Skocz do zawartości

slazak

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez slazak

  1. slazak odpowiedział(a) na chri temat w E46
  2. slazak odpowiedział(a) na chri temat w E46
    Witam wszystkich forumowiczów! Posiadam BMW e 46 z silnikiem M54B22 170km. LPG Prins VSI Mam problem z swoja BMW i nie mogę go rozwiązać. Mianowicie błędy: 227 lambda contol tolerance Bank 1 228 lambda contol tolerance Bank 2 203 Lambda regulating limit Bank2 202 Lambda regulating limit Bank1 191 Lambda probe heating downstrem sensor 2 (sporadycznie) 123 Thermostat heater, KFK (sporadycznie) 8 air flow meter (od kilku dni) W aucie zostało wymienione: Uszczelka pod klawiatura, nowe świece zapłonowe bosch 4-elektrodowe, olej volvoline Maxlife 5w40, komplet filtrów Silnik pracuje równo gdy jest zimny lecz od pewnego czasu falują obroty z 800-750RPM na 500(na ciepłym silniku) po czym powracają i trzymają się równo(nie zawsze) nie wiem od czego to zalezy ale raz jest dobrze a raz cały czas :szok: , w szczególności przy dojeżdżaniu do świateł na luzie auto potrafi samo zgasnąć. Auto ładnie wkręca się na obroty nie czuć braku mocy. Po wykasowaniu błędów powracają po przejechaniu 30-50km. Dodam że tak samo jest na PB i na LPG.. Po przeczytaniu kilkunastu postów postanowiłem posprawdzać co nie co. A wiec pierwszym krokiem było dokładne sprawdzenie dolotu(gumowe węże) od przepływomierza do przepustnicy. Węże całe, wszystko szczelne. Następnie wyciągnąłem przepustnice i jak przeczyściłem wraz z silniczkiem krokowym. Do przeczyszczenia użyłem WD-40 i benzyny. Nast. wszystko dokładnie wydmuchałem sprężonym powietrzem. Złożyłem i po przejechaniu ok. 50km dalej to samo. DISA działa włącza sie ok 2500RPM. Lecz po jej zdemontowaniu zainteresowało mnie ze wokół klapki odmykającej na pewnym odcinku 2-3mm guma jest wyrobiona i jest min. prześwit.. Ale czy aż tak min. prześwit będzie walił błędy ?? :mur: Gdy odkręcę korek od oleju jest tak jakby delikatny spadek obrotów wręcz nie zauważalny i zasysa powietrze, silnik nie gaśnie. Po wyjęciu bagnetu czuć delikatne zassanie i słychać "bulgotanie", "chlupot", żadnych innych zmian. TEST ROBIONY NA CIEPŁYM SILNIKU. Nie sprawdzałem jeszcze węży od odmy i samej odmy. Lecz nie wiem kiedy została wymieniania i czy wgl. została wymieniona więc w najbliższym czasie chciałbym jak i tak wymienić wraz z węzami. Ale czy po tych objawach jest to konieczne ?? Cewki sprawdzałem omomierzem(wszystkie ok) jak i sondy po wyjściu z silnika (te pierwsze) i tez są ok. Próbowałem jezdzić na odłączonym przepływomierzu i nic niepokojącego nie zwróciło mojej uwagi. Bez różnicy czy jest podłączona czy nie. Na Inpie oczywiście widać jak jest podłączona że działa. Czy to coś oznacza ?
  3. slazak odpowiedział(a) na chri temat w E46
    Tak problem występuje na PB jak i na LPG Przed wymiana były włożone NGK czteroelektrodowe wiec założyłem takie same. A co chodzi o sprawdzanie cewek to sugerowałem sie tym filmikiem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.