Skocz do zawartości

225/55/16 rożnica spalania


xxspeedoxx

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie na tyle kolego by się w ogóle nad tym zastanawiać... :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
To ja się podepnę. Mam podobną sytuację, z tym, że muszę wymienić opony na nowe. Do tej pory jeździłem na 205 i chciałbym wymienić na 225, ale różnica w cenie jest znaczna. Pytanie, czy odczuję na plus zmianę opon na szersze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę. Mam podobną sytuację, z tym, że muszę wymienić opony na nowe. Do tej pory jeździłem na 205 i chciałbym wymienić na 225, ale różnica w cenie jest znaczna. Pytanie, czy odczuję na plus zmianę opon na szersze?
Pytanie czy zmieniasz opony tylko na szersze na tych samych felgach, czy zmieniasz tez średnicę felg. A jeżeli tak to o ile.

 

Dopóki nie podasz dokładnie rozmiarów - z jakiego i na jaki zmieniasz, nie da się na takie pytanie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Rozmiar felgi ten sam 7 cali w e39.

 

Małe jakieś, jak do gokarta :wink:

Pytanie było o średnicę, nie szerokość.

 

Jestem świeżo po zmianie 205/65R15 na 195/65R15. Różnica wyliczona teoretycznie to 2%, więc zaniedbywalnie mała (w trasie będzie palić +1,3l/1000km przy średnim założonym 6,5l/100km). W obliczeniach nie uwzględniono mniejszej masy opony oraz mniejszych oporów toczenia, co w efekcie może to większe spalanie zniwelować.

 

xxspeedoxx, teoretycznie będzie <1% mniejsze spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytanie było o średnicę, nie szerokość.

Nie, pytanie było właśnie o szerokość.

 

Zmieniając opony z 205/65 na 225/55 na tej samej feldze nie uzyskasz żadnej poprawy, ani wyglądu, ani prowadzenia. A w zakrętach, szczególnie szybko przejeżdżanych, prowadzenie nawet się pogorszy - szersza opona na tej samej feldze będzie się bardziej "kładła" w zakrętach, więc prowadzenie będzie mniej stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.