Skocz do zawartości

E36 318 is kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam od pewnego czasu jestem posiadaczem e36 i mam do was kilka pytań bo już na początku mojej przygody z BMW zaczynają się schody a mianowicie;

1. czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem ze bmw jest tak jakby przychylone na jeden bok? wygląda to tak jakby jeden amortyzator był sprawny a drugiego wcale nie było chociaż jest. miedzy jednym kołem a nadkolem jest ok 10cm szczeliny a z drugiej strony kolo schowało się już pod budę. co może być przyczyna takiego zachowania?

2. zauważyłem na podnośniku kręcąc przednimi kolami ze maja lekkie bicie góra-dol czy jest sposób na zlikwidowanie tego bez większych kosztów?

3.Jaki powinien być poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym? w instrukcji jest napisane na poziomie kreski cold/kalt. U mnie nie ma tego poziomu tylko po całości zbiorniczka są kreski poziome. ile orientacyjnie macie w swoich wozach płynu 1/2? 3/4 czy może 1/4?

4. Ostatnio zmieniałem olej i filtr oleju wiec chciałem skasować Oil service z kokpitu żeby znowu szedł od zielonych kwadracików jak to zrobić?

5. jak wymienia się olej w tylnym dyfrze? czy tak jak w e34 są 2 śrubki jedna na dole druga na gorze ? dolna się spuszcza zakręca a górną się nalewa do przelania się oleju?

6.Po postawieni na podnośnik BMW zauważyłem ze po zaciśnięciu hamulca kolo kreci się sztywno i ciasno tak jakby hamulec nie odbijał dobrze czy przyczyna tego są zapiekające się cylinderki? jeśli tak to trzeba je wyczyścić czy w grę wchodzi tylko wymiana?

Opublikowano
kolego sprzedaj tego ulepa,na wstepie masz juz przygody a stare bmw z polski=zajechane wiec szkoda zebys pchal duzo kasy w cos co sie nienadaje juz
Opublikowano
Witam od pewnego czasu jestem posiadaczem e36 i mam do was kilka pytań bo już na początku mojej przygody z BMW zaczynają się schody a mianowicie;

1. czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem ze bmw jest tak jakby przychylone na jeden bok? wygląda to tak jakby jeden amortyzator był sprawny a drugiego wcale nie było chociaż jest. miedzy jednym kołem a nadkolem jest ok 10cm szczeliny a z drugiej strony kolo schowało się już pod budę. co może być przyczyna takiego zachowania?

2. zauważyłem na podnośniku kręcąc przednimi kolami ze maja lekkie bicie góra-dol czy jest sposób na zlikwidowanie tego bez większych kosztów?

3.Jaki powinien być poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym? w instrukcji jest napisane na poziomie kreski cold/kalt. U mnie nie ma tego poziomu tylko po całości zbiorniczka są kreski poziome. ile orientacyjnie macie w swoich wozach płynu 1/2? 3/4 czy może 1/4?

4. Ostatnio zmieniałem olej i filtr oleju wiec chciałem skasować Oil service z kokpitu żeby znowu szedł od zielonych kwadracików jak to zrobić?

5. jak wymienia się olej w tylnym dyfrze? czy tak jak w e34 są 2 śrubki jedna na dole druga na gorze ? dolna się spuszcza zakręca a górną się nalewa do przelania się oleju?

6.Po postawieni na podnośnik BMW zauważyłem ze po zaciśnięciu hamulca kolo kreci się sztywno i ciasno tak jakby hamulec nie odbijał dobrze czy przyczyna tego są zapiekające się cylinderki? jeśli tak to trzeba je wyczyścić czy w grę wchodzi tylko wymiana?

 

Na wszystkie pytania masz odpowiedzi na forum, są to często poruszane tematy, poszukaj.

Co do punktu pierwszego to podjedź na stacje diagnostyczną na szarpaki i sprawdź sobie zawieszenie. Masz amory do wymiany.

tel. 514.99.46.99
Opublikowano

ad1

pęknięta sprężyna,inna sprężyna itp

ad2

brak centrowania felg,lub opony

ad3

3/4

ad4

było na forum kilka razy,poszukaj

ad5

tak jak w E34

ad6

stoją klocki w prowadnicach,lub przytarty,zardzewiały tłoczek.

Kupuje się reperaturki zacisku,w razie potrzeby nowy tłoczek,szlifowanie powierzchni zacisku jeśli są ślady przytarcia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.