Skocz do zawartości

320d Ułamana blaszka w lampce podświetlającej rejestracje.


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

1 Ostatnio przyuważyłem że jedna żaróweczka prawa w blendzie nad rejestracją nie świeci. Po zdjęciu klosza lampki zobaczyłem że jedna z trzymających blaszek żarówek jest ułamana. Natomiast pod drugim kloszem żarówka nie wiem czemu przy trzaśnięciu klapą bagażnika poluzowuję się i przestaje świecić i mi na komputerze wtedy wywala błąd tylnych świateł. Zastanawiam się czy zlecić komuś dolutowanie tej blaszki o garniecie tej drugiej.... czy może kupić lepiej całą listwę i wymienić http://allegro.pl/bmw-e46-listwa-osw-tablicy-rej-i1915762732.html A chciałbym kiedyś coś takiego sobie sprawić http://allegro.pl/led-do-rejestracji-bmw-e46-2d-coupe-1998-2003-i1911542396.html więc lepiej chyba kupić nową uzywkę?

 

2 Co do lamp zauważyłem ze raz na jakiś czas zaświeci mi się błąd prawej lampy przedniej. To znaczy czasem mi nie świeci żarówka pozycyjna a czasem świeci, kilka razy przekręcę włączę i wyłączę światła i żarówka ponownie świeci lub przejadę jakiś odcinek i błąd z komputera znika i żarówka świeci. Kiedyś włączyłem bez włączania zapłonu światła pozycyjne i zobaczyłem ponownie błąd prawej lampy nie świeciła w ogóle żarówka pozycyjna a co najdziwniejsze lampa prawego kierunku świeciła ciągłym światłem ( co udawał pozycyjna lampę czy co..hehe?) Co to może być jakieś zwarcie czy trzeba podjechać z tym do elektromechanika? Czy może wymienić obie żarówki pozycyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. albo jakos to naprawiasz dolutowując blaszkę albo wymieniasz tak jak pokazałeś :) jak naprawisz czy wymienisz to zamiast za 140zł kupować ledy kup 2 żarówki ledowe can bus po jakieś 15zł sztuka i masz to samo za mniejsze pieniądze. Po prostu wsadzisz je w miejsce normalnych żarówek, ale muszą być can bo inaczej będzie ci błąd wyrzucać spalonej żarówki.

 

Ad2. wyciagnij ta wtyczke i obejrzyj dokładnie, wyciagnij żarówkę i zobacz jak tam styki itp bo czasem coś nie łączy dobrze, miałem tak z kierunkiem lewym że działał jak chciał, wystarczyło trochę poprawić styki we wtyczce.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do znajomego co ma szrot BMW i mówi ze tego nie ma już. Powiedział że to po każdej zimie tak jest i doradził bym sobie kupił zestaw LED na allegro. Tak wiec stwierdziłem że dolutuje takiej samej wielkości blaszkę tam gdzie się ułamała i kupie zestaw LED tylko pytanie do was jaki polecacie zestaw http://allegro.pl/listing.php/search?category=18800&string=e46&order=d&change_view=1 bo wybór jest bardzo duży :) kusza mnie te d-rash chyba ze to tylko ściema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.