Skocz do zawartości

318d Problem z odpaleniem na zimnym


zowik05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem gdy rano po nocy odpalam muszę kręcić 5-8s aż odpali i łuna białego dymu;/ ostatnio zmieniałem amorki to kazałem od razu sprawdzić swiece żarowe okazało się że 3 są spalone a jedna ma zwarcie więc kazałem wymienić wszystkie na beru od razu odetchnąłem z ulgą myśląc że wszystkie problemy z porannym odpalaniem się skończyły ale nic się nie poprawiło więc dziś sprawdziłem czy jest napięcie na tym czerwonym przewodzie w puszce EDC pod maską diagonoza "napięcia brak" więc myślę bezpiecznik pewnie poszedł znalazłem słynny bezpiecznik f104 i był spalony więc znowu szczęsliwy że znalazłem przyczynę, ale że wszystkie sklepy motoryzacyjne już zamknięte bo było po szesnastej więc nie kupiłem nowego bezpiecznika rozebrałem stary i nalutowałem na oba końce cienki drucik podłączyłem i napięcie się pojawiło na czerwonym przewodzie pod maską ale gdy odpaliłem auto drucik się przepalił lutowałem go jeszcze 3 razy ale za każdym razem przepalało ten drucik i teraz nasuwa się pytanie czy to winna zbyt cienkiego drucika czy mam gdzieś zwarcie nie chciałem zwiększać grubości drucika bo gdyby się okazało że mam gdzieś zwarcie a obwód by się nie przerwał to nie chce mysleć jak by się to skonczyło a jeżeli mam zwarcie to gdzie ono może występować :?: przeciez od bezpiecznika ten przewód idzie do tego przekaznika i potem chyba do świec skoro świece mam nowe to gdzie to zwarcie w tym przekaźniku ?? :mad2:

http://images45.fotosik.pl/1880/47dcdecf84842fbc.jpg


http://www.autocentrum.pl/awc/zowik05/bmw-seria-3-2002/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sobie może generalnie odpowiedzieć na pytanie , zmieniajac bezpiecznik :)

 

a jak koledzie sie nudzi to prostownik z regulacja natężenia lub żarówki do jego zmniejszenia :) , multimetr , akumulator kwasowo ołowiowy lub inni odbiornik prądu i wpinanie bezpiecznika tego naprawianego w obwód i sprawdzanie czy wytrzyma założone natężenie czy czasem nie pali sie przy nizszym , ale prosciek kupic nowy ps pewnie znowu swieca poszla skoro tak pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.