Treść opublikowana przez BF-KK-14
-
Problem z czujnikiem połozenia wałkamimośrodowego?
Witam. Mam takie pytanie, u mnie w bemce faluja obroty, cos stuka w silniku od czasu do czasu na wolnych obrotach, wypada zaplon,Obecnie smigam na odpietym czujniku walka mimosrodowego, i te wszystkie objawy znikly i autko smiga normalnie. Mozliwe ze ten czujnik jest padniety podaje zla pozycje walka? I co moze sie stac podczas jazdy na odpietym czujniku?
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Ja silniczek mam nowy i zaadoptowany. Jezeli teraz czujnik jest odpiety zawory pracuja dobrze to mysle ze z walkiem jest wszystko ok. I ze to wina czujnika ktory podaje zla pozycje walka, i przez to samochod szarpie i zaplon wypada. A na podmianke czujnika nie mam. Jaki najlepiej zamowic zeby dzialal i nie za duzo kosztowal?
-
E90 felgi ET
Jak dystanse to ok. Bo tak tyl by byl mega schowany:-)
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Moge wnioskowac po tym odpieciu ze wlasnie ten czujnik jest popsuty? Czy raczej cos z walkiem mimosrodowym jest nie tak?
-
E90 felgi ET
Jak zalozysz 225.35.19 to bedzie ok. A jakie masz et w tych felgach?
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Wie ktos moze czy moge jezdzic na odpietym czujniku walkamimosrodowego? Bo odpiolem kabel od tego i wszystki problemy znikly. I jezeli go odpiolem i wszystko jest ok to mozliwe ze ten czujnik siedzi?
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Zalozylem dwa takie same tematy przez przypadek,i dopiero zobaczylem. Dlatego jeden chce zamknac. A jak rozwiaze problem to napewno dam znac :D
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Mozna zamknac temat.
-
E90 felgi ET
Ja mialem w swojej na przodzie 225.45 17 rfl tyl normalne 255.40 i prowadzenie bylo tragiczne przy 160km\h auto plywalo. Kupilem na zime normalne 205.55.16 i przy 200 kieruje jedna reka :D i na tych oponach auto nie jest miekie bo betka sama w sobie twarda jest :D mysle ze jak wymienisz te opony z przodu na normalne bedzie ok.
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Podpowie ktos jaka wersja i z kad najlepiej pobrac inpe? Bo moja sie nie laczy. Pobralem uk version 5.00.
-
E90 felgi ET
Zielut... to myslisz ze na tyl 255 a przod 225 czy 235. Mam na 17cal teraz 255 z tylu ale felga jest 8.5 przy takiej wielkosci, felga jest schowana. Wiec mysle ze jak na 19cal 9.5zaloze 255 opone to felga powinna byc rowna z opona?
-
E90 felgi ET
Rowna z felga. Taka podoba mi sie najbardziej:-)
-
E90 felgi ET
Hey. Mam zamiar kupic cornische Le Mans przod 19 8.5 et 28 tyl 9.5 19 et 33. Jaka wielkośc opon bedzie pasowala tak zeby nie byly naciagniete na rant. I orjentuje sie ktos czy taka wielkosc felgi bedzie wystawala za nadkola?
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Nie wieze zeby nowa orginalna czesc z serwisu byla zepsuta. :nienie: .. czekam na ipne i sprerzynki...... :D
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Mechanik mowi ze walek mimosrodowy nie cofa sie do konca. I prawdopodobnie te sprerzyny nie odbijaja:-) mozliwe? Jaki jest blad popsutego czujnika polozenia walkamimosrodowego? Pisalem juz ze przy wymianie vvt silownika mechanik cofna ten walek(domowym sposobem) na swoje miejsce i auto dzialalo jak nowe. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta ,silnik zaczol nierowno pracowac.... Dlatego przymierzam sie do wymiany.
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Tak silniczek jest nowy orginalny, mechanik zapewnia ze robil adaptacje trzy razy. Zamowilem INPNe, i bede kombinowal z ta adaptacja jeszcze. Ale mam zamiar wymienic czesc nr 11.http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_3176-sterowanie-zaworow-walek-rozrzadu-wlot/i49349/kL/sN/r2006/m08 Bedzie ta latwe do wymiany? Czy czekaja mnie jakies niespodzianki?
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
...
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Napisz jak zrobić dobrze adaptacje. Spróbuje sam. ale wątpie żeby to był taki banał.....
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
vanosy wymienione i jest ten sam problem :mad2: adaptacja była robiona. ale przy wymianie vanosów mechanik zauwarzył ze wałek którym kieruje vvt motor, nie cofa się do do prawidłowej pozycji. I ustawili go jakoś ręcznie na prawidłową pozycje. po zapaleniu auto działało jak nowe. następnie zgasił auto odpalił ponownie i zaczeło działać jak dotychczas. Co myślicie?
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Wymieniłem silnik vvt, cewki i świece, problem pozostał. Mechanik posprawdzał wtryski wszystkie czujniki ciśnienie na cylindrach i jest ok.Dzisiaj przyjdą vanosy i rozrząd, jutro powinny być wymienione :D
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Mama kolejny problem z becia, pojawily sie taki estuki. http://youtu.be/VHszd3VGbEQ. Wie moze ktos co to moze byc?
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Z tego co poczytalem, to napewno musze jechac do serwisu bmw zrobic adaptacje, i chlopaki musza przegladnac czujniki walka rozrzadu, silnik valwetronik. A i po skasowaniu bledow check jeszcze sie nie zaswiecil. Ale obroty dalej faluja najczesciej po zapaleniu i na swiatlach.... Pytanie ten silnik valwetronik jest pomiedzy cewkami zaplonowymi, jak by co jes to trudne do wymiany?
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Bylem wkoncu na kompie. Wyskoczyly mi dwa bledy 2A6B i 2A61. Wiecie moze co to?
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Dzieki za pomoc. Zamowie sobie ten program bo z tego co widze to w ciemno sobie mozna tylko gdybac :roll: . I w przyszlym tygodniu podjade do mechanika na komputer i dam znac co tam w BMW piszczy :D
-
Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc
Wymienilem filtr powietrza ,swiece. Wczoraj troche poczytalm na temat sondy lambda. I u mnie skacza obroty ok. 600 do 750 na zimnym jaki na cieplym silniku. Pali sie chek i spadla moc silnika po zapaleniu kontrolki. Myslicie ze to sonda czy raczej cewki zaplonowe?