Treść opublikowana przez Bawaria5
-
Pielęgnacja samochodu - co kupić.
Ja mam w swojej stajni : "5" oraz B klasę. Latem ubiegłego roku kolega na tym forum pokierował mnie, że wosk COLLINITE no. 476s sprawdzi się dobrze, bo jest trwały i prawda to jest, ponieważ w tej chwili mam od tygodnia nałożony wosk na nowej 5, ponieważ zmieniłem natomiast w B klasie nie nakładałem kolejnej warstwy i utrzymuje się kropelkowanie i piękne lustro do sierpnia 2018 r. Więc myślę, że woskowanie tym woskiem 3 razy w roku spokojnie wystarczy jak nie 2. Ja z uwagi na chęć tego efektu lustra, zdecydowałem, że będę taki zabieg robił 3 razy w roku. Ostatnio w aucie zabezpieczałem skórę i użyłem tego zestawu: CarPlan Leather Connoisseur. Jestem bardzo zadowolony. Z tym, że dużo szybciej zużywa się preparat do czyszczenia skóry niż krem do jej zabezpieczania. Natomiast mam pytanie odnośnie zabezpieczenia felg czy macie jakieś propozycje odnośnie powłoki? Zastanawiałem się nad zakupem tych produktów: https://allegro.pl/nano-ochrona-felg-powloka-hydrofobowa-nanoauto-i6749186590.html https://allegro.pl/oferta/powloka-ceramiczna-kwarcowa-do-felg-nano-rims-7752645647 https://allegro.pl/powloka-hydrofobowa-do-felg-nano-impregnat-i6271721040.html https://allegro.pl/oferta/4nano-rim-protect-100ml-powloka-do-felg-6127659049
-
Woskowanie auta
Czyli podsumowujac nie polecasz przed zimą nałożyć jeszcze jednej warstwy wosku? Oczywiście zanim nalozylem wosk to umylem auto, czyscilem glinka oraz odtlusciłem odtluszczaczem do lakieru tenzi i dopiero nastepnie wosk :)
-
Woskowanie auta
Takiego kupiłem, COLLINITE no. 476s 18 fl. oz. 532ml :) I może jeszcze powiesz mi czy zeby samochod mial taki ladny efekt lustra/swiecacy sie to wosk wystarczy czy lepiej wejsc poziom wyzej w powloce ceramiczna, jesli tak to jaka? I co daje ten quick detailera? Widziałem ze jest wplynie, wiec dziala jak mokry wosk? Pewnie po jednym umycie nie ma po nim sladu?
-
Woskowanie auta
Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy. Mam pytanie odnośnie wosku collinsa. Tydzień temu nawoskowałem moją Bawarie, wygląda na prawdę rewelacyjnie. Z tym, że nigdzie tak na prawdę nie uzyskałem konkretnej informacji co jaki czas powtarzać czynność woskowania auta by ciągle było w takim stanie? 3,6,12 miesięcy? Z góry dzięki za odpowiedź.
-
Zamiana żarówek wewnątrz na LED
Jeszcze miałem jedno pytanie: Czy w F11/10 do środka trzeba wkładać żarówki zwykły Led czy Canbus ? Ps. Zauważcie jedna rzecz (kieruje to do uzytkownikow ktorzy piszą o "rurkach" w F10/F11 Na dwóch poniższych filmach nie ma rurek ani w schowku ani w bagazniku..
-
Zamiana żarówek wewnątrz na LED
Sa instrukacje na youtbue i najgorzej wyglada chyba podsufitka przod. Zastanawiam sie tylko (facet tam ma takie dlugie plastiki) czy uzywac jakies karty starej bo srubokretem sie zepsuje plastiki w mojej ocenie.
-
Zamiana żarówek wewnątrz na LED
F10 :) kombi jakoś mi nie podchodzi :P No nic dzięki za pomoc, w związku z tym będę musiał najpierw zobaczyć co gdzie siedzi a póżniej dopiero zakupic. Fajne BMW ma podswietlnie ledowe dla klamek :) az zal, ze nie zrobili w niej calych ledow bo to, ze nowa bedzie miała to na pewno :) I jeszcze musze zobaczyc te nogi bo moze bede mial od razu led? Tylko co maja na celu ledy dla nog a reszta na zolto :/ ? Ps. Trudno sie dostaje do zarowek? tzn sciagna np panel podsufitkowi czy wypinac te plastki pod drzwiami, nogami, bagazniku (tak zeby nie poniszczyc plastikow)? Dzisiaj jeszcze raz bylem w salonie BMW i np w bagazniku widzialem tylko jedną żarówke i widac jej miejsce dopiero gdy sie wsadzi glowe do bagaznika :D
-
Zamiana żarówek wewnątrz na LED
No nic skoro nikt się nie kwapi, to ja będę tym który wrzuci tu dla zainteresowanych jakie żarowki gdzie siedzą. Info wrzucę gdy odbiorę auto :) Pzdr Ps. Na filmikach na youtube wynika, że w oslonach siedza zarowki mini po 2 na kazdą oslonę.
-
Zamiana żarówek wewnątrz na LED
Nie chciałem urazić, z drugiej strony myślałem, że z postu wynika że odbieram z salonu.. wiec najnowszy model. Ogladajac go ostatnio zauważyłem, że jeśli chodzi o ledy to wewnątrz nie ma żadnej? Ledy ma tylko z zewnątrz łącznie z talbica. Schowek, Podsfuitka, Oslony, Drzwi, Bagaznik musialbym wymienić jesli chce mięc zimne swiatlo..
-
Zamiana żarówek wewnątrz na LED
Świetnie, ale specyfikacji tutaj nie ma :) Jedni mówią o takich drudzy o takich. Tak trudno napisać czy gdzieś są "rurki", mini, czy wszędzie zwykłe w5w ? :)
-
Zamiana żarówek wewnątrz na LED
Witam, Być może będę szczęśliwym posiadaczem BMW serii 5 od przyszłego tygodnia i chciałbym wymienić wnętrze na Led(Na zewnątrz o dziwko wszędzie jest). Nie mogę natomiast ustalić żarówek jakie są mi potrzebne. Wiem tylko tyle(chyba), że potrzebuje w5w * 3 do podsufitki przód, 3 * podsufitka tył, nie wiem natomiast czy w5w również wchodzą * 4 w drzwi? Jakie żarówki są przy podświetleniu nóg (chyba tylko podświetlenie występuje u kierowcy i pasażera, z tyłu nie), ponadto czy do osłon przeciw słonecznych wchodzą żarówki mini, rurki, czy w5w? to samo pytanie tyczy się schowka i bagażnika. Pzdr. Jak odbiorę auto, wszystko wymienię to założę specjalny temat na forum :)