-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Aha czyli obojetnie który z tych 3 wymienionych. Hmm jednak chyba nie ma co patrzec na to co w broszurach bo ksiazeczka mowi ze 5w30 i koniec. Dziękuję bardzo za konkretną odpowiedz. P.S. A sluchajcie, myślicie że odczuje różnice na jednym z w. wymienionych olejow? Bo aktualnie jak mowilem jezdze na 5w30. Nie wiem... kultura pracy czy spalanie? Bo te 14l przy spokojnej jezdzie to chyba troszke duzo jak na 520
-
[E39] Wyjscie na 230V najlepiej w bagażniku.
Witam. Mam e39 2002r. I jedyne czego mi brakuje, to możliwości odtwarzania muzyki ze smartfona. Moje jedyne opcje to radio, kasety lub zmieniarka w bagażniku na 6 audio cd. Próbowałem już wszystkiego - kasety z kabelkiem jack, różne transmitery fm i ciągle lipa. Jakość tragedia. A że mam duszę wynalazcy i konstruktora, to i tym razem wpadlem na (wydaje mi się) genialny pomysł, jednak potrzebuje waszej pomocy. Kupiłem sound bar z bluetooth. Mam zamiar wpasowac go z tyłu w kanapę (między opieradło, a zagłówki) Jedynie co potrzebuje, to wyjscie 230V jak w domu w ścianie. Najlepiej gdzies w bagażniku. Może jest jakieś inne rozwiazanie? Dodam że dane sound bara to: Moc muzyczna: 16W Power consumption: 10W Może jest jakaś opcja podpiąć sie bezpośrednio do akumulatora? Albo jaki transformator lub adapter? Dodam że sound bar zakupiony jedynie w tym celu wiec wszelkie przeróbki możliwe. Zapraszam wszystkich do rozmowy i z gory dziekuje za wszelkie rady.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Witam wszystkich serdecznie. Model: E39 Silnik: M54 B22 Przebieg: 170 000 km Styl jazdy: agresywny Użytkowanie: głównie miasto (1,2,3 bieg), krotkie dystanse, głównie na zimnym Zużycie bieżące: 14-17 l/100km Instalacja LPG: nie DPF: nie Dotychczas: Nieznany 5w30 z firmowej beczki. Prosiłbym o najlepszy olej dla w. wymienionego kandydata. Dziękuję uprzejmie. P.S. Kasa nie gra roli.
-
520i 170 Modyfikacja wydechu
Witam. Mam e39 520 170km i jak dla mnie jest za cichy. Wczesniej mialem civica z rynną może dlatego. Caly układ jest zdrowy, seryjny z nierdzewki. Mam do dyspozycji podnosnik i spawacza w nierdzewce. Co byscie przerobili, ewentualnie wycieli lub podmienili na przelotową rure, żeby lepiej brzmial? Może ktos zna jakis filmik na YT z taka modyfikacją? Jakies pomysly? Dziekuje za wszelkie komentarze.
-
520i Upgrade sprzegla.
Takiego kupilem, około 2 miechy temu. Tak cos czulem na poczatku ale sam nie chcialem w to wierzyć, ale jest coraz gorzej i nie chce uszkodzić dwumasy.
-
520i Upgrade sprzegla.
Witam Posiadam e39 520 2002r 170KM. 170000km. Slizga mi sie sprzeglo. Wiec chce wymienic caly zestaw (tarcza, docisk, lozysko). I teraz pytanie. Skoro i tak bedzie to spory wydatek, to czy istnieje jakas inna lepsza opcja, np. sprzęgło od 530i (tylko przyklad), albo jakiejs konkretnej firmy? Chodzi o to żeby ulepszyć/usprawnić furke. Dla przykladu- kolega ma focusa ST 2005r i wsadził do niego sprzeglo od RSa no i powiem że po przejażdżce, moge polecić taką modyfikacje. Dziekuje wsYstkim za wszystkie ewentualne pomysly i uwagi. Pozdrawiam. Lad