprawdź też koniecznie zawieszenie skrzyni. Może to jej poduszka jest tak bardzo ubita. Z tego co pamiętam to jest jedna, duża +/- za skrzynią (o ile w f06 jest jak w f11).
-
4.0d - Pacjenta telepie
Idź po sznurku. Najłatwiej i najtaniej sprawdzić poduszki. Dosyć łatwo je wymienić a i koszt na allegro to ok. 120 - 150 zł za uzywke albo od 300 w górę zamiennik (polecam FEBI, mają sztywniejszy środek niż ori). Z drugiej jednak strony poduszka raczej nie miałaby by jak wpływać na obroty silnika... Przypatrz się skrzyni. Może pęknieta, sprawdź dane z niej (temp., Błędy)
-
Bmw f11 535d przerywa na zimnym silniku
Oba błędy mogą być jak najbardziej powiązane, a biorąc pod uwagę przypadłość n47/n57 i innych, dotycząca zasyfiania przez egr kolektora dolotowego - na twoim miejscu zajrzał bym tam od razu. Czujnik doładowania masz na samej górze na kolektorze dolotowym po stronie kabiny i ściany grodziowej. Wyciąg go i zobacz co na nim jest. Najprawdopodobniej jest cały zasyfiony przez nagar. Tym samym zasyfiony jest sprawca czyli zawór egr i nie pracuje prawidłowo. Jedno i drugie, jak masz minimum zdolności manualnych zrobisz sam. Przy okazji wyczyść kolektor dolotowy ALBO... sprawdź czy twój egzemplarz nie łapie się na akcje serwisową związaną z chłodniczką egr. Dokładniejsze instrukcje podeślę Ci jutro rano. Teraz pisze z telefonu i wklejanie linków jest conajmniej kłopotliwe.
-
F10 535d dziwna praca silnika na zimnym.
Cześć, Jeśli zdarza się to po dłuższym postoju to obstawiłbym wtryski. Może schodzi ciśnienie z listwy. Jak masz co podłączyć to sprawdź ciśnienie paliwa po takim postoju. Tak mi przyszło jeszcze do głowy... Wiesz w jakim stanie masz EGR i dolot? Może gdzieś się zawiesza zawór egr.
-
szum w głośnikach po zamknięciu samochodu
Pole elektromagnetyczne w pobliżu niekranowanego kabla, ścieżki. Macie. Albo przebicie na przewodach głośników (sprawdźcie czy szum wydobywa się z jednego czy z więcej glosnikow) albo coś nie tak na wzmacniaczu. Zobaczcie czy dywaniki pod fotelami przednimi w okolicach głośników niskotonowych suche.
-
Problem z TMS? F11 LCI
Dzięki wielkie za podpowiedź Panowie! Niestety ani jednego na allegro. Zostaje serwis, z zniżka wychodzi 1320zl netto. Nie najlepiej ale i nie najgorzej ;-)
-
Problem z TMS? F11 LCI
Mam potwierdzone że walniety mam TMS. Lampa jest ok. Miałem przebicie na przewodzie od czujnika poziomowanie. Wracając jednak do TMS to czy orientujecie się czy są zamienniki dla modułów? Tzn. Mam moduł o numerze 7381017. Nie ma na allegro. Można go zamienić na jakiś inny? Mam ksenony ahl.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dzień dobry, Poszukuje modułu TMS AHL 7381017. Vin: WBA5K51060D083533
-
Problem z TMS? F11 LCI
właśnie tego się obawiam... cholera.
-
Problem z TMS? F11 LCI
nie kupowałem modułu. Moduły i osprzęt jest ze starych.
-
Problem z TMS? F11 LCI
Cześć, Czy ktoś orientuje się jak sprawdzić TMS? Sytuacja jest taka że wymieniłem obie lampy, po numerze starych. Osprzęt przerzuciłem ze starych jednak możliwe że TMS w lewej był walnięty (sporo piachu w środku, auto po kolizji). Teraz jest tak że prawa wszystko działa i jest ok a lewa tylko światło mijania i to świeci w niebo. Po przełożeniu TMS-a z lewej do prawej to samo a i w prawa przestały świecić LED-y.
-
Zasilanie na wtyczce maglownicy F11 RWD
Jest dokładnie tak jak pisałeś. Pod terminalem 15 jest bezpiecznik maglownicy. Wymieniony, działa jak złoto. Naprawdę bardzo mi pomogłeś i chciałbym się jakoś zrewanzować. Dziękuję!
-
Zasilanie na wtyczce maglownicy F11 RWD
O! I to jest dobry tip -> terminal 15 pod maską... Bardzo, Bardzo Ci dziękuję! Dam znać po południu jak to wygląda.
-
Zasilanie na wtyczce maglownicy F11 RWD
No nie ma... Albo magia albo pominąłem jakiś element. Rzucę okiem na ICM po dywanikiem od strony kierowcy.
-
Zasilanie na wtyczce maglownicy F11 RWD
Tak, Dokumentnie wszystkie wraz z rozdzielaczem na aku.
-
Zasilanie na wtyczce maglownicy F11 RWD
Cześć, Podpowiedzcie proszę czy na dużej wtyczce na maglownicy AS powinno być zasilanie po zapłonie czy po zapaleniu? Jeśli tak to jakie? 12-14V czy pod 24V? Zasadniczo problem znany i szeroko opisywany na forach jednak przy podobnych objawach (!O) różne rozwiązania, od wymiany magla po przebicie na kablu. U mnie nie ma jakiegokolwiek zasilania na tej wtyczce dużej , wszystkie bezpieczniki ok, na małej wtyczce opór na CAN ok, +14,4 na trzecim pinie. Bmw F11 535d RWD
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Nie, nie. Historia auta jest znana. O wypadku wszędzie cisza bo auto było leasingowane. Po wypadku sprzedaje je leasingodawca przez pośrednika. Mnie tylko zastanawia czy pośrednik coś po drodze nie naprawił żeby całkiem źle nie wyglądało. Najbardziej właśnie ten dach mnie zastanawia. Reszta ok. Jest na wierzchu i widać wszystko.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Ok. Zrobię tak jak piszesz. Historie z ASO mam. Wygląda ok. Nie ma wzmianek o kolizji, wypadku. Sprawdzałem nawet u leasingodawcy. Brak informacji. Myślałem że jeśli faktycznie F10 / F11 tak mają że kurtyny "zasysają" poszycie dachu to od razu dostanę odpowiedzieć że tak mają. Widocznie nie mają. Obejrzę pod spodem auto. Jeśli jest przełamane to musi być to widoczne pod spodem. Na logike: jeśli przełamało na górze w ten sposób to na dole musi być cud.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Cześć, Szukam dla siebie w miarę rzetelnego f11, koniecznie 535d. Lokalny handlarz właśnie przyciągnął 535 313KM. Wszystko wygląda fajnie oprócz jednego małego szczegółu. Auto wyposażone jest w dach panoramiczny i zaraz za dachem po obu stronach są dwie takie same wgnioty. Sprzedający twierdzi że F10 / f11 tak ma - jak strzelają kurtyny - ciągną poszycie dachu w dół. Podpowiedzcie proszę - spotkaliscie się z czymś takim? http://i63.tinypic.com/2qipfsj.jpg