Treść opublikowana przez Dzakart
-
Chiptuning F48
No jak ze skrzynia Pe.te? Wcześniej pisałeś, ze wytrzymuje 450 nm, a później piszesz o modyfikacjach podnoszących moment do nawet 550 nm?
-
Nowy cennik i niewielkie zmiany w wyposażeniu
Jestem przekonany, ze nie będzie aktualizacji do nowej wersji dla aut sprzed 07.17.
-
Chiptuning F48
Bardzo ładne wyniki tu nam się robią :) Ja zaraz po zakupie, tez wstępnie podjąłem rozmowę nt. chip tuningu z Cinsoft w Gliwicach. Marcin mówił, ze dla 2.0D ze 190 można uzyskać poziom 220-230 czyli pułap seryjnego 2.5D. Niestety odkąd mam X1 o charakterystyce wozu drabiniastego odpuściłem sobie wszelkie modyfikacje. Z SUVa sportowego wozu się nie zrobi, to zdecydowanie auto o charakterystyce stonowanej i spokojnej jazdy. Ilekroć mocniej przycisnę pedał gazu fizyka daje mi bezwzględnie do zrozumienia, ze Alfa Romeo to to nie jest :(
-
Opcjonalne nagłośnienie - czy warto?
Mam HK i gra duzzzoooo lepiej niż HiFi w X5.
-
Raporty spalania
2.0d xDrive - 7.5 średnia z 3600 km od nowości :(
-
iDrive 5 w X1?
Nie sadze. Ta będzie dostępna raczej tylko w nowych samochodach X1 MY2018.
-
Nowy cennik i niewielkie zmiany w wyposażeniu
Myślę, ze największa zmianą w modelach MY2018 jest rezygnacja z dotychczasowego dostawcy 6 i 8 biegów skrzyń Aisin na rzecz 7 biegowej skrzyni typu DCT (coś na wzór VW DSG). Dotyczy to wszystkich aut grupy BMW na platformie UKL. Z tym wiąże się również zamiana wyglądu lewarka na wzór tego z modeli wyposażonych w ZF: http://www.bmwblog.com/2017/05/12/bmw-add-seven-speed-dual-clutch-transmission-ukl-models/ Na forum Bimmer twierdzą, ze to uwstecznienie pod naciskiem "ekoswirow" i księgowych. Ponadto, auto zyska dotykowy ekran na ten jaki już można spotkać w nowym Mini Countryman.
-
Zakup X1 F48 - konfiguracje, ceny, podpowiedzi.
U mnie podobnie (nie zaobserwowałem opóźnionej reakcji na zbliżanie się do przeszkód), chociaż mam wrażenie, że „odświeżanie” stanu czujników u innych producentów potrafi być znacznie szybsze, ale to jest tak subiektywne odczucie, że nie mam zamiaru wyciągać z tego jakichś daleko idących wniosków (chociaż do dzisiaj nie zapomnę tego jak mnie Chargery w USA straszyły długim ciągłym piśnięciem, które oznaczało WŁĄCZENIE czujników, nie kolizję). Może wezmę za przykład moją żonę :D Dziecko w foteliku za mną, żona kończy go zapinać, zamyka drzwi i okrąża samochód od tyłu, dochodzi do przednich drzwi pasażera, a ja dopiero widzę jej echo na czujnikach. Żona wsiada, a moje X1 właśnie "odpikuje" przeszkodę na prawym krańcowym czujniku. Czyli jakieś 1-2 sek. opóźnienia, to wystarczająco by przy prędkościach parkingowych wkomponować się w słupek bądź inny samochód.
-
Zakup X1 F48 - konfiguracje, ceny, podpowiedzi.
O, to mnie zaskoczyłeś, bo moim zdaniem są przeczulone i sygnał ciągły (który by sugerował, że jesteśmy krytycznie blisko przeszkody) pojawia się bardzo wcześnie. Będę za miesiąc na pierwszym przeglądzie, zamierzam reklamować ich działanie. Może rzeczywiście to problem mojego egzemplarza. To podobny wybór jak pomiędzy telewizorem 32- i 50-calowym... Wyświetlają to samo Coś w tym jest :) Tyle, ze na telewizor patrzymy zdecydowanie częściej niz na ekran, na którym wyświetlana jest w zasadzie tylko nawigacja :)
-
Zakup X1 F48 - konfiguracje, ceny, podpowiedzi.
Zauważyłem, ze prócz ostrzeżenia jest jeszcze odcięcie gazu.
-
Zakup X1 F48 - konfiguracje, ceny, podpowiedzi.
Cześć! Od 2 miesięcy używam X1, mogę podzielić się swymi spostrzeżeniami: - zestaw audio HK - działa bardzo przyjemnie i jest wyczuwalna poprawa jakości co do HiFi - polecam - skóra Dakota - przeciętna, plastikowa w dotyku, bardzo łatwo się niszczy. Przy przebiegu 3500 są widoczne przetarcia - nie polecam - podgrzewane fotele - bardzo lubię - polecam - duży ekran nawigacji - szkoda pieniędzy, nie widzę sytuacji gdzie mógłbym go zastosować, jego funkcja jest identyczna jak mniejszego - nie polecam - wyświetlacz Head Up - sympatyczna sprawa, pomocny - polecam - czujniki cofania - tragiczne, mogę wjechać w ścianę i dopiero zareagują, są absolutnie bezużyteczne. Odświeżanie jest tak wolne, ze by spełniały swoją role trzeba chyba pchać samochód - nie polecam, kamera cofania mocno wskazana - podsufitka antracytowa - podoba mi się, nie czuje przytłumienia wnętrza, może dlatego, ze mam jasna skórę - polecam - xDrive - brałem auto już skonfigurowane w salonie wiec nie miałem wyboru ale czuje, ze jest to zbędny wydatek jeśli nie pokonujesz trudnych terenów. Na asfalcie przedni napęd wystarcza.