Treść opublikowana przez Karol BMW
-
523i m52 układ chłodzenia
Witam. Sprawa takiego tematu miałem wydmuchana uszczelke pod glowica i naruszony przez to blok, więc postanowiłem wymienić silnik goły słupek osprzęt ze starego. Po wymianie. Wszystko było okej do czasu gdy zaczęło się stwarzać ciśnienie w układzie chłodzenia twarde przewody. Układ odpowietrzony. Pierwszy raz strzelił mi przewód od zbiorniczka do chłodnicy o odpowietrzeniu jakiś czas było ok. Teraz zrobiłem z 50km i zaczęła się gotować przewody twarde jak skała płyn podszedł prawie pod sam korek. Oleju nie ubywalo. Czy to peknieta glowica? Czy może termostat? A może głupi korek od zbiorniczka?
-
523i m52 czujnik wałka rozrządu naprawa
A czy te piny razem z kabelkami da się wyjąć z kostki?
-
523i m52 czujnik wałka rozrządu naprawa
Wystarczy rozciac ten pancerz i pozakladac termokurczki? A sam czujnik jest rozbieralny? Od razu zapytam jak sprawdzić miernikiem ten czujnik? I jakie wartości powinien mieć?
-
523i m52 czujnik wałka rozrządu naprawa
Macie jakieś sposoby na naprawę czujnika polozenia wałka rozrządu? W moim nie ma wcale izolacji na przewodach kupiłem drugi to tak samo. Więc pewnie robi zwarcie. Pytanie czy idzie to jakoś zrobić czy macie jakiś na to patent?
-
523i m52 czujnik temperatury zasysanego powietrza
Już znalazłem myślałem że może nie wpieli po wymianie silnika. Na starym silniku nie było tego błędu. Wymieniłem sam słupek więc wszystko z tamtego silnika przełożone. Tylko teraz pytanie czy jest uszkodzony czy poprostu silnik drugi musi to zaadaptować czy co? Bo skasowaniu błędów te dwa powracają. Komputer pokazuje większe spalanie i jest mułowata czasami też dłużej zakreci przy odpalaniu. Czy to wszytko może być przez ten czujnik? Innych błędów nie ma.
-
523i m52 czujnik temperatury zasysanego powietrza
Po wymianie silnika (słupka) wyskakują dwa błędy 1. Czujnik temperatury zasysanego powietrza 2. Zawór odpowietrzania par ze zbiornika czy coś takiego. Bmw czasem dłużej zakreci i jest zamulone. Czy mechanicy mogli coś pomylić czy czegoś nie podłączyć gdzie szukać tych czujników. Bmw e39 523i 1x vanos 97r.
-
523i m52 wymiana silnika
Raczej będzie sam słupek bez wymiany uszczelek tylko tak jak będzie
-
523i m52 wymiana silnika
Witam. Mam pytanie ile mechanicy krzyczą za wymiane silnika w bmw e39 523i 1x vanos? A Może ktoś ma do sprzedania silnik tylko lubelskie. Przy okazji może jakieś porady, wskazówki co do wymiany.
-
523i M52 nie chodzi na 4 i 5 cylinder
Sprawdził jakoś na swój sposób odpiał wtyczke od czegoś żeby auto nie odpalalo i na słuch niby słyszał ale pojechałem zmierzyć ciśnienie i faktycznie na 4 i 5 cylindrze tylko 2,5bara i słychać bylo podczas mierzenia jak krecilem rozrusznikiem że ucieka powietrze więc uszczelka między 4,5 cylindrem wydmuchana. Czeka mnie wymiana uszczelki pod głowicą :cry:
-
523i M52 nie chodzi na 4 i 5 cylinder
Byłem u mechanika stwierdził że głowice trzeba zdjąć albo uszczelka między tymi dwoma cylindrami wydmuchana albo zawory powypalane
-
523i M52 nie chodzi na 4 i 5 cylinder
Ok spróbuję bo w sumie zapomniałem dodać że sporo kilometrów zrobiłem na uszkodzonym czujnik wałka rozrządu wariowal na gazie gazownik nie mógł go wyregulowac później okazało się jak podłączyłem pod komputer że uszkodzony jest czujnik wymieniłem go pojechałem do gazownika ustawił mi gaz i wszystko było w porządku z tydzień czasu i zaczęło się to dziać dodam że komputer zaczął pokazywać większe spalanie na 100km teraz. Tylko jeszcze zapytam co to znaczy skasować i jak to zrobić adaptacje? A druga sprawa czy to nie zaszkodzi silnikowi żeby zrobić adaptacje i tak jeździć gdzie chodzi na 4 Gary i na wysokich obrotach klekocze?
-
523i M52 nie chodzi na 4 i 5 cylinder
Witam. Problem polega na tym że nagle bmw przestało chodzić na 4 i 5 cylinder. Cewki sprawdzone, świece sprawdzone są sprawne iskra jest. Przy wyższych obrotach w czasie jazdy słychać klekot z silnika na biegu jałowym tego nie ma. Bmw chodzi tak samo na gazie jak i benzynie. Komputer żadnych błędów nie pokazuje, check się nie świeci. Odpala od strzała obroty nie faluja. Może ktoś podpowie od czego zacząć co sprawdzać co to może być. Z góry dzięki pozdrawiam.