Skocz do zawartości

kocixx

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. U mnie w aucie też umarł czujnik położenia wałka rozrządu (Siemens), kupiłem zamiennik Delphi SS 10904 i po założeniu silnik odpalił ale na 4 gary.... Komputer pokazał błąd zapłonu na 4 i 5 cylindrze, dodatkowo auto jechało dopóki czujnik się nie nagrzał.... potem silnik off i po ptokach.... Więc zamienniki odpadają.....niestety
  2. U mnie po dwóch miesiącach od zakupu: - pompka spryskiwacza, wymieniona na nową (febi) - przewód gumowy płynu chłodzącego, wymieniony+nowy płyn -termostat i uszczelka obudowy termostatu, teraz obie części nowe -czujnik położenia wałka rozrządu, wymieniony na...inny I na razie tyle....
  3. kocixx odpowiedział(a) na kocixx temat w E39
    Czujnik wymieniony, auto odpaliło, ale jest dziwna sprawa. po odpaleniu silnik pracuje jakby nie na wszystkie cylindry, obrotomierz na luzie dochodzi do 3 - 3.5 tys obrotów.... Ale po np. 3 odpaleniu jest wszystko ok, działa jak należy. Dziś rano jadąc do pracy odpalił poprawnie, po drodze go zgasiłem i zaś był problem z odpaleniem, chyba za 5 razem załapał.... Zobacze co powie komputer... Błędów było co nie miara :P 8 czujnik masy powietrza 12 sygnał czujnika położenia przepustnicy 2 zapłon - cylinder 4 212 układ Vanos - usterka mechaniczna (wykręcałem go przy wymianie czujnika wałka rozrządu)
  4. kocixx odpowiedział(a) na kocixx temat w E39
    Po podłaczeniu kompa wyszły dwa błędy: -czujnik położenia wałka rozrządu -czujnik temperatury cieczy chłodzącej.... ufff, całe szczęście, że nie rozrząd..... :wink:
  5. kocixx odpowiedział(a) na kocixx temat w E39
    Wg wskazań poziomu paliwa, tego jest około 15 litrów. przy przekręcaniu zapłonu słychać pompę paliwa pod siedzeniem i widać, że działa linka sterująca...przepusticą?...
  6. kocixx odpowiedział(a) na kocixx temat w E39
    Zapomniałem dopisać, rozrusznik kręci i to normalnie. Nie słychać żadnych oporów podczas jego pracy.
  7. kocixx opublikował(a) temat w E39
    Witam, na początku witam wszystkich i szybko napiszę co sie stało... Moje BMW E39 523i sedan, 1997rok produkcji, 280823 km przebiegu, 170 KM, silnik M52 (chyba), manualna skrzynia. W tamtym tygodniu wymieniony olej i wkład filtra, klocki hamulcowe z przodu, przewód cieczy chłodzącej (ten z tyłu silnika), termostat i obudowa termostatu. Wczoraj po wyjeździe spod domu i normalnym odpaleniu silnika, jechałem na zakupy. Po przejechani około 3-4 km podczas włączania się do ruchu, zmieniając z dwójki na trójkę, silnik zgasł, obrotomierz pokazał zero obrotów i zapaliła się kontrolka sygnalizująca brak płynu hamulcowego (czerwony wykrzyknik w kółku). I od tego momentu nie da się odpalić silnika, trzymając zapłon kontrolka nie gaśnie i obrotomierz nie reaguje.... :cry: Auto zaholowane pod garaż i... tu koniec pomysłów. Dziś znajomy mechanik rzuci na nie okiem.... Proszę o jakieś pomysły lub sugestie...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.