Treść opublikowana przez matekBMW
-
F30 335xi bierze olej (i to jak!)
Także potwierdzam. Wystarczy czyścić to i tak się nie brudzi szybko
-
F30 330i USA
Spoko. Czasem martwe pole daje w kość. Nie wiem czy to przez te lusterko czy przez brak systemu martwego pola PS: Nie potrzebujesz tego grilla? Kurzy mi się w mieszkaniu.
-
F30 335xi bierze olej (i to jak!)
Istnieje ryzyko, bo może się okazać że 1L/1000 to dla nich norma. Jeśli trafisz na gamoni to tak Ci powiedzą. Ale jedź zobacz co tam Ci wydukają.
-
F30 335xi bierze olej (i to jak!)
Uszczelniacze zaworowe? Zapewne uszkodzony silnik lub coś wymaga naprawy. Te auta zjadają max 1l na 15 tys km, bo muszą. Z jakich okolic jesteś to pomogę z dobrym serwisem BMW.
-
F30 330i USA
Jak to najlepsze lusterko na świecie ;) BEZ PDC i kamerki parkujesz jak chcesz i wyjeżdżasz jak chcesz. Wystarczy skumać jak to lusterko działa. Też mnie wkur..ło
-
Automatyczne zamykanie klapy bagażnika - BimmerTech
wyjmij jeden amortyzator od klapy i buta daj to zleci sama xD A tak serio, fajne podoba mnie sie to, także zainteresowany. Mechanizm+chwila przerobienia paru funkcji z f10 + przycisk z f10, bo fabrycznie nie bylo raczej w f30
-
BMW M3 M4 a Mustang 2018
ostatnio widziałem białe m235i i ładne auto, po drugie co ty porównujesz gościu, masz portfel na m3/m4/m5 to kupujesz, nie masz to kupujesz m2 albo 316i jezu xD M2 to podkręcone 235i ten sam silnik. Ja uważam, że to najlepsze M jakie jest do tej pory i wiele osób także :d tylko biedne wyposażenie to ma, no ale nie o to chodzi w tym aucie przeciez. Mustang co oprócz agro wyglądu oferuje? Tylko V8, które wolałbym w innym aucie jak w F10 np.
-
BMW M3 M4 a Mustang 2018
:|
-
328D? Co to jest?
Witam. Kilka pytań, kupiłem samochód dla dziewczyny, ale nie sprawdziłem co to za silnik :lol: 1. Samochód z USA (lekkie pukniecie, poduchy wszystko elegancko, tylko maska do wymiany i zderzak + porysowana lampa) Jest to 328D, czyli diesel, to jest odpowiednik 330d? Czy raczej 320d czy 318d xD Mozna na to cipsa zrobić? Ktoś w polsce moduje taki? Wiecie jakie to ma spalanie? Zależy na niskim spalaniu.
-
Alpina SOFT Skrzyni B3 / F30
Witam w poprzedniej trójce w E92 można było sobie od roku 2007 dograć soft skrzyni. Po sofcie alpiny skrzynia działała lepiej niż fabryczna. Teraz pytanko czy można zrobić to z B3 Alpina na F30? Czy już takiej modyfikacji nie ma, bo różnicy nie ma żadnej? Czy może B3 skrzynia lepiej pracuje? Zainteresowałem się tym tematem bo podobno skrzynia działa 50% szybciej od zwykłej. Zapewne temat dotyczy 335i/340i, ale może też innych modeli jak 330/328. Alpina B3 ma 2X turbo, a zwykle 335i/340i ma jedno. W sumie 340i wgl nie biere pod uwagę pod tam jest inny silnik, a z tego co wiem B3 ma silnik N55 z dwoma turbinami. To prawda? 335i ma ZF 8HP45 1. 4.71 2. 3.14 3. 2.11 4. 1.67 5. 1.29 6. 1,00 7 0,84 8 0,67 Współczynnik przełożenia końcowego 3,15 B3 ma ZF 8HP70 1. 4.71 2. 3.14 3. 2.11 4. 1.67 5. 1.29 6. 1,00 7 0,84 8 0,67 Końcowy współczynnik przełożenia 2,81
-
BMW M3 M4 a Mustang 2018
Jak można auto rodzinne mustanga do M3/M4 porównywać? Raczej do E46 330i max xD Ja rozumiem, że to fajnie przyśpiesza, ale po liftowa wersja to jest czysty ford mondeo nic więcej + V8 wolne. Te auto jedzie tylko do przodu, bokiem i w zakrętach to nic nie zrobisz. Po drugie agro wygląd i każdy tym teraz jeździ. To lambo dla ubogich? Jakość w Mk'ach ze spasowaniem i wykończeniem jest znacznie na innym poziomie niż w zwykłej trójce/czwórce. Na twoim miejscu bym wsiadl do M3 lub M4 i potem do mustanga xD Różnica kolosalna na korzyść M power. Już pomijam fakt, że Mki znacznie lepiej przyspieszają mimo ze R6 + doładowane. 335i przyśpiesza jak mustang, a po czipsie to zostawia go w tyle. To co ma Mk'a do tego. PS: Wszystkie mki na allegro to są wypadki i ze stanów. Mam M4 z USA po lekkim wypadku (uszkodzone poszycie i obite drzwi) do sprzedania.
-
Blacharz-lakiernik poszukiwany Poznań.
rób w bmw, wyjdzie podobnie cena
-
BMW F30 320d Sport
HK gra dobrze, o ile potrafi się go ustawić. Zazwyczaj 90% ludzi nie ustawia dźwięku equalizerze dają tylko "max bass" Co jest śmieszne i przykre. Widziałem ostatnio gostka co instalował logic7. Praktycznie zero zmian po instalacji, ale wszyscy mu powiedzieli, że "dobrze gra, jest różnica, petarda" Różnicy nie było żadnej, bo typ wgl nie bawił się w equalizerze. Już pomijam fakt pobierania mp3 w jakości 64kb/s xD, zapewne większość tak robi.
-
Seria 4 - uszkodzenie lakieru
Ostatnio jechałem drogą z ograniczeniem do 30KM, bo były kamyczki na asfalcie. Zgadnij ile polaczków jechało zalecane 30km? Nikt. Tylko słyszałem jak parę kamyczków obija mi auto z boku. Całe szczęście fura przejdzie full detailing i drobne naprawy lakiernicze. http://elka.pl/zdjecia/575/20150703183648691.jpg Co do tematu. To normalna kolej rzeczy. Na twoim miejscu bym sie nie przejmował tylko oddał auto kumatej osobie co zrobi porządek. Lakierować nie ma sensu, albo może jakiegoś kondona nałożyć na te auto xD Bo te lakiery w BMW to śmiech na sali powoli
-
4-er który wybrać?
W 3 lift/przedlift nie ma prawie żadnej różnicy w głośności z zewnątrz. Zresztą jest ten sam temat odnośnie ciszy w pojeździe. GŁOŚNO! Nie ma co się oszukiwać, jest tandetne spasowanie plastików, skrzypienie, szumy kij wie skąd (koła, szyby, nadkola). To wszystko przygasza "radość z jazdy", szczególnie z dobrym silnikiem. PS W BMW powiedzieli mi, że producent zakłada coraz cieńsze szyby i to jest tego powodem
-
[f30] Doposażenie w aktywny tempomat
serio? a gdzie ten sensor jest, czujnik? kupilem zderzak z pdc i moze wyłączyłem go chwilowo?
-
Muzyka z pendriva
poszukaj w opcjach, widzialem ze są takie ustawienia
-
[f30] Doposażenie w aktywny tempomat
Co daje aktywny tempomat? Bo rozumiem, że jest tylko lepsze hamowanie?
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
I co z tego. Drobna ryska lub puknięcie przy parkowaniu i błotnik/drzwi do lakierowania wymiany :d Oczywiście dla polaka już oznacza, że spawany z 3.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
powiedz czemu takie głupie pytania zadajesz? W razie problemów wszyscy się dołożymy do naprawy. Jak masz 70-100k na f30 to mozesz kupowac, no jak masz ponizej to po prostu koszty oszczedności przełożysz na późniejsze naprawy.
-
Przebieg w F30
Napisz gdzie kupiłeś fure to Ci powiem czy kręcony
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
dwumas, turbo, wtryski xD? Co do tematu, najlepszy to oczywiście 335i i 340i, auto pod kątem 90* wypada prosto.
-
Jaki silnik do e90?
Szkoda właśnie, wcześniej miał 530i e60 i też była skręcona
-
Jaki silnik do e90?
Nie kupujcie tego auta to jest mina!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Auto jest odpicowane i przygotowane na sprzedaż. Przebieg jest skręcony, wiem bo współpracowałem z tym typem i wszystkie auta ma skręcone!
-
Szukam dobrego fachowca.
Znam dobry warsztat z Twoich okolic, ze Świdwina. Napisz do mnie to podam adres.