Treść opublikowana przez barku123
-
Kapanie przy automatycznej skrzyni biegów.
Z jednej strony jest miska cała w oleju. Też tak podejrzewam że coś źle skrecone. Wymienie ta tulejke też żeby pozniej nie rozbierać jeszcze raz. Dzieki i dam znać jak tam się skonczyło.Auto jutro idzie do mechanika.
-
Kapanie przy automatycznej skrzyni biegów.
Dzis byłem u mechanika i cała miska zapluta olejem, wierzyć sie nie chce. Zapłaciłem za usługe w zeszłym roku z częsciami 500 funtów :( Możesz kolego powiedzieć o jakich uszczelnienieach mówisz, bo miska jest zintegrowana z uszczelka, czyli co ta tulejke nr 1 wymienić koniecznie i co jeszcze???
-
Kapanie przy automatycznej skrzyni biegów.
ok dzieki zobacze, w tym samym czasie opublikowaliśmy post...
-
Kapanie przy automatycznej skrzyni biegów.
Gdzies wyczytałem że tej tulejki usczelniającej ( nr.1 na schemacie który wkleił kolega) zwaną "Hilza" samej nie da rady wymienic bo misa olejowa ja trzyma od środka... Wiąże się to ze sciągnieciem znowu misy olejowej, czyli koszt nowej misy, oleju i robocizna :( Wiecie może czy to są jakieś brednie, czy raczej niestety tak jest??
-
Kapanie przy automatycznej skrzyni biegów.
Dzieki kolego za szybką odpowiedz. Wierzyć mi się nie chce bo miałem zmieniany pare miesiecy temu olej w skrzyni razem z miską bo w tej skrzyni tak trzeba.... Można to jakos reanimować, czy trzeba nową miske razem z uszczelnieniami ??
-
Kapanie przy automatycznej skrzyni biegów.
Witam ,moje bmw e92 n52 b25. Od kilku dni zauważyłem, że przy końcu miski olejowej skrzyni biegów(bliżej tyłu auta) zbieraja sie co jakis czas krople. Nie wiem czy jest to olej ze skrzyni, niby jest to lekko oleiste , ale klarowne. Dzis podniosłem auto do góry i starałem się zaobserowac skąd to leci, ale jak na złość narazie nic nie ma. Słyszałem że tamtędy moga skropliny z klimy uciekac?? Co o tym sądzicie? Z góry dzieki
-
Jaki silnik do e90?
Jeżeli N52 to tylko N52N. Z tego co czytałem na zagranicznym forum ich problem z pierścieniami nie dotyczy, zostają tylko cykające popychacze. N52N charakteryzuje się czarną obudową silnika i odmą wbudowaną w pokrywę zaworów. Produkowane z tego co się orietuje od drugiej połowy 2007 r.
-
N52B25 brakuje mocy ? Valvetronic ?
Z tego co się oriętuje Disa nie sprawdzisz w INPA, bo możesz słyszac czy się obracają czy nie, ale nie oznacza to że są sprawne. Klapka musi siedzieć nieruchomo i jedyny sposób żeby to sprawdzić to wyjęcie ich i manualne sprawdzenie. Co do zestawów naprawczych to jest super rozwiązanie bo jedna DISA w ASO kosztuje 1000 zł.
-
Przegrzewanie się E92 325i N52B25
Mi generalnie pompa nie padła, ale wymieniłem prewencyjnie. Przebieg 84 tys mil. Miałem zalany fioletowy płyn , także widać że był już wymieniany. Nowy wlałem 3 litry koncentratu BMW i reszta woda zdejonizowana.
-
Przegrzewanie się E92 325i N52B25
Też tak mysle bo na wszystkich filmach na youtube, termostaty nie wymieniane od nowości sa koloru srebrnego.
-
Wymaina płynu chłodzącego termostatu i pompy
Panowie pomocy-wszystko podłączyłem, próbuje odpowietrzać a pompa ani drgnie :( Słychać ją tak jakby jakieś napięcie tamtędy szło ale nie odpowietrza i [BAD]. Myślicie że nowa pompa walnięta??
-
Wymaina płynu chłodzącego termostatu i pompy
Link do tego zdjęcia :) Powiedzcie prosze co odkręciłem?? http://www.fotosik.pl/zdjecie/69a97da5e7c63b2f
-
Przegrzewanie się E92 325i N52B25
Koledzy sorry za podłączanie się do tematu, ale wiecie może czy oryginalny termostat w silnikach n52 był srebrny taki jak pompa, czy dawali tez czarne. U mnie jest czarny i w miare swieżo wygląda, także nie wiem czy wymieniać go tez. Dodam że pompa od nowości napewno bo jest na niej data produkcji. pozdrawiam
-
Wymaina płynu chłodzącego termostatu i pompy
Wrzuciłbym zdjęcie bo mam, ale nie wiem jak...
-
Wymaina płynu chłodzącego termostatu i pompy
Dzieki wielkie , ale tak się zastanawiam bo ta śruba od sprężarki nic nie trzyma jest poprostu wkrecona jakby zaslepka. Mam tylko 3 śruby i w takim razie musze kupić jeszcze jedna, a chciałem to dziś poskładac po pracy do kupy :(
-
Wymaina płynu chłodzącego termostatu i pompy
Nie to ie może byc alternator on jest na górze. Może rozrusznik, sam nie wiem. Coś co jest centralnie nad pompa wody.
-
Wymaina płynu chłodzącego termostatu i pompy
Witam, jeszcze raz. Jestem w trakcie wymiany pompy wody i termostatu. Dziś okręciłem pompe wody, górna sruba od pompy to jest jakaś masakra.Męczyłem sie chyba z 2 godziny.... Mam pytanie, ponieważ przez nieuwagę najpierw odkręciłem taką boczną śrubę od alternatora chyba, która znajduje się niedaleko tej górnej śruby trzymającej pompę . Śruba jest taka sama aluminiowa( jak te trzymające pompę) i nie wiem czy musze ją wymienić na nowa czy można dokrecić tą stara. Druga sprawa termostat, odpiąłem dwie szpilki i myślałem że plastikowy wąż się podda, nic podobnego-jakby by przyspawany- macie może jakiś dobry sposób ???
-
Wymaina płynu chłodzącego termostatu i pompy
ok dzięki
-
Wymaina płynu chłodzącego termostatu i pompy
Dzieki kolego, chodzi mi o to czy jechac z procedura odpowietrzania poprzez elektryczna pompe wody( 10 s gaz do dechy), czy dopiero zrobić to pózniej z właściwym płynem??
-
Wymaina płynu chłodzącego termostatu i pompy
Witam , Moje Bmw to 325i n52n 2007r. Jestem nowy na forum.Z góry przepraszam za powielanie tematu, ale niektóre wątki nie chca mi się otworzyc. Przymierzam się do wymainy pompy wody, termostatu i płynu chłodzącego. Chciałbym też przepłukać system wodą zdemineralizowaną. Wiem jak to wszystko zrobić , tylko chciałbym się dowiedziec czy po zlaniu starego płynu wlaniu wody ( w celu przepłukania) musze odpowietrzyc układ przed odpaleniem silnika, czy dopiero odpowietrzyć po zlaniu wody i wlaniu właściwego płynu chłodzącego?? Z góry dziekuje za odpowiedz...