Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe w rozmiarze 225/50r17 do E60 ?


marv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam temat zapewne niejednokrotnie poruszany jednak sezon zimowy się zbliża i już od pewnego czasu wertuję strony, czytam opinie użytkowników. Ale ciągle nie mam wystarczających danych by dokonać odpowiedniego zakupu. Czytałem ostatnie testy w AŚ i testy ADAC, ale jak konfrontuję to z opiniami użytkowników to wychodzi, że te testy można między bajki włożyć. Dlatego ostatecznie chciałbym dowiedzieć od użytkowników BMW e60 lub beemek o podobnej mocy i rozmiarze felg jakie opony zimowe wg. was pasują najlepiej do tego auta ? Kryterium oceny niech będzie na 1 miejscu bezpieczeństwo, drugim trwałość a trzecim cena. Interesują mnie tylko opinie dotyczące opon w rozmiarze 225/50r17 lub podobnych, które można założyć na aluminiową felgę 17", gdyż różne opony różnie spisują się na różnych rozmiarach felg. E60 530d to dość mocny silnik z dużym momentem (500Nm). Dlatego zależy mi na tym by nie mieć niespodzianek przy ruszaniu oraz w zakrętach. Ostatniej zimy jeździłem na GY Ultra Grip GW3 i były fatalne, szczególnie w zakrętach tył wyprzedzał przód.

 

Po wstępnej weryfikacji w sieci moje typy to:

 

1. Dunlop sp Winter Sport 3d ;

2. Dunlop sp Winter Sport 4d;

3. Michelin Alpine A4 (niestety nie mogę jej nigdzie dostać w normalnej cenie :( - ceny zaporowe ok. 1000zł za sztukę );

 

Ostatni typ na podstawie informacji z testów to:

4. Uniroyal MS Plus 66 Co ciekawe mają podobne wyniki co Dunlopy a są o niebo tańsze i mają lepszą trwałość - co o nich sądzicie ? Jeździł ktoś na tym ? Macie jakieś doświadczenia? Zdaję sobie sprawę, że są głośne, ale to akurat nie ma dla mnie znaczenia, zima trwa zwykle 3-4 miesiące więc dałbym sobie z tym radę ;)

 

Gdzieś mam jeszcze na celowniku Yokohamę W drive ale widziałem gdzieś bardzo niepochlebne testy...

 

Co sądzicie o tych oponach ? A może macie swoje typy ?

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po temacie, wybrałem Dunlopy sp Winter Sport 4d , akurat trafiłem cenę lepiej niż dobrą więc grzechem byłoby nie kupić, szczególnie, że oceny mają b. dobre - zobaczymy jak będzie w praktyce ;)
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto, bo nie napisales? Jesli e60 to do 17" wg. Fabryki powinny byc 225/50. Wg mnie auto z takim rozmiarem wyglada najlepiej w 17" i niezle sie prowadzi. Wg. Producenta 215 sa przeznaczone do stalowek 16" jesli mnie pamiec nie myli. Oczywiscie pisze o e60. Co do opon o ktore pytasz to nie wem. Ale niska cena to czesto niska jakosc. A bmw to tylni naped ktory jest "wymagajacy" w zimowych warunkach. Jesli chcesz tanio to bierz uniroyale ms plus 66 bedziesz zadowolony.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi udalo sie taniej bo 620zl za sztuke (w serwisie podanym przez kolege 713zl) plus do tego mialem zalozenie z wywazeniem w cenie :) wg. mnie to ultra tanio jak na 225/50r17 :)

 

W tym rozmiarze dobre opony w niezłej cenie ma też Nokian. Znajomy kupował własnie 225/50/17 zimowki nokiana miesiąc temu i zaplacił 500zł/sztuke.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.