Skocz do zawartości

Kopcenie 730d


LewyBMW325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Bmw 730d z 2003 roku. Mam problem taki, ze bemka puszcza mi chmure czarnego dymu podczas energicznego ruszania i gwaltownego dodawania gazu. Troche wstyd zeby taki samochod puszczal chumre. Ostatnio wymienilem przeplywke i wszystkie filtry, oleje. Co moze byc przyczyna? Slyszalem o jakis zaworkach od podcisnienia i ze moze byc brudny EGR? Moze to sie dziac od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wyczyść EGR bo to częsty problem kopcenia w 730d następnie zainteresują się Odmą. zaworek podciśnienia tez jest ważny jak i przewody podciśnieniowe które do niego dochodzą. Jeśli to nie pomoże to trzeba za pomocą DISa zmienić działanie EGR tak żeby więcej świeżego powietrza dopuszczał i będzie po problemie na jakiś czas.

Najgorszą usterką jaka może ci się przydarzyć to lejące wtryski i koniec ich żywota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Jeśli to nie pomoże to trzeba za pomocą DISa zmienić działanie EGR tak żeby więcej świeżego powietrza dopuszczał i będzie po problemie na jakiś czas..."

Dlaczego na jakiś czas?

 

Bo nie wiadomo czy chmura dymu nie jest z powodu wtrysków, trzeba to sprawdzić, to co napisałem to powiedzmy takie działania eksploatacyjne, ale jak wtrysk pada to te działania nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy trudno jest zrobić ten DIs na EGR , zrobi mi to jakis normalny elektromechanik czy musi być super fachowiec ? :D

 

Musi być ktoś kto się zna na DIS bo tylko za pomocą DIS to zrobisz. Trzeba się podłączyć komputerem, przeskanować auto pod względem błędów i potem wykonać funkcje serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do przeczytania, temu swojemu diagnoscie, ten wątek: viewtopic.php?f=97&t=112204

My, jak to robilismy to wszystko ładnie sie w disie otwierało,lecz wartości nie można było wprowadzic. Dopiero, kolega cos tam w programie dis przeinstalował i korektę można było juz nanieść.

Pozdr.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.