Treść opublikowana przez Iskariota
-
[e63] 645i Dymi
Gdzie w ci go naprawili?
-
Szukam mecha w zachodniopomorskiem do wymiany uszczelniaczy
Witam Na lato szykuje się na wakacje w Polsce i chciałbym przy okazji żeby ktoś mi konkretnie ogarnął bete w zachodniopomorskiem. Uszczelniacze do wymiany + pierścienie. Znacie kogoś kto już taką operację wykonywał nie raz? Pozdrawiam Rafał
-
650i Nie pali na którymś z garów, brak mocy na zimnym
INPA sama w sobie żadnych błędów nie wywala. Niepokoją mnie natomiast odczyty z Engine Roughness. Na wolnych oscylują do max wartości na obrazkach. Kiedy depnę mu trochę to wszystkie odczyty spadają do 0. Kolejną ciekawą rzeczą jest to że poprzedni właściciel serwisował auto jakieś 6 tyś mil wcześniej i tam już "odkryli" że wariuje na wolnych. Z tego co tu jest napisane wyszło że odkryli zbyt dużą korekcję wtrysku na 4 cylindrze. Poprawili Valvetronic minimum valve lift setting, co kolwiek to jest no i odczyty wróciły do normy. Czy po 6 tyś mil valvetronic znowu nadaje się do regulacji?? Dodam jeszcze że w INPIE była opcja w ustawieniach VVT, która nazywała się VVT-Minhub i w momencie kiedy plusikiem zwiększałem wartość mm obroty wracały do normy!!!!!!! Mam nadzieje że to trochę naświetliło moją sytuację i może znajdzie się ktoś kto doradzi.
-
650i Nie pali na którymś z garów, brak mocy na zimnym
Przebieg w aucie to 105 tyś MIL
-
650i Nie pali na którymś z garów, brak mocy na zimnym
Obi to wygląda tak że jak zapalam auto na zimno to utrzymuje sobie przez powiedzmy 10-15 sekund obroty na poziomie 1200 rpm. Potem spada do 700 i się tak utrzymuje nie wiem jak długo ale do tego momentu wciąż działa pięknie i płynnie. Zazwyczaj przy 700 już ruszam i jadę. Przejadę kilkaset metrów i gdy tylko stanę na światłach czy rondzie to zaczyna się jazda i obroty skaczą od 450-550 i czuć że, któryś gar ma problem. Nie mam problemów z ruszeniem i dalszą jazdą, a po 10 minutach jak auto się już nagrzeje to problem znika. Przed wczoraj natomiast pierwszy raz doszło do sytuacji że jeden albo więcej cylindrów po prostu nie spalało mieszanki bo tak zaczęło telepać budą że myślałem że mi silnik wyleci spod maski. No i pierwszy raz zobaczyłem świecącą kontrolkę silnika w swoim aucie. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnik działał jak gdyby nigdy nic
-
650i Nie pali na którymś z garów, brak mocy na zimnym
Aj tam madafaka od razu. Wolę dowiedzieć się jakie pierdoły mogą zawinić aby je samemu w pierwszej kolejności naprawić. Nie będę oddawał auta do aso tylko po to żeby wymienić cewki albo odkręcić jakąś śrubke przy przepustnicy zwyczajnie że zdrowego rozsądku. Wychodzę z założenia że jak kupie drogi odkurzacz to nie oddaje go do serwisu żeby mi wymienili worek kiedy przestaje dobrze wciągać brud. Anyway auto śmiga jak dawniej także ta sytuacja z wczoraj trochę dziwna. Czy zalana świecą już nie da iskry jak silnik chodzi? Jeżeli da to czy komputer jest w stanie "wyłączyć" dajmy na to dopływ paliwa do takiego cylindra?
-
650i Nie pali na którymś z garów, brak mocy na zimnym
Witam Jak zapewne większa liczba osób na tym forum zmagam się z problemem wariujących obrotów na zimnym silniku. Sprawa jest prosta do pewnego momentu obroty wariują kiedy auto stoi. Odczuwalne jest że nie pali na któryś gar tak jak powinien. Do dzisiaj nie przejmowałem się tym. Auto odpaliłem normalnie bez problemów i utrzymywało sobie te obroty na 700 rpm. Pojechałem po swoją kobietę do pracy i tam przy krótkim postoju pojawił się dobrze już znany problem. Zignorowałem jak przez ostanie pół roku. Pojechaliśmy kawałek i przy kolejnym stopie na skrzyżowaniu silnik zaczął już odwalać niezłe jazdy. Obroty zaczęły wariować bardziej niż zwykle i zaczęła migać kontrolka silnika. Po kilku sekundach wyczuwalne było że chyba chodzą tylko 4 cylindry :mrgreen: bo tak wibrowało. Kontrolka silnika już paliła się non stop, a auto miało mocy tyle co skoda 1.2. Jechałem tak przez 5 kilometrów i dojechałem do domu. Tam wyłączyłem silnik i włączyłem ponownie. 0 problemów chodził jak nówka. Jakieś pomysły?
-
Informacja o niskim stanie oleju. Bagnet pokazuje max
Sprawdziłem kolejny raz po około 2h i poziom oleju na bagnecie był trochę poniżej środka. Czyżby informacja o niskim stanie oleju ukazywała się przy takim poziomie?
-
Informacja o niskim stanie oleju. Bagnet pokazuje max
Witam Szukałem, nie znalazłem. Sprawa tak, że dziś wracając po krótkiej trasie zauważyłem trójkącik z wykrzyknikiem. Zagłębiając się doszedłem do informacji że jest minimalny poziom oleju i żeby dolać 1L. Spanikowany pojechałem od razu kupić 4L :duh: . Postanowiłem że sprawdzę poziom na bagnecie jak tylko wrócę do domu i auto odstoi z godzinkę. Ku mojemu zdziwieniu poziom oleju na bagnecie jest na dolnej części paseczka max. Jakieś pomysły?
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
A co jest złego w anglikach? Różnią się one jakoś od tych z kontynentu?
-
Wypadanie zapłonu na zimnym silniku
U mnie to samo. Podejrzewam że to jakaś usterka Valvetronica. Mój mechanik nie chce tego ruszać do momentu kiedy nie rozwiąże problemu uszczelniaczy.
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
Czytam dzisiaj na pewnej stronie problemy silnikow n62 i jest tam napisane, ze lubia sypac sie katalizatory i ich kawalki wpadaja cylindrow... jakies pomysly?
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
I co ani rury ani uszczelniaczy nie robiłeś?
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
Wiem że pytanie sporo odbiega od tematu ale czy łatwo jest rozwalić zawory? W sensie co musi się dziać żeby je/gniazda/whateva uszkodzić?
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
Podobne spalanie 7.7L na trasie 200km miałem swoją 650i. Cudowne auta
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
To już taniej wyjdzie kupno nowego silnika od BMW :D
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
Wiesz dlaczego 630 są droższe od V8? Ze względu na te nieszczęsne uszczelniacze i rure. Dla mnie tylko i wyłącznie 650i i żadnych kompromisów.
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
Ja swoją 650i kupiłem za 8500 funtów. Przebieg 102 tyś MIL. Poprzednik zalał gęstym olejem i wystawił na sprzedaż po tym jak zaczęła mu dymić. Diagnoza to oczywiście uszczelniacze zaworowe, które BMW wycenia na "W CH*J", więc gościowi się nie dziwię jak dostał wstępną wycene roboty. Na szczęście jest dość sprytne obejście tego problemu i sprawny mechanik ogarnie. Jak kupujesz auto z przedziału 150-200 tyś km to dolicz robotę uszczelniaczy i rury chłodziwa. Oprócz w/w problemów mój mechanik ocenił silnik i auto ogólnie na bardzo zadbane.
-
645Ci Uszczelniacze zaworów + niskie obroty 500 rpm - pomoc
Z tego co czytałem w necie to da się to robić bez rozpinania rozrządu i wyciągania wałków. Co masz na myśli pisząć " robić to samo 3 razy " i o jakim ryzyku mówisz?
-
645Ci Uszczelniacze zaworów + niskie obroty 500 rpm - pomoc
Jest sposób bez wyjmowania głowic i rozpinania rozrządu. Narzędzia kosztują 1000 dolarów i produjkują je w Ameryce
-
645Ci Uszczelniacze zaworów + niskie obroty 500 rpm - pomoc
Dzisiaj jade do gościa zagadać bo z tego wynika że on chciałby zdejmować głowice bo jak twierdzi jest to ogromna praca, a z tego co czytałem i widziałem to sprawny mechanik zrobi to w jeden dzień bez zdejmowania głowic
-
645Ci Uszczelniacze zaworów + niskie obroty 500 rpm - pomoc
Nie sprawdzisz tego przed zakupem. Skurwiel dolał gęstego oleju i nie było widać. Czytałem sporo. Mam przygotowane fundusze na zawory i rurę chłodzenia
-
645Ci Uszczelniacze zaworów + niskie obroty 500 rpm - pomoc
Temat stary ale problem dopadł również mnie tylko że w 650i. Mój mechanik od razu stwierdził że to uszczelniacze. Zapytany o wycenę stwierdził że nie jest w stanie wycenić ale zaproponował sprzedać auto :norty:, czyli wepchnąć kogoś innego na taką samą minę na jaką wepchnięto mnie ! Jestem w stanie wydać na to 2tyś funtów czyli 1/4 wartości auta. Jutro jadę do niego uzgadniać co i jak i czy w ogóle.
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
Moje auto już niestety
-
Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.
Auto dymi na postoju kiedy jest rozgrzane. Prawdopodobnie uszczelniacze zaworowe....