Treść opublikowana przez darek2341
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Witam, wymieniłem podgrzewacz dalej to samo , ale zauważyłem ze jak jest teraz ciepło na polu to prawie wogóle nie przerywa , co to możne być, co steruje silniken na zimnym silniku. Pozdrawiam
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Witam, zamówiłem podgrzewacz z all, jak założę to dam znać.Pozdrawiam
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Witam właśnie nie wiem co robić z tego względu ze to tylko na zimnym silniku, na ciepłym jak ręka odiol , wydaje mi się ze jak by wtryski to na ciepłym tez by kulał a tu nic, auto po minięciu niebieskiego pola chodzi równiutko z mocą tez nie ma problemu , dodam ze zaczęło się to jak oddałem gościowi do naprawy podgrzewacz, po założeniu auto zaczęło wariować , tylko problem w tym ze jak odłączę ten podgrzewacz to nie ma zmiany auto kuleje,i to mnie właśnie gubi, to jest taki efekt jak by nie grzała jakaś świeca (świece sprawdzane są dobre ) tak jak by nie palił na zimnym na wszystkie gary. Wszystkim bardzo dziękuje za zainteresowanie , nic tak nie boli jak nie można znaleźć usterki .Pozdrawiam
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Do autora, daj sobie spokój z e46, beczka bez dna kasa kasa, dodam jeszcze ze bmw nie lubi części zamiennych,dam ci jeden przykład z nielicznych, kopiłem tarcze hamulcowe dobrej znanej firmy zrobiłem Polskę Francję i na powrocie kolo wrocka pedał chciał mi nogę urwać totalnie się pokrzywiły, ale to tylko jeden przykład , nie wspomnę o wahaczach przednich co roku jak jadę na przegląd to któryś padnięty , ale to tylko moja opinia zrobisz jak chcesz . aha dodam jeszcze ze auto już jest tanie ale części już nie.Pozdrawiam
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
I nadal nie wiem co jest
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Przypomniałem sobie ważną rzecz mianowicie . obroty zaczęły skakać ja oddałem elektryczny podgrzewacz płynu do naprawy (naprawa tv ) gość mi mówił ze naprawił, coś tam bo było jakieś zwarcie czy coś,i po założeniu podgrzewacza zaczęły wariować obroty.Tylko problem jest ten ze jak go odepnę to jest to samo obroty skaczą A swoja droga to drugi raz w życiu bym nie kopił tego gowa, kolega ma punto 1.1 i zrobił już 300 tys i nic , ato gowo wiecznie to sworznie wahaczy jakieś filtry odmy porażka
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Witam wszystkich. Sprawa wygląda tak regulator wymieniony łożyska zostawiłem stare, morze zrobiłem błąd ale stan ich był bardzo dobry, zero szumu, zero luzu , ale to nie problem alternator bardzo dobrze się demontuje, nie mowie ze fatwo ale problemu niema. Sprawa wygląda tak, ładowanie teraz jest (zaznaczam) na zimnym 13.50.80 co dziwnego, gdy wskazówka zaczyna kończyć niebieskie pole, ładowanie pokazuje 14.17 (bez obciążenia ) przy pełnym obciążeniu (światła długie,przeciw mgłowe,tył, przód, klima tronik pełen zakres ) ładowanie wtedy pokazuje14.05.15. Dodam jeszcze że gdy silnik zaczyna się nagrzewać wszystko wraca do normy, praca silnika się wyrównuje, i alternator tez.Nie wiem co to morze być, tak jak by zakłócało coś prace na zimnym silniku. Dodam jeszcze ze zrobię diagnozę na zimny i wrzucę jutro.Wciąż mam bana, nie pisze ze swojego kompa, dlatego przepraszam że nieraz się nie odzywam. Co to za błędy http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2djb120&s=8#.VQh6LuF2Adc http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2945nw3&s=8#.VQh6dOF2Adc Panowie dziś zrobiłem test zapaliłem samochód na zimnym i odłąnczyłem kabel plusowy ten co idzie z alternatora (zlonczony jest pod takim czarnym plastikiem} , ten co jest na klucz bodajże klucz 19 i o dziwo silnik zaczął równiutko pracować, przystawiłem z powrotem zaczął przerywać. Dodam jeszcze ze jak robiłem pomiar lądowania (woltomierzem) to ladowanie strasznie skakalo czyli 13.20 .40. 80 , po nagrzaniu norma 14.20 .Proszę o pomoc. Nie wiem co steruje tym podgrzewaczem płynu czy jest jakiś sterownik czy steruje nim dde . Jeszcze dodam ze mam wrażenie ze może ten podgrzewacz zrobił jakieś zwarcie, nie wiem to są tylko domysły. Witam podlonczylem samochód jeszcze pod bmw scaner pokazały mi się takie błędy na abs 67 [103] Brake light switch 92 [146] CAN bus error 81 [129] Main relay inside control unit może ktoś wie co one znaczą ? . Pozdrawiam Witam, dzisiaj robiłem test na zimnym silniku aż do zagrzania. Mozę ktoś się orientuje co jest nie tak tym teście,dodam jeszcze ze test robiłem podczas jazdy. Wszystkim zainteresowanym bardzo dziękuje. https://youtu.be/e_PlniGpP2c
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Tak kolego dokładnie tak jak napisałeś.
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
To co alternator do roboty? Może to jest przyczyną bo jest za mało prądu.
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
A jakie powinno być prawidłowe ładowanie na alternatorze?
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Proszę, test INP-A https://www.youtube.com/watch?v=kor1FBQ5Sb8&feature=youtu.be
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Tak przestaje falować. Falowanie występuje tylko na zimnym silniku.
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Kolego bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie się moim postem. Podgrzewacz wody już mam odłączony i obroty skaczą cały czas. Jest bez żadnych zmian. Kolego koziol111 licznik nie był kręcony bo usterkę mam już ponad rok. Jeździłem tak ponieważ jest to tylko na zimnym silniku i z tego ten stan licznika. Myślałem że się to uspokoi.
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
Serdecznie witam wszystkich. od 5 lat jestem posiadaczem e46 2001r, jak do tej pory śmigało wszystko pięknie, aż do pewnego momentu. Przedstawiam mój problem , morze ktoś już przerabiał ten problem, wszystkim zainteresowanym bardzo dziękuje. błędy http://pl.tinypic.com/r/2945nw3/8 http://pl.tinypic.com/r/2djb120/8