Treść opublikowana przez thewojciech
-
Check Engine, uboga/bogata mieszanka, wypadanie zapłonu
Ok, rozumiem Zastanawia mnie jeszcze czy odma ogólnie popuszcza powietrze, czy nie ma prawa z niej nic wyjść i po prostu wszystko wraca do dolotu ?
-
Check Engine, uboga/bogata mieszanka, wypadanie zapłonu
Dałem na sprawdzenie ciśnienia i ponoć jest 3,5 bara na listwie. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak odma jest nieszczelna, to może być tak, że zaciąga mocno lewe powietrze ? Dmuchałem wczoraj w dolot samym powietrzem i słychać było jakby właśnie przez odmę sobie ono uciekało.
-
Check Engine, uboga/bogata mieszanka, wypadanie zapłonu
Więc tak : Przepływomierz na wolnych obrotach pokazuje od 3,6 do 4.0g/s poboru tlenu. Sondy lambda przed katem budzą się dopiero po wciśnięciu gazu. Na wolnych obrotach cały czas 0,0V. Korekty paliwowe na wolnych obrotach +28 cały czas. Czy ktoś wie jak pracują sprawne sondy przy odpiętym przepływomierzu ?
-
Check Engine, uboga/bogata mieszanka, wypadanie zapłonu
Dzisiaj sprawdzę inną przepływkę i zobaczymy czy to to.
-
Check Engine, uboga/bogata mieszanka, wypadanie zapłonu
Dzień dobry, Od samego początku po zakupie auta M54B22 + LPG borykam się z problemami wymienionymi w temacie, a mianowicie : - Zapala check engine - błędy to zbyt uboga lub zbyt bogata mieszanka, wypadanie zapłonu na cylindrach - nie ma klucza na jakim, po prostu wypadają czy to na wolnych obrotach czy podczas jazdy. Jestem po uszczelnieniu całego silnika + dolotu, wymianie odmy, wymianie disy, cewek, świec, katalizatorów, czyszczeniu przepustnicy i krokowca, wymianie sond lambda 4 szt (chińczyk NTY, żeby sprawdzić czy to sondy po wymianie katów) i jak wypadało tak wypada. Przepływomierz firmy magneti marelli pokazuje prawidłowe wskazania ~14-16kg/h powietrza. Z tego co zauważyłem, to sondy po odpaleniu i zostawieniu na wolnych obrotach, wskazują wartości 0,4V i w miarę rozgrzewania silnika woltaż spada do wartości około 0,01-0,02V. Przy dodawaniu gazu wskakują do 0,8V, przy jednostajnej prędkości ponownie spadek do 0,01-0,02. Sondy za katalizatorem cały czas wiszą na 0,02. Katalizatory to zamienniki. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ? Czy może mieć to związek z uszkodzonym vanosem ? Czy w układzie w miarę rozgrzewania zwiększa się ciśnienie i gdzieś może dalej ciągnie lewe powietrze i dlatego to napięcie spada ? Czy może to mieć związek z kompresją silnika, której jeszcze nie sprawdzałem ? I czy woltaż sond powinien cały czas oscylować w okolicach 0,4V, czy nie ma reguły ?
-
Opis Pinów zamka bagażnika e39 Sedan
Rozumiem, że po przekręceniu kluczyka w zamku bagażnika, centralny powinien się otwierać lub zamykać?
-
Opis Pinów zamka bagażnika e39 Sedan
Dziękuję. Te skróty Br/GN to kolory kabli ?
-
Opis Pinów zamka bagażnika e39 Sedan
Dzień dobry, To mój pierwszy post na forum. Szukałem po opisach ale nie znalazłem podobnego tematu. Czy posiada ktoś może opis kabli wchodzących do klapy bagażnika lub może podać mi kolory kabli wchodzących do zamka klapy bagażnika ( nie tego gdzie sie wkłada kluczyk ). Chodzi o to, że poprzedni użytkownik sam lutował zamek i nie było tam tej 4 pinowej wtyczki, tylko jakieś 2 kable spięte i zlutowane razem i jeden luźny. Dorobiłem sobie wtyczkę, ale nie wiem jak poskładać te wszystkie kable do kupy. Poskładałem je tak, że jak mam zamknięty bagażnik na kluczyk, a otwarty samochód, to po wciśnięciu przycisku na klapie zamyka mi się samochód, a jak przekręcę bagażnik kluczykiem na otwarty, to po wciśnięciu przycisku otwiera mi się samochód. Będę wdzięczny za pomoc, bo męczę się już z tym 3 dzień. Pozdrawiam
-
Awaria centralnego zamka z pilota
Podłączę się do pytania. Gdy kupiłem BMW z uszkodzoną pompą ABS i paroma innymi pierdołami, nie działało mi otwieranie pojazdu z pilota ( z przekręcenia działało ). Dodam jeszcze, że zamek bagażnika był uszkodzony i naprawiany po Januszowemu ( wymieniony już na sprawny. ). Sprawa jest taka, że po naprawie auta udało mi się zakodować kluczyk ( nowe baterie ), ale podczas zabawy w otwieranie szyb i szyberdachu z pilota nagle wszystko przestało działać. Kluczyk przy wciskaniu daje znaki życia, ale nie mogę go zakodować. Miał ktoś może podobny problem ? Czy bagażnik może mieć na to jakiś wpływ ?