Skocz do zawartości

pomoże ktoś ;))


sebi2009

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam pytanie za 1000km mam wymianę oleju dodam że silnik ma przejechane 240.000km według licznika(ROK PRODUKCJI 1997. SILNIK 2.0I 150KM M52B20) i do tego czasu lałem olej 10w40 castrol ale od jakiegoś czasu jak odpalam to na zimnym puści małego dymka na czarno jak podkręcę tak do 2000 obr.czy to jest spowodowane tym że leję pół syntetic i czy nic się nie stanie jak zaleję moje serduszko olejem mineralnym 15w40?????i jaki olej najlepiej służy bawarkom!pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kupe tematów o olejach. Po pierwsze zalej 15w40, ale wtedy szukaj dobrego mechanika od remontów silników. Puszcza dymka bo załatwiłeś uszczelniacze tym olejem 10w40. Tam MUSI być 5wXX lub 0wXX a nie 10w a o 15 to już można lać do polonezów i syrenek. Nie do BMW. Ja bym przeszedł na 5w40 vavoline synpower, albo motul bo on ma z tego co słyszałem właściwośći które zmiękczają uszczelki/uszczelniacze. Na syntetyku nie dobijesz silnika a bęzie mu lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmień ten durny temat, bo to nie jest forum dla ludzi poszkodowanych w wypadkach.

 

Mówisz na swój samochód serduszko, a chcesz zalać do niego rozwolnienie - to nie najlepszy pomysł.

Ja został bym przy oleju który lałeś, a nawet pomyslał bym o syntetyku - nigdy mineralny.

Jeśli chodzi o dymek to w pierwszej kolejności sprawdził bym i wymienił odmę jeśli tego jeszcze nie robiłeś.

 

P.S poszukaj najpierw na forum zanim zapytasz bo takich tematów jest pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15w40? Powodzenia! :duh:

Szkoda tego twojego "serduszka", bo po kuracji 15w40 to już tylko defibrylator i zabiegi na otwartym sercu...

W Bawarii założyliby Ci sprawę za to :lol:

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.