Skocz do zawartości

530d Tylne prawe nadkole - od czego są te kable?


romomieczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem kable w prawym nadkolu tylnym które nie są nigdzie podłączone. Schodzą one z góry tuż za osłoną nadkola.Jeden z kabli ten czerwony ma specyficzne zakończenie jakby to była jakaś linka do podciągnięcia..., drugi kabel to wtyczka z dwoma pinami w środku do podłączenia... tylko nie widziałem do czego by to mogło być... Z tej strony (prawe tylne nadkole tylko bardziej z przodu) jest chyba czujnik poziomowania ksenonów, ale do tej kostki dochodził kabel.

Komputer a aucie nie wyświetla żadnych komunikatów.

 

http://img683.imageshack.us/img683/8589/img4325k.th.jpg

http://img257.imageshack.us/img257/671/img4331n.th.jpg

Nie udało mi się ustalić co to jest, więc zwracam się do szanownych forumowiczów z prośbą o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem czujnik zużycia klocków nie jest jednak wpięty? widać to na dolnym zdjęciu (lekko z prawej od tych przewodów z "pierwszego planu") taki biały, brudny kabelek wpięty od tyłu mniej więcej na środku pomiędzy klockami hamulcowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony kabel to na 100% czujnik zużycia klocków, wypięty z klocka.

Ten drugi biały, zakończony okrągłą wtyczką jest od czujnika ABS.

Podłącza się je w puszce, która jest ukryta pod tylną częścią nadkola i żeby się do niej dostać wystarczy odkręcić dwie śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, jak zawsze okazały się trafne :)

Przy okazji okazało się, że wszyscy mamy rację (GRUBER, perszing 740I i ja) ponieważ faktycznie był to jakiś "luźny" czujnik zużycia klocków - taki zapas :oops: , nigdzie nie podłączony :mad2:

Jakiś inny czujnik był jednak wpięty tylko też nigdzie nie podłączony ... :duh:

Już jest :cool2:

 

Dodam, że serwisuję auto od około 3 lat w jednym z bardziej polecanych warsztatów w Raszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.