Treść opublikowana przez Klajbek11
-
M47 Problem z obrotomierzem
Witam ! Problem rozwiązany. Przyczyną była za mocno wciśnięta wskazówka obrotomierza - dosłownie o pół mm.
-
M47 Problem z obrotomierzem
Witam ponownie. Od około tygodnia jest spokój.. no tak w 90%.. wskazowka za kazdym razem wraca idealnie na 0 , niby sie nie przycina jakos bardzo jednak przy bardzo lekkim muśnięciu gazu nie rusza się. Aha no i przy wrzuceniu luzu podczas jazdy nie opada do 830 tylko do ok 900. Stabilizuje sie dopiero po calkowitym zatrzymaniu. Ale czy to problem z tym związany- nie wiem.. jest sens cokolwiek jeszcze przy tym liczniku grzebac ? Mogę nagrac jutro filmik ze wszystkimi bolączkami dla zainteresowanych.
-
M47 Problem z obrotomierzem
Witam wszystkich. Postaram się dokładnie opisać mój problem. Jest być może banalny , ale dla mnie ważny. :-) 1,5 tygodnia temu rozkręcałem licznik w celu wymiany głośnika. Niestety - "mądry" ja - nie zrobiłem zdjęcia położenia wskazówek przed ich wyciągnięciem... Po kilku próbach udało mi się je ustawić w ten sposób, aby po włączeniu zapłonu ustawione były mniej więcej na 0. Kilka dni było wszystko OK. Po ok 3 dniach wskazówka obrotomierza zatrzymała się po zgaszeniu na ok 500 obr. , ale po następnym odpaleniu wróciła PRAWIE do normy. Więc odkręciłem znów , ustawiłem na 0 , wszystko ok.. Po 2 dniach , czyli dziś , Wskazówka po zgaszeniu jest ok 1 cm ponad 0 , na wolnych pokazuje jakieś 900+ obr a na elektronicznym jest normalnie 830. Do tego podczas opadania ( w przedziale od 1200 w dół ) nie opada płynnie tylko tak jakby się przycina... Na teście zegarów dobrze , wskazówka 'cały czas opada płynnie. Czy ktoś ma jakieś sugestie ? Może wskazówek nie wolno ustawiać ręcznie tylko jakoś je kalibrować ? Z góry dziękuję za pomoc.
-
Klocki tarcze ROTINGER / FERODO
Tarcze rotingera od znajomego , który niedawno pozbył się jedynki i nowki tarcze mu zostały w garażu. A klocki/tarcze ferodo/delphi po dobrym rabacie w sklepie :) tylko powracam do pytania czy klocki ferodo/delphi będą dobre do tych tarcz rotinger?
-
Klocki tarcze ROTINGER / FERODO
Witam. Szybkie pytanko . Mam okazję kupić nowe tarcze rotinger nawiercane i nacinane graphite line komplet przód tył za 460 zł lub Ferodo zwykle kpl. Przod/tył 320 zł . Do tego klocki komplet przód tył Ferodo/delphi za ok 180 zł. Tylko teraz proszę powiedzcie mi czy połączenie tarcz nawiercanych i nacinanych z klockami ferodo to dobry pomysł?
-
Kierunkowskaz przód prawy E87
usunąłem moją wypowiedź , nie doczytałem do końca. :duh:
-
wymiana emblematu na tylnej klapie
siema wszystkim. krótkie pytanie - czy wymieniał ktoś z Was embelemat na tylnej klapie ? mam zamiar zmienić przód /tył na czarny . Przód wiadomo , podważyć delikatnie i odejdzie , ale co z tyłem ? czy idzie tam zmienić skoro to jest cały mechanizm klamki bagażnika ?
-
[E87]118d WKRĘCAJĄCE SIĘ TURBO I DWUMAS
kotin czy moglbys mi podeslac przykladowa aukcje na alle z tą częścią ?
-
[E87]118d WKRĘCAJĄCE SIĘ TURBO I DWUMAS
Witam ponownie i dziękuję za poprzednie odpowiedzi. Wczoraj samochód podpięty pod komputer i wyskoczył błąd, którego wcześniej nie było : Regulator ciśnienia powietrza doładowującego. Czyli mam potwierdzenie , że gruszka jest uszkodzona ?
-
[E87]118d WKRĘCAJĄCE SIĘ TURBO I DWUMAS
na innym forum uzyskałem odpowiedz , ze będzie to ''actuator turbo '' hella , moze ktos wie czy to ma inną ''polską'' nazwę ?
-
[E87]118d WKRĘCAJĄCE SIĘ TURBO I DWUMAS
Nikt nic? :(
-
[E87]118d WKRĘCAJĄCE SIĘ TURBO I DWUMAS
#odświeżam temat :)
-
[E87]118d WKRĘCAJĄCE SIĘ TURBO I DWUMAS
Witam wszystkich. Pojawiły się u mnie 2 kolejne problemy. 1.Po przejechaniu pewnego dystansu na postoju turbina zaczyna się sama wkręcać i wyje jak jakaś syrena. Podejrzewam czujnik podciśnienia (?). Przy turbinie widać jak ten 'bolczyk' odpowiedzialny podejrzewam za sterowanie turbiną( choć ja się nie znam ) porusza się podczas tego wycia. video : https://www.youtube.com/watch?v=epSI2e700Wc&feature=youtu.be 2. Od pewnego czasu po wciśnięciu sprzęgła do max połowy słychać ''grzechotanie''.. Do tego po dłuższym postoju np 8 godzin podczas pierwszych kilku ruszań z miejsca słychać stukanie jakby młotkiem - później tylko to grzechotanie na pół sprzęgle. Czy to już objaw końca dwumasy ? dodam, że nic nie trzęsie. Interesuje mnie tylko jak długo mam szanse jeszcze pojezdzic na tym o ile to objaw 2masy. video: z góry dziękuję za każdą cenną radę :)
-
[E87]118d dziwne piski
nie odsłuchałem nagrania - najlepiej wrzuć na inną str :) ale co ja moge podpowiedzieć : czy czasami nie jest to dzwięk słyszalny z okolic wału ? opisywany przez Ciebie problem idealnie pasuje do mojego z zeszłego roku - uszkodzony krzyżak na wale - pomogła regeneracja :) EDIT : odkopałem filmik z moimi wówczas objawami :) sprawdz i daj znać , czy masz podobnie ( słychać od ok 5sekundy )
-
118d M47N2 122km bierze olej!
Stosujesz plukanki regularnie przy każdej wymianie oleju. - To zrozumiałe. Jednak ja nie wyobrażam sobie, że mam wykonać plukanke w samochodzie o takim przebiegu nie mając informacji co do ew wcześniejszego wykonywania takich zabiegów. Ja rozumiem zen ten olej syfi zgodzę się że plukanke dobrze robić np tak jak ty co wymianę oleju, ale myślę że po raz pierwszy od 270 tys było by błędem. Nie wiem, takie jest moje zdanie, może się mylę bo nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia, to tylko moje luźne przemyślenia. :)
-
Ikona ostrzegawcza i szarpanie samochodu
A to wybacz, myślałem że to zdjęcie podglądowe :D najlepiej by było na podpiętym komputerze wychwycić błąd podczas jazdy, tak mi się wydaje. Wtedy masz wszystko na tacy
-
118d M47N2 122km bierze olej!
Cypisek21 już bym wolał non stop dolewac olej. Polecam zapoznać się z artykułem http://warsztat.castrol.pl/blog-post/czy-stosowanie-plukanek-ma-sens/ Niestety mój samochód z 2005 roku i 270 tys przebiegu nie zalicza się do nowych.
-
118d M47N2 122km bierze olej!
cypis nie rozumiem ? co wszystko wiem ? wiem tylko , że płukankę odpuszczę i to wszystko. Szukam przyczyny dalej
-
Dziwna praca silnika na mrozie m47n2
Nie mam tych pomiarów to było ponad 2 msc temu, ale sprawdzał to na prawdę kumaty gościu co na codzień multum aut przerabia więc wierzę na słowo. :P
-
Ikona ostrzegawcza i szarpanie samochodu
A może jest ślisko a Ty depczesz mocno pedal? :mrgreen: moja przy obecnych warunkach na 4 biegu jeszcze gubi trakcje :P
-
118d M47N2 122km bierze olej!
Tylko że oddałem auto do dobrego mechanika w listopadzie, z zamiarem wymiany tej odmy. Stwierdził że nie ma sensu całej wymieniać że wystarczy tylko filtr. Ok wracam.do Castrola. Tylko.czy jak był lany cały czas 5w40 to mogę śmiało lać 5w30? Plukanki nie robię, nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań. Moim zdaniem to może tylko zaszkodzić a nie pomoc ale dzięki za sugestię
-
118d M47N2 122km bierze olej!
kolego a co do tej odmy powiedz mi czy jest jakis sposob abym to sprawdził ? bo 270 zł piechotą nie chodzi , chciałbym mieć co do tego pewność :) pozdrawiam
-
118d M47N2 122km bierze olej!
Jak bedziesz lal to co zaleca producent i bedzie Ci dane zagladnac gleboko do wnetrza silnika wtedy zrozumiesz dlaczego zaleca ten olej a nie inny[/quote WItaj kotin :) to powiedz mi teraz co zalecasz, aby wrócić do castrola 5w40 ? tylko jeden raz był zalany valvoline..
-
118d M47N2 122km bierze olej!
sprawdzilem na kanale , przewód od intercoolera jest zapocony. ZAstanawiam się też dlaczego kontrolka cisnienia oleju zaswiecila się tylko raz i to po zgaszeniu samochodu, skoro stan od kilku dni był minimalny ? może warto przy wymianie oleju wymienić też czujnik ? kross a jaki TY olej lejesz? kolega polecił wrócić do castrola, bo taki był lany cały czas. CO do valvoline to znajomy do mazdy 6 2005r wlał pierwszy raz ten olej i zaczęła mu łykać 1l na 4tys km.. u mnie przy okazji sprawdzony został stan oleju w dyfrze i skrzyni. olej nie kapał po odkręceniu otworów , ale był wyczywalny od razu po wsadzeniu na palcu więc podobno jest ok.
-
118d M47N2 122km bierze olej!
Poprawka 294 nm,źle mi się wpisalo bo pisze z telefonu :duh: nie mam dokładnych info co.ile wymieniał, jeśli wierzyć na słowo to 10 tys km.