Treść opublikowana przez bobwoj
-
F25 opony lato 2020
Także posiadam opony Hankook HRF 245x45 r19 przód i 275x40 r19 tył. Ciśnienie zalecane z tabliczki 2.2 przód i 2.5 tył. Zastanawiam się, czy z przodu nie dać 2.3 ze względu na masę auta. Czy ktoś ma doświadczenie w tym względzie?
-
Opony letnie do 3 g20. Wasze opinie?
Jeżeli runflat z * to najlepszy stosunek jakości do ceny ma Hankook. Jeżeli nie runflat to dla mnie najlepszą oponą jest Michelin Pilot Sport 4. Duży rant ochrony, świetny parametry i fajny wygląd, występują także z homologacją BMW. Zresztą są to opony typu performance oferowane w niektórych modelach podczas zakupu w konfiguratorze jako pierwszy wybór BMW.
-
Opony FSL Z RANTEM Ochronnym
Często są błędy w opisach. Miałem przypadek, że na Oponeo nie było informacji o rancie ochronnym, natomiast po kontakcie z Pirelli Polska okazało się, że rant występuję. Przy tych rozmiarach w przypadku Pirelli powinien być rant ochronny. Bridgestone Alenza były bez rantu ochronnego i oprócz braku ochrony felgi wygląd też jest mało atrakcyjny. Opona wygląda wówczas jak balon i kojarzy się z old mobilami, mi to się nie podoba.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Czy do NEXT też jest aktualizacja?
-
Pomoc w wyborze oleju
Jeżeli nie jesteś ekspertem w doborze oleju kieruj się zasadą, że olej ma spełniać normę producenta, w twoim przypadku BMW LL04. Jeżeli spełnia możesz spać spokojnie. Nie zależenie od zastosowanego oleju pamiętaj, aby skrócić interwały wymiany do 8 - 12 tyś km zależnie od sposobu jazdy. Zapomnij o long life nawet przy super hiper oliwach.
-
Opony – co wszyscy polecacie
Ja podchodzę do tematu w ten sposób. Po pierwsze opony z homologacją BMW, czyli tzw. z gwiazdką, koniecznie przy ogumieniu mieszanym i xdrive. Jeżeli chodzi o producenta to każdy ma swoje preferencje, Michelin, Pirelli, Goodyear, itp. Ja zwracam uwagę, aby opony miały rant ochronny na felgę, widziałem Bridgestone Alenza przy nowej X5 z homologacją i runflat bez rantu i średnio to wyglądało, takie balony. Mam bardzo dobre doświadczenia z Hankook Ventus S1 Evo2 K117B Runflat *. Ciche, komfortowe, chociaż mają mniejszy rant niż moje poprzednie Pirelli Pzero PZ3 runflat *.
-
jak zaprogramować przegląd w elektronicznej książce serwisow
Jaki wówczas kod serwisu się pojawią?
-
Nowe opony
Ja podchodzę do tej kwestii w ten sposób. Jeżeli producent w danym modelu przewidział wybór przy zakupie RFT lub Non RFT, wówczas ja też mogę żonglować. Jeżeli jednak w danym modelu nie było możliwości zakupu non rft wówczas ja też nie eksperymentuję. Zawieszenie, układ jezdny, zostały zestrojone do opon rft, co było już niejednokrotnie pisane. Z drugiej strony przy braku Xdrive, lub przy oponach w tych samych rozmiarach na dwóch osiach można się pokusić o dobrej klasy opony premium jak Micheliny PSS4 i nie powinnyśmy odczuć dużej różnicy. Zazwyczaj ludzie odczuwają dużą różnicę na plus przy zmianie starych zjeżdżonych RFT na nowe nonRFT. Tylko ta zmiana na plus polega na wymianie starych na nowe. Ja wymieniłem stare zużyte Pirelli Pzero RFT na nowe Hankook Ventus RFT i jest o niebo lepsza jazda. Tylko to nie znaczy, że Pirelli są gorsze od Hankook.
-
Nowe opony
Potwierdzam, mam E84 na zwykłych i jest ok. Natomiast F25, które także użytkuję jest całkowicie inaczej zestrojone. Jazda na zwykłych oponach jest nieprzyjemna, mało precyzyjna. Te same spostrzeżenia ma kolega przy F30. Nigdy więcej non-rft w serii F. Co do Michelin, różnica może wynikać ze zużycia. Pewnie zastąpiłeś używane Micheliny nowymi Conti.
-
Jakie AdBlue
Obojętnie, Adblue to wodny roztwór mocznika.
-
jak zaprogramować przegląd w elektronicznej książce serwisow
Tak jak w temacie. Mam X3 F25 2015 rok z elektroniczną książką serwisową. Czy istnieje możliwość samodzielnego zaprogramowania przeglądu tak aby pokazał się wpis informujący o dacie, przebiegu i wykonanych czynnościach? Wiem, że jak robi to nieautoryzowany warsztat np. Bosch Service, takie wpisy się pojawiają, jedynie przy kodzie ASO pojawiają się same zera.
-
Pomiar poziomu oleju w silniku.
Wypompuj za pomocy strzykawki i rurki igielitowej ok. 200ml oleju i sprawdź stan. Będziesz wiedział, czy działa.
-
Jaki producent oryginalnego filtra do obiegu wewnętrznego
Wymieniłem filtry obiegu wewnętrznego w moim F25, ku mojemu zdziwieniu na oryginalnie zamontowanym filtrze jest nazwa producenta MANN Filter oraz VALEO. https://zapodaj.net/234f886f877c0.jpg.html https://zapodaj.net/e59603efd3a8c.jpg.html Kto jest w takim przypadku producentem filtra? Mann, czy Valeo?
-
Opony FATE zna ktoś?
Z tańszych mogę polecić Dębice UHP.
-
Xdrive: opony homologacja
Właśnie po to jest homologacja, żeby mieć pewność, że obwód jest w tolerancji przewidzianej przez producenta. Bez homologacji nigdy tej pewności nie ma. Co nie znaczy, że nie można trafić na komplet, który będzie się mieścił w tolerancji, czy to runflat, czy bez. Niestety to, że jeden kolega miał szczęście i trafił, nie znaczy, że ktoś inny także trafi. To jak z totolotkiem, to, że jeden wygrał nie znaczy, że drugi też wygra :-).
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Ja kupowałem oryginalny BMW TWINPOWER 5W-30 z aukcji poniżej. Oryginalny olej BMW sprzedawany przez ASO VW: https://allegro.pl/oferta/olej-bmw-twinpower-turbo-longlife-04-5w30-1l-10885143097 cena nie zabija :-)
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Nie zmieniaj. Masz zastosowany bardzo dobry olej. Proponowane przez Ciebie nie są lepsze. Shell stosuje oleje bazowe GTL, które charakteryzują się dużą czystością. Jeżeli koniecznie chcesz zmienić i nie przeszkadza Ci brak normy LL04 to polecam: Mobil 1 X3 0W-40 (mocniejszy skład z molibdenem) https://www.oil-club.ru/forum/topic/36475-mobil-1-esp-x3-0w-40-svezhee/ lub z normą LL04 - Ravenol REP 5w30 lub do mocnego upalania Ravenol RUP 5w40.
-
jaki filtr kabinowy do X3 F25 2015 rok, etk pokazuje dwa
Co jaki interwał BMW zaleca wymieniać te filtry?
-
jaki filtr kabinowy do X3 F25 2015 rok, etk pokazuje dwa
Tak jak w temacie. W ETK występują dwa kody jeżeli chodzi o filtr kabinowy dla mojego VIN: Mikrofiltr z węglem aktywnym - 64 31 9312318 Kpl. mikrofiltrów obiegu powietrza - 64 11 9237159 Jaka jest różnica? Który powinienem zastosować, dlaczego są dwa różne?
-
Jaki ciśnienie w ogumieniu mieszanym 245/45 r19 i 275/40 r19
Jakie ciśnienie stosujecie w X3 F25 xdrive? Na słupku jest informacja 2.2 przód, 2.5 tył. Zastanawiam się czy nie dopompować przodu do 2.4 ponieważ zauważyłem, że po jeździe tworzy się czarny pierścień na brzegu opony. Jakie są wasze doświadczenia?
-
Nowe opony
To publiczne forum, te pytania się powtarzają i inny często szukają takich samych informacji. Wiem po sobie.
-
bezdotykowe otwieranie tylnej klapy
Ja mam wersję poliftową z 2015 roku i u mnie ta opcja jest. Natomiast kolega ma wersję przedliftową z 2011 roku i u niego nie ma tej funkcji, pomimo posiadania systemu bezkluczykowego i elektrycznej klapy. Po rozkodowaniu VIN ja i on mamy takie same kody wyposażenia, jeżeli chodzi o dostęp bezkluczykowy i elektryczną klapę.
-
Nowe opony
Ja zakupiłem: Hankook Ventus S1 Evo2 K117B 275/40 R19 101 Y *, MFS - tył Hankook Ventus S1 Evo2 K117B 245/45 R19 98 Y *, MFS - przód wahałem się pomiędzy tymi Hankook a Pirelli Pzero PZ4, które były 500zł droższe i które miałem poprzednio. Hankook przy moim stylu jazdy niczym nie odbiegają Pirelli. Jedynie co zauważyłem to Pirelli ma większy rant ochronny na felgę. Mogę polecić Hankook, ciche, komfortowe.
-
DPF-błąd zbyt częstego wypalania 4667
U mnie po dodaniu świeżego powietrza w adaptacji EGR zwiększyło interwały wypalania. Ustawiłem maks, czyli u mnie +7.
-
bezdotykowe otwieranie tylnej klapy
Panowie mam pytanie. Czy w X3 F25 2011rok wersja przedliftowa było w standardzie wraz z komfortowym dostępem (bezkluczykowe otwieranie i elektryczna klapa kody wyposażenia 0316 i 0322)bezdotykowe otwieranie tylnej klapy, czyli poprzez wymach nogą pod zderzakiem?