Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem oryginalnym E30


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Objawy:

- na poczatku nie reagowal na zamkniecie od strony kierowcy

- pozniej takze od pasazera z tym ze samo sie naprawialo, raz dzialalo raz nie.

- teraz nie reaguje ani na silownik z drzwi kierowcy ani pasazera zarowna przy zamykaniu jak i otwieraniu, tylko bagaznik ale po zamknieciu z bagaznika zamek sam odbija tj. otwiera auto - jedyny sposob na zamkniecie to manualne wciskanie bolcow ale i tak czasami sie sam otowrzy

 

Gdzie szukac winowajcy ????

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten klopot tylko ze zauwazylem go teraz zima. Jak bylo morko to pewnie cos zawilgotnialo i centralny (pomimo wysilków króre slychac) nie ma mocy aby zamknac lub otworzyc wszystkie zamki i to nie zaleznie czy jest mroz czy nie (zamarzniecie odpada). Niestety moj "express bagazowy" :) tzn bmw kombik nie jest garazowany tak wiec po pierwszej udanej probie wysuszenia centralnego grzejnikiem farelką ktora przyniosła powodzenie po ponownej odwilzej tydzien temu zanowu musiala sie zailgocic i znow problem wrocil. wiem ze trzeba sie za to wziasc ale teraz paluszki marzna :( zeby rozbierac centralny na placu.

pytanie jak zalatwic problem raz na zawsze i jeszcze wazniejsze czy ktos wie gdzie jest awaryjne otwieranie wlewu paliwa w E30 318 Kombi bo teraz cental padl mi w pozycji zamkniete. UPS :( czy konieczne jest rozbieranie tapicerki (tak musialem zrobic przy tylnej klapie.

 

czekam z nieciepliwości pomocy bo zima tega a bak prawie pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie miałem ten sam problem co wy az mnie cos zalewało z nerwów i wykminiłem sposób dzieki któremu chodzi do dzisiaj od 1,5 roku:)

 

Sluchajcie:

-Mam nadzieje ze wiecie gdzie sie znajduje sterownik od centralnego jezeli nie to piszcie

- jezeli go wyjmiecie to mozecie go wyzucic, kupic nowy lub uzywke,albo naprawiac co moze długo nie pochodzic wiem z doswiadczenia.

-ja kupilem zwykly sterownik od centralnego zamka za 30 zl na allegro

i porostu go przeszczepiłem musicie sie troche znac na elektryce samochodowej miernik w lape 1-2 godz roboty polutowac koszulki termokurczliwe i wszystko. a na koniec pasowaloby dobrze zabespieczyc przed wilgocia poniewaz to miejsce jest w 80% narazone na wode i te sprawy Pozdrawiam i zycze efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Cysiu0 za podpowiedz. tak zrobie a co do otwierania klapki wlewu paliwa w kombiku E30 to wystarczy w schowku ściągnąć zaczepy (kakie same jak przy osłonkach na lampy z przodu jak chcecie wymienic żarówkę) lekko odgiąć plastki i wadzic łapkę i już namacacie siłownik

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
problem został rowiązany. kłopotem ktory mnie nekał nie był sam sterownik centralnego ale jego zasilanie. Nie wiem dlaczego ale na kabelku znikneło napiecie a jka juz było to było za male poprowadzilem nowy kabelek i problem sie rozwiązał. Tak więc pamietajcie aby napierw sprawdzic napiecie a dopiero potem walczyc ze sterownikiem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sprawdz czy silownik od tylnej klapy dobrze dziala tzn. czy dostaje napiecie (do zamku dostaniesz sie poprzez sciagniecie osłony w bagazniku pod klapą tam tez jest całe ustrojstwo do otwierania zamka w klapie) aby sciagnac osłone musisz przekrecic zatyczki takie srubki plastikowe o 90 stopni i sciagnąć klapki od schowków w bagazniku po obu stronach bo inaczej nie bedzie chciala wyjść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.