Treść opublikowana przez Kolo_318i
-
Licznik w 318i ?? pytanie do posiadaczy 318i:)
mój jak na 92r miał przy kupnie w czerwcu 206tys km
-
lekko wieje zimnym powietrzem przy dźwigni zmiany biegów
Też tak mam, co to do chol....y może być?
-
BMW dla 18-sto latka ??
Popieram sam mam 21lat i prawko od 5 miesięcy a Bmka to moje pierwsze autko. Silnik o pojemności 1,8 daje dużo frajdy w przciwieństwie do grande punta "L" i na początek wystarczy. Pojeździsz rok, dwa i sam zobaczysz na co cię stać. Ja przy wyborze auta wahałem się pomiędzy 2,0 a 1,8 i wybrałem 1,8(mniejsze zło). Pozdro i nie kupiuj 1,6, bo nakleisz znaczek MPower, przykleisz kawałek rynny spustowej to tłumika i będziesz próbował naśladować R6.
-
[Exx] Rozrząd + Mobil = wielki klekot!!
No cóż ja złego słowa nie powiem jak na razie o tym Mobilu 10w40 półsyntetyk, zrobiłem 4 tys km na silniczku m40 przebieg na zegarze 210tys a ile w rzeczywistości to nie wiem.
-
zmiana opon na zimowe
Ja założyłem wczoraj na wypiachowane stalówki 4xPirelli Snow....coś tam zobaczymy, a wymiary to 195/65R15 w sumie dałem 1300zł
-
mat czy polysk na stalowkach
Koszty jakie poniosłem: - jednej używanej felgi to 50zł -piaskowanie 30zł(po znajomości ale i tak sądzę że więcej bym normalnie nie dał) -malowanie za całość 80zł( również po znajomości ale w rzeczywistości to biorą 40zł za sztukę, piaskują wtedy gratis) I jeszcze jeden dość niemiły wydatek to prostowanie jednej felgi która okazała się krzywa po malowaniu, oczywiście koszty ponieśli "malarze" 30zł
-
mat czy polysk na stalowkach
Ostatnio dałem felgi stalowe do piaskowania i malowania piecowego (proszkowego) na czarny połysk, efekt powalający. Wulkanizatorzy którzy zakładali mi zimówki mówili że jeszcze tak ładnych felg odmalowanych nie widzieli. Ps przy okazji podczepiam się pod temat i chciałbym się was zapytaż o takie wynalazki jak śruby zabezpieczające przed kradzieżą np po jednej takiej do każdego koła są takie na allegro czy warto coś takiego zakładać???
-
Problem z kontrolka oleju
Witam Chce wam powiedzieć, że usterka naprawiona. Winny był filtr oleju, silnik teraz pracuje ładnie i cichutko jak na takiego dziadziusia z 400tys przebiegiem i w dodatku na gaz. Także temat zamknięty :hand:
-
Olej polsyntetyk do M40???
Chciałbym zasugerować fakt iż głowicy się nie szlifuje tylko planuje, ja mam pół syntetyk Mobila 10w40 i śmigam już 4tys. Dodam tylko jeszcze, że nie wiem jaki był poprzedni olej i ten wlałem na czuja, a silnik mam taki sam jak Ty. Pzdr
-
chłodzenie silnika wentylator/wisko
Podpinam się pod temat w moim e36 1.8 m40 zaczęło głośno chodzić visco z tego co zaobserwowałem to z tyłu od strony pompy wody odgięła sie taka blaszka jak by od łożyska. Podejrzewam, że właśnie jakieś łożysko siadło, czy da to się wymienić czy visco stanowi jedną całość? Dodam, że silnik ma temperaturę normalną ale kto wie do kiedy, już sie obawiam i rozglądam za wymianą bądź też naprawą...
-
Pytanie, most, łożyska...
Witam Rekiniasty e21 318, 4 biegowy 1982r, domaga się wymiany bądź też regeneracji tylnego mostu. W związku z tym moja prośba Do was, Czy moglibyście powiedzieć mi jakie łożyska do tego mostu i ile ich potrzeba?? Podejrzewam, że są tam co najmniej 3 łożyska, nie znam ich wymiarów, a także wymiarów ewentualnych uszczelniaczy, których na pewno wymiana będzie konieczna. Czy istnieje jakaś książka serwisowa (elektroniczna) w necie?? Za odp z góry wielkie dzięki,
-
Problem z kontrolka oleju
Ok dzięki Panowie ale mnie martwi inna rzecz w związku z tą kontrolką ponieważ dopóki ona nie zgaśnie strasznie "trzepie" zaworami a po tym jak kontrolka gaśnie ucichają...
-
Problem z kontrolka oleju
Czy może być to wina źle dobranego filtra oleju??, ostatnio tak myślałem i przypomniało mi się, że jakiś inny dali (z innymi parametrami niż katalogowy)... co Wy na to??
-
Problem z kontrolka oleju
Sugerujesz coś związanego z układem cylinder tłok, czyli pierścienie itd...??
-
Problem z kontrolka oleju
Witam Problem, który dotknął rekinka mojego ojca jest dość poważny i nie wiadomo jak się skończy, chodzi to oczywiście o nie gasnącą kontrolkę oleju zaraz po odpaleniu. Na co to może wskazywać pompa oleju?? zły olej?? Zgasza sie dopiero po jakieś 20sekundach, motorek to chyba M10 1,8 benz rocznik 83, olej elf 15w40 minerał. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być?